درمان قطعی زگیل تناسلی
۱۰۲۵۹۸۶
۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
۱۳ 
محتوای حمایت‌شده
زگیل تناسلی توموری خوش خیم و غیرسرطانی است که در لایه‌ی رویی پوست ایجاد می‌شود. عامل زگیل تناسلی، ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV است. به طور کلی زگیل تناسلی علائمی ندارد، اما می‌تواند دردناک و خارش دار و بدنما باشد. خوشبختانه راهکار‌های درمانی برای درمان قطعی زگیل تناسلی وجود دارند.

برترین‌ها: زگیل تناسلی توموری خوش خیم و غیرسرطانی است که در لایه‌ی رویی پوست ایجاد می‌شود. عامل زگیل تناسلی، ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV است. زگیل تناسلی، هم زنان و هم مردان را دچار می‌کند، اما زنان بیشتر مستعد عوارض آن هستند. زگیل تناسلی قابل درمان است، اما در صورتی که عفونت اصلی درمان نشود، قابل برگشت خواهد بود.

افرادی که این ویروس را دارند می‌توانند از طریق واژن، مقعد یا سکس دهانی آن را انتقال بدهند. زگیل تناسلی می‌تواند احساس ناراحتی ایجاد کند، اما منجر به سایر عوارض سلامتی نشده و سرطانزا نیز نمی‌باشد. پزشک می‌تواند درمان‌هایی برای تسکین علائم تجویز کند و همچنین می‌تواند زگیل‌ها را بردارد.

درمان قطعی زگیل تناسلی

به طور کلی زگیل تناسلی علائمی ندارد، اما می‌تواند دردناک و خارش دار و بدنما باشد. خوشبختانه راهکار‌های درمانی برای درمان قطعی زگیل تناسلی وجود دارند. درمان قطعی زگیل تناسلی بیرونی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • درمان قطعی زگیل تناسلی با کرایوتراپی در صورت تایید پزشک
 • درمان قطعی زگیل تناسلی با عمل جراحی
 • درمان قطعی زگیل تناسلی با محلول‌های اسیدی

برای درمان زگیل تناسلی، نوع درمانی که پزشک به شما توصیه می‌کند بستگی به چیز‌هایی مانند تعداد زگیل‌های تناسلی که دارید، محل واقع شدن زگیل‌های تناسلی، اندازه‌ی زگیل‌های تناسلی و نظر خودتان در مورد نوع درمان زگیل تناسلی دارد.

درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی

در مرکز ایران اورولوژی در صورت لزوم درمان زوجین توسط پزشک متخصص آقا و خانم انجام می‌شود.

۰۲۱-۸۸۱۹۶۵۵۱

۰۲۱-۸۸۱۹۶۴۴۹

۰۹۱۲۰۹۲۶۷۶۵

درمان قطعی زگیل تناسلی

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب مراجعه کنید.

iran-urology.com

کرایوتراپی برای درمان قطعی زگیل تناسلی

یکی دیگر از روش‌های درمان قطعی زگیل تناسلی این است که پزشک می‌تواند با استفاده از نیتروژن مایع و یک اپلیکاتور یا ابزاری به نام کرایوپروب، زگیل‌های تناسلی را فریز می‌کند. سرما به مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه برای زگیل‌ها به کار برده می‌شود. اگر تعداد زگیل‌های تناسلی زیاد باشند یا اگر بزرگ باشند، پزشک ابتدا ناحیه‌ی درمان را بی‌حس می‌کند.

لازم به ذکر است که روش کرایوتراپی برای درمان زگیل تناسلی، باید با مشورت پزشک صورت پذیرد. پزشک یا اورولوژیست معالج شما در صورتی که امکان بهبود زگیل‌های تناسلی با استفاده از روش کرایوتراپی برای شما فراهم باشد، این روش را به شما پیشنهاد خواهد داد. در غیر اینصورت ممکن است کرایوتراپی نتیجه عکس روی زگیل‌های ناحیه تناسلی شما داشته باشد.

درمان قطعی زگیل تناسلی

جهت مشاوره مستقیم با دکتر در واتساپ کلیک کنید.

عمل جراحی برای درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی با عمل جراحی این نتیجه را دارد که در یک جلسه از شر تمام زگیل‌ها خلاص می‌شوید. بعد از بی‌حسی موضعی، پزشک می‌تواند با روش‌های گوناگونی زگیل‌های تناسلی را بردارد. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بریدن زگیل‌های تناسلی با قیچی
 • شیو کردن زگیل‌های تناسلی با تیغ تیز
 • استفاده از لیزر برای برداشتن زگیل‌های تناسلی
 • سوزاندن زگیل‌های تناسلی با استفاده از الکتروکوتری، فرایندی که در آن از یک پروب الکتریکی با ولتاژ پایین استفاده می‌شود.
 • در بیشتر موارد، بعد از عمل جراحی نیازی به بخیه نیست.

درمان قطعی زگیل تناسلی

محلول‌های اسیدی برای درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی با استفاده از تری کلرواسیتیک اسید یا بیوکلرواسیتیک اسید نیز امکانپذیر است. این اسید‌ها به میزان کم و هفته‌ای یک بار روی زگیل‌های تناسلی استفاده می‌شوند و بعد از استعمال باید اجازه دهید روی پوست خشک شوند. محلول‌های اسیدی برای درمان قطعی زگیل تناسلی، بهترین نتیجه را برای زگیل‌های کوچک و زگیل‌های آبدار داشته و می‌توانند برای درمان قطعی زگیل‌های تناسلی در ناحیه واژن، دهانه رحم و مقعد استفاده شوند.

درمان قطعی زگیل تناسلی داخلی (داخل اندام‌های تناسلی)

اگر زگیل تناسلی در ناحیه‌ی داخل واژن یا دهانه رحم باشد، روش‌های زیر برای درمان زگیل تناسلی توصیه می‌شوند:

 • کرایوتراپی یا نیتروژن مایع
 • عمل جراحی
 • محلول اسیدی

اگر زگیل تناسلی در مجرای ادرار باشد، بهترین درمان کرایوتراپی یا عمل جراحی است.

درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی با لیزر

بهترین راهکار قطعی برای از بین بردن زگیل تناسلی، درمان زگیل تناسلی با لیزر است. این روش با تاباندن مستقیم پرتو‌های فروسرخ بر روی زگیل انجام می‌شود و معمولا سرعت پاسخ گرفتن از این روش بسیار بالاست. این روش درمانی معمولا برای زگیل‌های بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر انجام می‌شود، اما به علت سهولت و سرعت بهبود آن بیشتر از سایر روش‌ها مورد استقبال بیماران قرار می‌گیرد.

عمل جراحی با لیزر برای درمان زگیل تناسلی می‌تواند در مطب پزشک، بیمارستان و یا به صورت یک عمل سرپایی در یک کلینیک انجام شود. بسته به تعداد زگیل‌های تناسلی و سایز آن‌ها و وسعت ناحیه‌ی تحت درمان، از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده می‌شود.

درمان قطعی زگیل تناسلی

در مرکز ایران اورولوژی در صورت لزوم درمان زوجین توسط پزشک متخصص آقا و خانم انجام می‌شود.

۰۲۱-۸۸۱۹۶۵۵۱

۰۲۱-۸۸۱۹۶۴۴۹

۰۹۱۲۰۹۲۶۷۶۵

مزایای درمان قطعی زگیل تناسلی با لیزر

استفاده از لیزر برای درمان قطعی زگیل تناسلی روش بسیار مطمئن و موثری است، زیرا لیزر به عمق بافت‌ها نفوذ کرده و آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در نتیجه تهاجم بیشتری در برابر ویروس HPV ایجاد می‌کند. مزیت‌های درمان زگیل تناسلی با لیزر شامل موارد زیر می‌شود:

 • برای کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مناسب است
 • در لیزر درمانی، تنها با یک جلسه، زگیل‌های ناحیه تناسلی از بین می‌روند
 • درمان زگیل تناسلی با لیزر بسیار موثرتر از درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی است
 • لیزر درمانی زگیل تناسلی، درمانی قطعی است، زیرا احتمال عود به میزان زیادی کاهش می‌یابد
 • نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و در صورتی که بیمار بیهوش نشود، عوارض بیهوشی نیز وجود نخواهد داشت

درمان قطعی زگیل تناسلی

 • زخم‌های ناشی از درمان زگیل تناسلی با لیزر نیازی به پانسمان ندارد
 • در صورتی که لیزر درمانی زگیل تناسلی به صورت سرپایی انجام شود، بعد از آن بیمار می‌تواند به خانه برگردد
 • احتمال درد و خونریزی بعد از لیزر درمانی زگیل تناسلی بسیار کم است
 • احتمال عفونت بعد از لیزر درمانی زگیل تناسلی وجود ندارد
 • لیزر درمانی زگیل تناسلی دارای اثرات موضعی و کاملا قابل کنترل است
 • لیزر درمانی زگیل تناسلی هیچ اسکاری به جا نمی‌گذارد
 • لیزر درمانی زگیل تناسلی در دوران بارداری نیز قابل استفاده است

زمانی برای درمان زگیل تناسلی، لیزر درمانی توصیه می‌شود که:

 • دارودرمانی جواب نداده و لازم است زگیل‌ها برداشته شوند
 • زگیل‌ها پخش شده‌اند
 • لازم است زگیل‌ها طی بارداری درمان شوند

درمان قطعی زگیل تناسلی

جهت مشاوره مستقیم با دکتر در واتساپ کلیک کنید.

ریکاوری بعد از درمان زگیل تناسلی با لیزر چگونه است؟

مدت زمان ریکاوری بعد از لیزر درمانی بستگی به تعداد زگیل‌های تناسلی و محل قرار گرفتن‌شان دارد. التیام بعد از عمل معمولا طی دو تا چهار هفته انجام می‌شود. مردان و زنانی که جراحی لیزر جهت درمان زگیل تناسلی انجام داده‌اند، در صورت مشاهده علائم زیر باید با پزشک تماس بگیرند:

 • خونریزی که بیشتر از یک هفته طول کشیده
 • تب
 • درد شدید
 • ترشح زرد رنگ و بدبو که می‌تواند علامت عفونت باشد

تا زمانی که ناحیه تحت درمان التیام نیافته و احساس سوزش رفع نشده است (معمولا یک تا سه هفته طول می‌کشد)، رابطه جنسی برقرار نکنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی

بعد از درمان زگیل تناسلی با لیزر به چه مراقبتی نیاز است؟

معمولا استفاده از دارو‌های آنتی بیوتیک، مصرف پماد و رعایت بهداشت ناحیه تناسلی برای پیشگیری از تجمع باکتری تا بهبودی کامل محل لیزر توصیه می‌شود.

مراجعه زود هنگام و سریع در زمان دیدن هرگونه ضایعات در ناحیه تناسلی امکان درمان قطعی را فراهم می‌کند.

هزینه درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان قطعی هر بیماری، به دلیل احتمال بهبود بالاتر نسبت به سایر روش‌های درمانی، هزینه بالاتری دارد. هزینه درمان قطعی زگیل تناسلی نیز به روشی که شما برای درمان انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. درمان از طریق لیزر معمولا احتمال بهبود بیشتری دارد و همین نیز موجب گشته که هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر بیشتر باشد.

در ارتباط با تمام روش‌های درمانی لازم است بدانید که هزینه درمان به میزان زگیل تناسلی و شدت آن بستگی دارد. بدیهی است که درمان زگیل تناسلی خفیف هزینه کمتری نسبت به زگیل تناسلی شدید دارد.

منابع: uwhealth ، webmd

مرکز ایران اورولوژی

 • دکتر محمدرضا جعفری - متخصص ارولوژی 
 • دکتر سوسن احمدی - پوست و مو
 • در این مرکز درمان زگیل تناسلی با روش‌های high tech انجام می‌شود و توسط پلکسر + لیزر توسط متخصص آقا و خانم انجام می‌شود.

زگیل تناسلی  HPV را جدی بگیرید

هر کدام از ما ممکن است در زمانی از زندگی‌مان تجربه زگیل داشته باشیم. زگیل یک نوع پدیده پوستی ویروسی است، در واقع یک تومور خوش‌خیم و غیرسرطانی. این تومور در لایه رویی پوست ایجاد می‎شود و معمولا چند هفته‌ای از بین می‌‏رود. زگیل‌ها را ویروس پاپیلوم انسانی ایجاد می‏‎کند، زگیل‌‍‌های تناسلی تنها روی اندام‎‌های تناسلی پدیدار می‏‎شوند. اندام‎هایی مثل لگن، واژن، آلت تناسلی یا دور مقعد (زگیل‌های دور مقعد، زگیل مقعدی هم نامیده می‌شوند). کافی است یک نوع خطرناک ویروس HPV وارد بدن شود و رشد کند. دو نوع HPV16 و HPV18 از خطرناک‌ترین انواع این ویروس هستند و حدود هفتاد درصد سرطان‌های رحم را هم همین دو نوع به وجود می‌آورند. مطمئن‌ترین راه مقابله با این سرطان، انجام منظم تست پاپ اسمیر است. این تست پیش سرطان را شناسایی می‌کند و باعث می‌شود بتوانید سریع‌تر و راحت‌تر با این بیماری مبارزه کنید.

زگیل‌های تناسلی درد ندارند، اما می‌توانند باعث خارش و ناراحتی پوستی بشوند. همچنین بر اثر رابطه جنسی از طریق دهان، ممکن است این ویروس به دهان یا زبان هم منتقل شود و در آن نواحی زگیل بسازد. زگیل‌های تناسلی درمان‏های مختلفی دارند. در بعضی از مواقع، یک عمل جراحی کوچک و بدون بیهوشی می‎تواند به شما کمک کند تا در زمان کوتاهی زگیل روی پوستتان را بردارید. لیزر وپلکسر هم یکی از عوامل موثر بر زگیل‌های تناسلی است. اشعه‌های نور لیزر، بافت لیزر را می‌سوزانند و از بین می‏‎برند و زگیل خود به خود از سطح پوست جدا می‌شود؛ که باید برای درمان به متخصصین مجرب و باتجربه مراجعه کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی

جهت مشاوره مستقیم با دکتر در واتساپ کلیک کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی

در مرکز ایران اورولوژی در صورت لزوم درمان زوجین توسط پزشک متخصص آقا و خانم انجام می‌شود.

۰۲۱-۸۸۱۹۶۵۵۱

۰۲۱-۸۸۱۹۶۴۴۹

۰۹۱۲۰۹۲۶۷۶۵

درمان قطعی زگیل تناسلی

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب مراجعه کنید.

iran-urology.com

درمان قطعی زگیل تناسلی

خیابان جردن (بلوار نلسون ماندلا)، کوچه قبادیان شرقی، ساختمان پزشکان شماره ۵، طبقه پنجم، واحد ۱۸

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج