رقابت اسکار بین‌المللی ۲۰۲۱ کلید خورد
۱۰۲۵۸۵۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
۱۳ 
لهستان به‌عنوان اولین کشور، فیلم «دیگر هرگز برف نمی‌بارد» را برای نمایندگی رسمی خود در رقابت اسکار ۲۰۲۱ در بخش بین‌المللی معرفی کرد.

خبرگزاری مهر: لهستان به‌عنوان اولین کشور، فیلم «دیگر هرگز برف نمی‌بارد» را برای نمایندگی رسمی خود در رقابت اسکار ۲۰۲۱ در بخش بین‌المللی معرفی کرد.

 به نقل از ددلاین، لهستان با معرفی فیلم «مالگوژاتا شوموفسکا» رقابت اسکار بین‌المللی ۲۰۲۱ را کلید زد و نخستین کشوری شد که نماینده‌اش را برای این رقابت انتخاب و معرفی کرده است.

رقابت اسکار بین‌المللی ۲۰۲۱ کلید خورد

«دیگر هرگز برف نمی‌بارد» که از فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز نیز هم هست کمدی درامی است که نخستین اکران جهانی‌اش را در ونیز تجربه می‌کند.

مالگوژاتا شوموفسکا با ساخت اولین فیلم بلندش در سال ۲۰۰۱ با عنوان «مرد شاد» به یکی از معتبرترین کارگردان‌های لهستانی بدل شده است. وی سال ۲۰۱۳ با «به نام» در جشنواره‌های برلین و لهستان جایزه برد و سال ۲۰۱۵ برای فیلم «بدن» جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردان جشنواره برلین را از آن خود کرد و در جوایز فیلم اروپا نیز جایزه انتخاب مردم را برد. او سال ۲۰۱۸ با «ماگ» نیز بار دیگر در برلیناله جایزه خرس نقره‌ای هیات داوران را از آن خود کرد.

جدیدترین فیلم این کارگردان زن با عنوان «دیگر هرگز برف نمی‌بارد» نخستین فیلم وی است که به نمایندگی از لهستان به اسکار معرفی می‌شود. این فیلم با بازی الک اوتگوف و آگاتا کولشا بازیگر فیلم «آیدا»، داستان یک مهاجر اوکراینی را روایت می‌کند که به عنوان ماساژور در لهستان مشغول کار است و به‌تدریج در جامعه بسته مشتریانش شمایلی مرشدوار به دست می‌آورد.

فیلمنامه این فیلم را شوموفسکا و میخال انگلرت نوشته‌اند.

لهستان تاریخ پرباری در بخش اسکار بین‌المللی دارد و سال ۲۰۱۵ برای فیلم سیاه‌وسفید «آیدا» به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم بلند بین‌المللی شد.«جنگ سرد» ساخته دیگر پاولیکوفسکی سال ۲۰۱۹ به اسکار رفت و علاوه بر بخش بین‌الملل، نامزدی بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری را هم کسب کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج