دعوت از سفیر رومانی به وزارت خارجه ایران
۱۰۰۷۸۶۴
۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳
۱۰ 
وزارت امور خارجه ایران با دعوت از سفیر رومانی در تهران، در یادداشتی به وی خواستار اقدام سریع مقامات ذیربط رومانی برای روشن شدن علت مرگ قاضی منصوری شد.

خبرگزاری فارس: سفیر رومانی در تهران امروز (یکشنبه) به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دعوت و یادداشت وزارت امور خارجه به وی تحویل شد.

وزارت امور خارجه در این یادداشت خواستار اقدام سریع مقامات ذیربط رومانی برای روشن شدن علت مرگ قاضی غلامرضا منصوری تبعه ایرانی شد.

مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه، با دعوت از سفیر رومانی در تهران و اعطای یادداشت رسمی وزارت امور خارجه به وی خواستار تسریع در اقدام مقامات ذ‌ربط کشور رومانی برای بررسی و اعلام علت مرگ غلامرضا منصوری، تبعه ایرانی شد.

غلامرضا منصوری متهم اقتصادی روز جمعه ۳۰ خرداد ماه در کشور رومانی درگذشت.

مدیرکل کنسولی وزارت خارجه ایران ضمن تاکید بر وظیفه دولت رومانی در تامین امنیت جانی غلامرضا منصوری که تحت نظارت پلیس آن کشور قرار داشته، با اشاره به درخواست خانواده متوفی و اهمیت این پرونده برای افکار عمومی بر لزوم سرعت بخشیدن به روند انجام تحقیقات پزشکی و قانونی، شفاف سازی در خصوص علت فوت غلامرضا منصوری و انتقال جسد متوفی به کشور تاکید کرد.

سفیر رومانی نیز در این ملاقات تصریح کرد که بعد از اخذ نظر مقامات کشورش در این زمینه نتیجه اقدامات صورت گرفته را در اختیار مقامات جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد داد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیروز (شنبه) در این باره گفت: هم سفارتخانه ما پیگیر است و هم دوستان در اینترپل در تماس نزدیک با همتایان خود در رومانی هستند.

وی افزود: آنچه مسلم است ادعایی است که در وهله اول مطرح شده که کشته شدن ایشان به خودکشی شبیه است و ظاهرا اعلام اولیه که کردند این را ادعا کردند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج