پرداخت غرامت ۶۰۰هزار تومانی به خریداران آیفون
۱۰۱۵۷۳۵
۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
۶ 
مدتی پیش مشخص شد که شرکت اپل سرعت گوشی‌های آیفون قدیمی را با هدف فروش آیفون‌های جدید به طور محسوس کاهش می‌دهد. در نهایت پس از کشمکش‌های قانونی فراوان در دادگاه‌های ایالتی کشور آمریکا، شرکت اپل تصمیم گرفته تا مبلغ 25 دلار را به خریداران آیفون در کشور آمریکا به عنوان خسارت پرداخت کند.

شهر سخت افزار: مدتی پیش مشخص شد که شرکت اپل سرعت گوشی‌های آیفون قدیمی را با هدف فروش آیفون‌های جدید به طور محسوس کاهش می‌دهد. در نهایت پس از کشمکش‌های قانونی فراوان در دادگاه‌های ایالتی کشور آمریکا، شرکت اپل تصمیم گرفته تا مبلغ 25 دلار را به خریداران آیفون در کشور آمریکا به عنوان خسارت پرداخت کند.

پرداخت غرامت ۶۰۰هزار تومانی به خریداران آیفون

مدتی پیش مالکین آیفون‌های قدیمی اپل متوجه شدند که با انجام بروزرسانی‌های جدید iOS سرعت و شارژدهی گوشی آن‌ها به طور جدی تحت تاثیر قرار گرفته است. پس از مدتی این ادعا توسط چند متخصص با ارائه مدارک معتبر تایید شد و پای شرکت اپل را به دادگاه باز کرد. این پرونده در رسانه‌ها با نام Batterygate شناخته می‌شود و مدت زیادی اپل را درگیر کرده است.

هم اکنون قاضی منطقه‌ای شهر San Jose در ایالت کالیفرنا در ایالات متحده، Edward Davlla، مبلغ غرامت را تأیید کرده و اپل مشغول پرداخت خسارت به کاربران است. این حکم دارندگان آمریکایی مدل‌های آیفون ۶، ۶ پلاس، ۶ اس، ۶ اس پلاس، ۷، ۷ پلاس و SE که از iOS 10.2.1 یا جدیدتر استفاده کرده‌اند را شامل می‌شود.

همچنین این حکم برای صاحبان آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس که تا قبل از ۳۰ آذر ۹۶ از iOS 11.2 یا جدیدتر استفاده می‌کردند نیز صادق است. اپل تصمیم گرفته تا مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار غرامت را برای پرونده‌ی قضایی باز شده علیه این شرکت پرداخت کند و در نهایت به هر شخص 25 دلار غرامت پرداخت می‌شود.

البته شرکت اپل همچنان ادعاهای مطرح شده را رد می‌کند و به دلیل هزینه‌های سنگین دادخواهی، از ارسال تقاضای تجدید نظر صرف نظر کرده است. اپل مدعی شده است که پس از کاهش سلامتی باتری آیفون‌های قدیمی این شرکت سرعت کلاک پردازنده‌ی آن‌ها را پایین می‌آورد.

اگر اپل پیش از کاهش عملکرد آیفون‌های کاربرانش این موضوع را با آن‌ها در میان می‌گذاشت، دیگر مشتریانش نیازی به خرید یک آیفون جدید نداشته و تنها با تعویض باتری مشکل‌شان برطرف می‌شد. در حال حاضر یک وب‌سایت ویژه برای این پرونده در نظر گرفته شده که کاربران برای دریافت خسارت یا طرح شکایت مجدد می‌توانند به آن مراجعه کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج