حامد و امیر به‌جای گلزار و علیخانی
۱۰۲۳۰۶۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
۲۹ 
این مطلب درباره جایگزینی بازیگران در چند سریال‌ نمایش خانگی‌ست، نیمای رانت‌خوارِ آقازاده، فاراب و آرشِ دل، آرمان دوست‌داشتنیِ هم‌گناه و البته پیمان در همان سریال.

روزنامه خراسان - مائده کاشیان: یکی از شخصیت هایی که این روزها در سریال‌های نمایش خانگی، مورد توجه مخاطبان قرار گرفته نقش «آرمان» در سریال «هم‌گناه» با بازی محسن کیایی است. جالب این که کیایی اعلام کرده نقش «پیمان» (با بازی پدرام شریفی) را دوست داشته، اما به پیشنهاد برادرش که کارگردان اثر است، نقش «آرمان» را ایفا کرده. جایگزینی یکی از بازیگران در دو سریال دیگر در حال توزیع نمایش خانگی نیز اتفاق افتاده است.

امیر آقایی به جای احسان علیخانی

نیما بحری - آقازاده

طبق گفته حامد عنقا، نامزد اصلی نقش «نیما بحری»، احسان علیخانی بود. این نقش به او پیشنهاد و درباره ایفای این نقش با او صحبت‌هایی شده بود، اما به دلیل آغاز پیش‌تولید «عصر جدید»، احسان علیخانی نتوانست در «آقازاده» بازی کند و امیر آقایی جایگزین او شد. امیر آقایی 12 سال از علیخانی بزرگ‌تر است و از لحاظ سنی برای نقش یک آقازاده که تنها به برکت اسم و جایگاه پدرش توانسته پیشرفت کند و صاحب ثروت شود، خیلی مناسب نیست.

اگر احسان علیخانی «آقازاده» می‌شد...

از طرفی بی‌رحمی و شرارتی که نقش «نیما» دارد، با چهره آقایی تناسب بیشتری نسبت به علیخانی دارد، بنابراین امیر آقایی انتخاب خوبی برای نقش «نیما» بوده است. البته چهره علیخانی نیز می‌توانست برای شخصیت متقلب و دوروی «نیما» مناسب باشد. بنابراین از لحاظ سن و چهره، احسان علیخانی انتخاب بی‌ربطی برای نقش این آقازاده نبوده، اما با توجه به تجربه و توانایی امیر آقایی در بازیگری، او برای این نقش انتخاب مناسبی بوده و بازی او در «آقازاده» بسیار خوب بوده است. به طور کلی نمی‌توان گفت احسان علیخانی در مقایسه با امیر آقایی می‌توانست انتخاب بهتری برای نقش «نیما» باشد.


بهرام افشاری به جای سعید آقاخانی

فاراب - دل

منوچهر هادی در گفت‌وگویی که با فریدون جیرانی داشت، درباره انتخاب بازیگر نقش «فاراب» در سریال «دل» گفته بود که ابتدا قصد داشته این نقش را به سعید آقاخانی بدهد، اما بهرام افشاری از او خواسته نقش «فاراب» را بازی کند و ایده‌ها و تلاش‌هایش برای بازی در این نقش، باعث شده هادی این پیشنهاد را بپذیرد. «فاراب» جوانی لات، عصبی و خلافکار است که سرش برای دعوا و درگیری درد می‌کند.

اگر احسان علیخانی «آقازاده» می‌شد...

بهرام افشاری در سریال به خوبی نقش این جوان لات را بازی کرده و بسیار خوب از پس اجرای واکنش‌های عصبی و غیرعادی «فاراب» برآمده است. این شخصیت از نظر طبقه اجتماعی، حرفه، ویژگی‌های شخصیتی و فرهنگ با شخصیت های قصه تفاوت‌های زیادی دارد و در مقایسه با یک آدم معمولی و موجه هم متفاوت است، بنابراین علاوه بر گریم ظاهری، فیزیک و قد بلندش باعث شده «فاراب» نسبت به بقیه شخصیت های قصه در جایگاه متفاوتی قرار بگیرد. در چهره سعید آقاخانی، آرامش و جدیت خاصی دیده می‌شود که با جنون و خشم «فاراب» تضاد دارد، اما در عوض این سرکشی به خوبی روی چهره بهرام افشاری نشسته است.


محسن کیایی به جای پدرام شریفی

پیمان - هم‌گناه

محسن کیایی به عنوان نویسنده سریال «هم‌گناه»، ابتدا نقش «پیمان» را برای خودش نوشته بود، اما پیشنهاد برادرش را می‌پذیرد و در نهایت نقش «آرمان» را بازی می‌کند. این شخصیت جوان خوش گذران، بی‌خیال و شوخ‌طبعی است که تقریبا هیچ کدام از اتفاقات اطرافش را جدی نمی‌گیرد و رابطه صمیمانه‌ای هم با خانواده خود ندارد. اما علاقه و ازدواج او با زنی بزرگ تر از خودش باعث ایجاد تحولاتی در شخصیت او می‌شود. محسن کیایی جزو بازیگرانی است که توانایی بازی در نقش‌های کمدی و غیرکمدی را دارد، بنابراین بسیار خوب توانسته هر دو روی شخصیت «آرمان» و تحولات تدریجی این شخصیت را به مخاطب نشان دهد.

اگر احسان علیخانی «آقازاده» می‌شد...

«پیمان» فردی سرد و بی‌احساس است که کینه همه وجودش را پر کرده و در پس سادگی ظاهری که دارد، شخصیت پیچیده و مرموزی نهفته است. پدرام شریفی با بازی خوب خود موفق شده وجهه رازآلود و غیرقابل پیش‌بینی «پیمان» را به درستی اجرا کند و انتخاب بسیار مناسبی برای این نقش در ظاهر ساده، اما در باطن پیچیده و پر از عقده بوده است. محسن کیایی و پدرام شریفی هردو در جای خودشان انتخاب‌های مناسبی به نظر می‌رسند.


حامد بهداد به جای محمدرضا گلزار

آرش - دل

ابتدا نام محمدرضا گلزار برای بازی در سریال «دل» در نقش «آرش» اعلام شد، اما طولانی شدن پیش‌تولید سریال و مشغولیت گلزار باعث شد این بازیگر از بازی در سریال انصراف دهد و حامد بهداد جایگزین وی شود. بهداد بیشتر در نقش شخصیت‌های بسیار برون‌گرا و گاه عصبی با واکنش‌های تند، بازی کرده اما در سریال «دل» در نقش متفاوتی ظاهر شده است.

اگر احسان علیخانی «آقازاده» می‌شد...

«آرش» جوانی ثروتمند و از طبقه مرفه است، اتفاقا او برخلاف تصویر غالبی که از نقش‌های بهداد در ذهن وجود دارد، شخصیتی بسیار آرام، موجه و منطقی دارد که کمتر عصبانی می‌شود و مسائل را با گفت‌وگو و محترمانه حل می‌کند. حامد بهداد که در «قصر شیرین» هم ثابت کرده بود می‌تواند در نقش‌های آرام و درون گرا بازی کند، در سریال «دل» نیز انتخاب نامناسبی برای «آرش» نبوده. برخلاف او گلزار انتخاب بدی برای این شخصیت بوده.

او بارها در نقش جوان عاشق‌پیشه ثروتمند و در سریال «عاشقانه» نیز نقش همسر ساره بیات را بازی کرده بود. علاوه بر تکراری بودن نقش، کیفیت بازی حامد بهداد با محمدرضا گلزار بسیار متفاوت است، بنابراین جایگزینی بهداد به نفع «دل» تمام شده است.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1399/05/14
احسان علیخانی هیچ جوره از پس این نقش بر نمیومد اون هم واسه اولین تجربه بازیگری...نقشی که به امیر اقایی سپرده شه هیچ وقت بد از آب در نمیاد
پاسخ ها
Hasti
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
احسنت موافقم
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1399/05/14
احسان و بازیگری نه بابا! نصف طرفداراش ریزش میکنه مخصوصا اگه پارتنر مقابل یک خانم جوان باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
سریال دل چیه جمع کنید بابا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
راست میگه
United Kingdom
13:15 - 1399/05/14
همه خوبند تو نقششون غير از حامد بهداد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
موافقم
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1399/05/14
عالی بازی کرد آقای آقایی
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1399/05/14
اقایی بهترین گزینه بوده برا نقش نیما
همون بهتر که علیخانی بازی نکرده
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1399/05/14
اگه علیخانی بازی میکرد سریال ثلث طر فدارای الانشو داشت همون بهتر که بازی نکرده نشان از کاردانی کارگردانه که آقای آقایی رو برای این کار انتخاب کرده.سریال هم گناه و آقازاده عالین.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
اتفاقا علیخانی توی هر کاری بره بهترینه
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1399/05/14
احسان علی خانی مجری بماند
پاسخ ها
ی دخدر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
چشم:/
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
باشه حتما بهش میگم
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1399/05/14
به نفع دل تموم شده رو خوب آ مدی..... دل چی هست که منفعت هم کرده باشه؟
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1399/05/14
عليخانى در واقع اين نقش رو زندگى ميكنه آدم دورو:)))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ی جور میگه انگا ۲۰ سال باعاش زندگی کرده
-
14:02 - 1399/05/27
واقعا بهتر شد پدرام شریفی پیمان رو بازی کرد خیلی خوب بازی میکنه محسن کیایی هم خیلی خوب آرمان رو انجام داد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج