پژمان جمشیدی: «خوب بد جلف ۲» از «یک» بهتر شده!
۱۰۲۱۹۸۱
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
۲۴ 
پژمان جمشیدی از ابتدای ورودش به تلویزیون و سینما برخلاف موضع‌گیری منتقدان، بازیگر محبوبی بود و توانست خودش را به عنوان یک چهره مستعد که در انتخاب‌هایش دقت دارد اثبات کند. او بعد از سریال «پژمان» در فیلم سینمایی «خوب بد جلف» اولین تجربه کارگردانی پیمان قاسم‌خانی در سینما بازی کرد، فیلمی که چه در جشنواره فیلم فجر و چه در گیشه مورد اقبال قرار گرفت.

برترین‌ها- نژلا پیکانیان: پژمان جمشیدی از ابتدای ورودش به تلویزیون و سینما برخلاف موضع‌گیری منتقدان، بازیگر محبوبی بود و توانست خودش را به عنوان یک چهره مستعد که در انتخاب‌هایش دقت دارد اثبات کند. او بعد از سریال «پژمان» که شروع موفقیتش بود در فیلم سینمایی «خوب بد جلف» اولین تجربه کارگردانی پیمان قاسم‌خانی در سینما بازی کرد، فیلمی که چه در جشنواره فیلم فجر و چه در گیشه مورد اقبال قرار گرفت. او حالا در سری دوم «خوب بد جلف» هم بازی کرده، فیلمی که جمشیدی به عنوان یک اثر کمدی در کارنامه کاری‌اش به آن افتخار می‌کند. او در گفتگو با برترین‌ها از تجربه همکاری دوباره با دوست و همکارش پیمان قاسمخانی و «خوب بد جلف ۲» گفته است.

پژمان جمشیدی: فکر می‌کنم «۲» از «یک» بهتر شده!

بازخوردی که از خوب بد جلف ۱ گرفتید چطور بود؟ از بین فیلم‌های کمدی که تا حالا بازی کردید چقدر از این فیلم راضی هستید و چه جایگاهی برایتان دارد؟

«خوب بد جلف ۱» در جشنواره فیلم فجر سه سال پیش برای اولین بار به نمایش درآمد و مورد اقبال قرار گرفت و تا شب آخر هم به عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بودیم، اما در رقابتی سنگین سیمرغ را از دست دادیم و دیپلم افتخار آرای مردمی یا همان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را گرفتیم. به همین جهت می‌توانم بازخورد خیلی خوبی داشت و، چون این فیلم به نوعی ادامه سریال «پژمان» بود و مخاطبان با این سریال ارتباط خوبی برقرار کرده بودند. در گیشه هم با اقبال بسیار بالایی از سوی مخاطبان رو به رو شد و فروش خیلی خوبی را تجربه کرد.

من «خوب بد جلف» را به عنوان یک اثر کمدی خیلی دوست دارم و از نگاه خودم جزو بهترین فیلم‌هایی است که بازی کرده‌ام. خاطرات خوبی از این فیلم دارم، فیلم کست (تیم بازیگری) خوبی داشت و همه‌مان هم سر صحنه و در طول کار حال خوبی داشتیم. در کارنامه کاری من «خوب بد جلف» جزو فیلم‌هایی است که حتما به آن افتخار می‌کنم و دوستش خواهم داشت.

پیمان قاسم‌خانی در جایگاه یک کارگردان چقدر به کارش مسلط بود. با بقیه کارگردان‌هایی که با آن‌ها همکاری کردی چقدر فرق داشت؟

پیمان همانطور که خودش در مصاحبه کنفرانس خبری‌اش گفت در «خوب بد جلف ۱» آنقدری که در زمینه فیلمنامه‌نویسی کار کرده شاید در کارگردانی تجربه نداشت. ولی در «خوب بد جلف ۲» به نظرم در این زمینه هم خیلی مسلط‌تر شده بود. سری اول این فیلم، چون تجربه اول او و البته کار سختی بود شاید یک مقدار کارگردانی برای پیمان سنگین‌تر بود.

همه از رفاقت بین تو و پیمان قاسمخانی خبر دارند، با این رفاقت بازی کردن برای او سخت است یا آسان؟

به نظرم انجام دادن هیچ کاری برای پیمان سخت نیست. او اینقدر آدم محترم و بی‌عقده‌ای است که هیچ سختی وجود ندارد. من سال¬هاست با پیمان دوست هستم و در طول این مدت هیچ وقت نشده از هم دلخور شویم یا حتی برای مدت کوتاهی رابطه‌مان قطع شود. من پیمان را مثل عضوی از خانواده‌ام دوست دارم و خیلی خوشحالم که با او رفیقم و با هم همکاری می‌کنیم.

پژمان جمشیدی: فکر می‌کنم «۲» از «یک» بهتر شده!

ارتباط و همکاری‌ات با سام درخشانی چطور شکل گرفت. چطور شد که اینطور به یک زوج خوب سینمایی تبدیل شدید؟

اتفاق‌های مختلفی افتاد تا من افتخار حضور در کنار سام درخشانی را در سریال «پژمان» پیدا کردم. بازیگر‌های دیگری تست شده بودند و قرار بود بازی کنند، ولی سکه چرخید و قرعه به نام سام افتاد. شاید بتوانم بگویم بهترین اتفاقی که می‌توانست بیفتد این بود که سام برای آن نقش انتخاب شود چراکه بهترین گزینه بود. من در بازی‌های مشترک‌مان کنار سام خیلی راحت بودم و خاطرات خوبی از سریال «پژمان» دارم. او خیلی در آن سریال به من کمک کرد و پارتنر همراهی بود. به نظرم همه این‌ها باعث شد تا سریال «پژمان» با مخاطب ارتباط برقرار کند.

پژمان جمشیدی: فکر می‌کنم «۲» از «یک» بهتر شده!

اگر اشتباه نکنم قبلا هم گفته بودید دوست دارید قسمت ۲ خوب بد جلف ساخته شود، حالا که این اتفاق افتاده چقدر از آن راضی هستی. فکر می‌کنی نتیجه به تصوری که داشتی چقدر نزدیک است. چقدر آن را هم موفق می‌دانی؟

اتفاق‌های زیادی در این مدت افتاد. ابتدا قرار بود سریال ساخته شود، ولی نشد. کارگردان‌های مختلفی آمدند و قرار بود آن‌ها کار را بسازند، اما نشد تا اینکه تصمیم بر این شد «خوب بد جلف ۲» ساخته شود و من خیلی خوشحال شدم، چون اصلا دوست نداشتم «خوب بد جلف» در قالب سریال ساخته شود و دلم می‌خواست همان فیلم ادامه داشته باشد که خوشبختانه بالاخره این اتفاق افتاد. من «خوب بد جلف ۲» را هم خیلی دوست دارم. این فیلم پایان بازی دارد و فیلم در انتها تمام نمی‌شود. در قسمت یک هم همین اتفاق افتاد و شاید برخی فکر می‌کردند توی ذوق مخاطب می‌خورد، اما اینطور نشد. به لحاظ کارگردانی و کلیت فیلم و حتی فیلمنامه من فکر می‌کنم «خوب بد جلف ۲» جلوتر از نسخه اولش است. البته شاید نظرات مختلفی در این باره وجود داشته باشد، اما من بر این باورم.

با توجه به شرایط کرونا چه بازخورد‌هایی از «خوب بد جلف ۲» گرفته‌اید؟ فکر می‌کنید اکران آنلاین چه نتیجه‌ای خواهد داشت و استقبال از فیلم به چه شکل خواهد بود؟

در این شرایط به نظرم چاره‌ای جز اکران آنلاین نیست. روز‌های غم‌انگیز، تلخ و سردی را سپری می‌کنیم و سینما هم در کنار تمام مشکلات و گرانی‌هاست و از این قاعده مستثنی نیست. ویروس کرونا هم در این اوضاع به قول معروف قوز بالا قوز شده و زندگی‌ها را با چالش بیشتری همراه کرده است. فکر می‌کنم با این اوضاع راه دیگری جز اکران آنلاین خوب بد جلف ۲ نبود، چون اصلا مشخص نیست که سینما‌ها دوباره از چه زمانی جان بگیرند و به فعالیت عادی‌شان ادامه دهند و مردم هم دل و دماغ داشته باشند که به سینما بروند. امیدوارم خوب بد جلف ۲ در اکران آنلاین  موفق باشد و مردم با دیدنش برای ساعتی خوش باشند و مشکلات‌شان را فراموش کنند.

برخی از مخاطبان می‌گویند فیلم‌های کمدی پر شده از صحنه‌های رقص آواز یا شوخی‌های جنسی. ولی «خوب بد جلف ۲» جنس متفاوتی از کمدی است، به نظرت چقدر از این تفاوت به سلیقه پیمان یا سختگیری‌اش برمی‌گردد؟

هر کسی مدل خودش فیلم می‌سازد و آزاد است که هر طور می‌خواهد جلو برود. اما پیمان قاسمخانی مدل و شیوه خودش را دارد و اگر هم شوخی کند آنقدر در لفافه است و واضح بیان نمی‌شود که توی ذوق نمی‌زند. دلیل تفاوتش هم این است که او پیمان قاسمخانی است. پیمان در کارگردانی اولش همانطور که خودش هم گفته شرایط سخت‌تری داشت و ساده کارگردانی کرد، ولی در «خوب بد جلف ۲» حرفه‌ای‌تر و کارکشته‌تر ظاهر شد. معلوم است که طنز او هم با بقیه باید فرق داشت باشد.

پژمان جمشیدی: فکر می‌کنم «۲» از «یک» بهتر شده!

فیلم‌های کمدی دنیا را چقدر دنبال می‌کنی. مثلا به چه ژانر‌هایی علاقه داری؟

فیلم‌های کمدی روز دنیا را تا جایی که فرصت کنم دنبال می‌کنم. اما صادقانه بگویم من فیلم‌های سینمای خودمان را بیشتر می‌بینم، موسیقی به زبان خودمان را بیشتر گوش می‌کنم، کتاب نزدیک به فرهنگ خودمان را بیشتر می‌خوانم. مثلا خالد حسینی از نویسنده‌های مورد علاقه من است به این دلیل که شاید فرهنگش که از افغانستان می‌آید نزدیک‌تر به فرهنگ خودمان است. من هم این مدلی هستم و فکر می‌کنم این شیوه برای رشد کمک بیشتری به من می‌کند.

پژمان جمشیدی: فکر می‌کنم «۲» از «یک» بهتر شده!

فیلم خوب بد جلف ۲: ارتش سری | ساخته پیمان قاسم‌خانی | پخش: از فیلیمو

تماشا و دانلود جدید ترین فیلم های ایرانی در فیلیمو https://www.filimo.com/iranian

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1399/05/11
بی اندازه فیلم چرتی بود ..... داستانش سر و ته نداره .. بازی هنر پیشه ها افتضاح .. کلا فیلم مزخرف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
من که خیلی خندیدم. بعد از مدتها حالمون یه کم بهتر شد
007
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
استعدادی که جمشیدی در بازیگری داره نسبت به فوتبالش مثل مقایسه ژاپن و ایران از نظر صنعتی . خوب شد که راهش را پیدا کرد
دخترتاجی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
خوب،بد،جلف
3هم هس
اگ آخرشو میدیدی نوشته بود:)
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1399/05/11
چیزی که من دیدم بشدت جلف تر بود, پر از ابتذال و شوخی های رکیک, متاسفم که فکر میکنین کمدی فقط و فقط یعنی ابتذال, کاش چاپلین رو میفهمیدید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
حالا چاپلین مرده دیگه نباید کمدی دید؟ خوب بود و من پسندیدم فیلم رو پژمان جمشیدیش خیلی بانمکه
علی.م
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
چاپلین مرده فیلمهاش هنوز زنده هستن برید ببینید
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1399/05/11
بین سریالهای طنز واقعا بامزه است خوب بد جلف. کسانی که ایراد میگیرن با کمدیهای ایرانی مقایسه کنن
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1399/05/11
برای مردمی که ابتذال پسند شدن بله قسمت دو بهتر از یک بود
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1399/05/11
ما کلی خندیدیم
فقط اون خانم پارسا اگر نبود بهتر بود چون از اول تا اخر فقط میخندید تو فیلم
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1399/05/11
یه سری ها فقط میخوان بگن کمدی ها بد شده. بخند یکمی بابا. سخت میگیری که چی بشه !
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1399/05/12
خیلی
خوب بود ما کلی خندییدم اونیم که خوشش نمیاد نبینه خب
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1399/05/13
ابن فیلم منو سورپرایز کرد کلا کارای قاسمخانی عالی بود فیلمنامه ابکی و بازیگرا فقط با لودگی فیلم رو به اخر رسوندن پژمان وسام بی تقصیرن فیلمنامه بی سر وته بود
Iran, Islamic Republic of
06:46 - 1399/05/26
چقدر چرت و پرت .مزخرف بود .

زدم رفت جلو .باز همان صحنه های مسخره .

من نمیدونم پزمان به چی این فیلم افتخار میکنه .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج