عمل زیبایی حیوانات در ایران تکذیب شد
۱۰۲۰۸۰۸
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
۱۱ 
عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران گفت: مرکز درمانی یا شخص متخصصی در کشور وجود ندارد که بتواند عمل زیبایی بر روی سگ و حیوانات انجام دهد و ادعای انجام عمل زیبایی بر روی سگ در ایران به کل امکان پذیر نیست.

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران گفت: مرکز درمانی یا شخص متخصصی در کشور وجود ندارد که بتواند عمل زیبایی بر روی سگ و حیوانات انجام دهد و ادعای انجام عمل زیبایی بر روی سگ در ایران به کل امکان پذیر نیست.

پیام محبی عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران در ارتباط با مواردی که روزهای گذشته درباره انجام عمل زیبایی حیوانات در ایران منتشر شده بود، اظهار کرد: اخباری که درباره انجام عملی زیبایی سگ در ایران منشر شده، حقیقت ندارد.

وی گفت: مرکز درمانی یا شخص متخصصی در کشور وجود ندارد که بتوانند عمل زیبایی بر روی سگ و حیوانات انجام دهد و ادعای انجام عمل زیبایی بر روی سگ در ایران به کل امکان پذیر نیست.

عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ادامه داد: پوزه سگ قسمتی از دستگاه تنفسی حیوان است و مانند انسان ها خارج از صورت وی قرار نگرفته است که بتوان آن را کوچک کرد یا تعییر شکل داد.

وی اظهار داشت: عمل های جراحی که به طور مثال بر روی فک حیوانات انجام می شود برای زیبایی نیست بلکه برای درمان شکستگی های آنها و اقدامی انسان دوستانه است.

وی افزود: سگ ها و حیوانات نیازی به انجام عملی زیبایی ندارند حتی مردم برخی از سگ ها مانند نژاد بولداگ را به خاطر زشتی آنها خریداری می کنند.

عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران ادامه داد: تنها عمل زیبایی که توسط برخی از واحدها بر روی سگ انجام شده تغییر حالت شکل گوش سگها است.

وی تصریح کرد: همچنین مطرح شده بود که برخی برای خوش صدایی سگها آنها را عمل هنجره می کنند که این امر نیز حقیقت ندارد بلکه دلیل این عمل توسط برخی از افراد برای از بین بردن سر و صدای آنها و لال کردن و اقدام غیراخلاقی است.

محبی اظهار داشت: انجام هرگونه عمل زیبایی بر روی سگ و حیوانات مورد تایید جامعه دامپزشکان و سازمان دامپزشکی و سازمان جهانی دامپزشکی نیست و عمل هایی مانند عمل هنجره (لال کردن) و تغییر شکل گوش سگها، اقدامی غیر اخلاقی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Romania
18:10 - 1399/05/07
چرا تکذیب ؟؟؟ دوست من گوشهای سگش را کوتاه کرده ویک میلیون هم پول داده .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
خوش به حالشون
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1399/05/07
خو یه بارم یه خبری رو تایید کنید تا ماهم دلمون خوش بشه ،همش تکذیب همش تکذیب
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1399/05/07
... اگه عمل زیبایی حیوانات در ایران .عملی شود..مثلا" چه اتفاق ناگواری.پیش می آید..؟ آیا .. حرام.. است؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
بیشترملت ایران پول نون ندارند
اونوقت یه عده عمل زیبایی سگ انجام میدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج