اپل، آیفون جاسوسی می‌سازد
۱۰۱۹۵۹۲
۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
۵ 
شرکت "اپل" در حال همکاری با یک شرکت زیرمجموعه "سامسونگ" و یک شرکت چینی است تا آیفون‌های آینده، مجهز به لنز‌های دوربین پریسکوپ شوند.

دیلی میل: شرکت "اپل" در حال همکاری با یک شرکت زیرمجموعه "سامسونگ" و یک شرکت چینی است تا آیفون‌های آینده، مجهز به لنزهای دوربین پریسکوپ شوند.

تمامی آیفون‌ها از سال ۲۰۲۲ میلادی، می‌توانند مجهز به دوریبن‌های قدرتمند با لنز تله فوتو پریسکوپ شوند. لنز تله فوتو نوع خاصی لنز با قابلیت فوکوس در فاصله‌های دور است و میتواند به عنوان ابزار جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد.

لنزهای پریسکوپ که برای بزرگنمایی نوری از آینه‌ استفاده می‌کنند، سال گذشته در گوشی‌های هوآوی P۳۰ Pro معرفی شدند.

اپل، آیفون

زوم این دوربین با استفاده از فناوری بزرگنمایی نوری پریسکوپ، ۵x بوده و می‌تواند با نرم‌افزاری اضافه شده، تا ۵۰ برابر هم زوم کند.

در عین حال، گوشی سامسونگ گلکسی "S۲۰ Ultra" هم می‌تواند با استفاده از بزرگنمایی نوری ترکیبی و زوم دیجیتالی هوش مصنوعی خود، تا ۱۰۰ برابر بزرگنمایی کند.

هنوز مشخص نشده که ظرفیت زوم لنزهای جدید گوشی‌های آینده آیفون تا چه اندازه خواهد بود. اما این فناوری نسبت به قابلیت زوم آیفون ۱۱ بهبود خواهد یافت و می‌تواند تا ۵۰ برابر زوم کند.

در این پروژه، سامسونگ الکترو-مکانیکس(SEMCO) و شرکت چینی "سانی اوپتیکال"( Sunny Optical) با اپل همکاری خواهند کرد تا طی چند سال آتی، این فناوری خارق‌العاده را به گوشی‌های آیفون وارد کنند.

انتظار می‌رود که این شرکت‌ها به ترتیب در نیمه دوم ۲۰۲۰ و اوایل ۲۰۲۱ میلادی وارد زنجیره تامین‌کنندگان شرکت اپل شوند.

احتمالا این لنزها در گوشی‌های آیفون ۱۴ شرکت اپل استفاده خواهند شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج