ایمانی: روحانی خلاف آنچه گفت عمل کرد
۱۰۳۷۸۹۴
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
۳ 
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: اینکه نباید به هیچ وجه انتظارات را بالا برد درست است اما این حرف را آقای روحانی باید در دولت اول و قبل از برجام می‌گفت اما وی دقیقا خلاف این عمل کرد.

خبرگزاری مهر: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: اینکه نباید به هیچ وجه انتظارات را بالا برد درست است اما این حرف را آقای روحانی باید در دولت اول و قبل از برجام می‌گفت اما وی دقیقا خلاف این عمل کرد.

ناصر ایمانی، کارشناس مسائل سیاسی در رابطه با موضع‌گیری اخیر رئیس‌جمهور پیرامون انتخابات و توصیه وی به رقبا مبنی بر بالا نبردن انتظارات مردم در فضای انتخابات اظهار داشت: شاید بتوان گفت یکی از بزرگترین اشتباهات دولت آقای روحانی این بود که در دولت اول خود مسئله افزایش تقاضای عمومی یعنی حقوق جزای عمومی را از دولت و حاکمیت به شدت بالا برد.

وی بیان کرد: علت ریشه‌ای بخشی یا شاید بتوان گفت بخش قابل توجهی از مشکلاتی که کشور بعد از خروج آمریکا از برجام با آن مواجه شد دقیقاً از همین نقطه به وجود آمد. ایشان انتظار عمومی را در مسئله برجام کاملاً بالا بردند. جملاتی که آقای روحانی به کار بردند در خاطرمان است که «اگر برجام امضا شود تمام تحریم‌ها یک شبه برداشته می‌شود، خطر جنگ از کشور برداشته می‌شود و رفاه عمومی به دست می‌آید یا مردم در آسایش خواهند بود.» اینها افزایش انتظارات بود.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: چه زمانی انتظارات مردم بالا می‌رود؟ وقتی انتظارات بالا می‌رود که یک طرف ماجرا که باید اینها را تامین کند، طرف خارجی است. اگر طرف خارجی به وعده‌های خود عمل نکند که نکرد، نتیجه این می‌شود که یک سرخوردگی اجتماعی به وجود می‌آید. نقطه افزایش انتظارات عمومی، سرخوردگی اجتماعی است و لاجرم مردم با این مواجه شدند که همه چیزهایی که به آنها گفته شده بود سراب بوده است و این منجر به بی اعتمادی مردم به مجموعه نظام، حاکمیت و به خصوص قوه مجریه می‌شود.

ایمانی تصریح کرد: بسیاری از این وادادگی‌هایی که اکنون در میان مردم مشاهده می‌کنیم و فاصله‌ای که بین مردم و حاکمیت وجود دارد ناشی از چهار سال دولت اول آقای روحانی بود که ایشان وعده می‌داد تورم را پایین خواهند آورد و با مسئله برجام تمام مشکلات کشور حل می‌شود، حتی مشکل آب کشور. ایشان این وعده‌ها را زمانی و به شکلی می‌دهند که طرف اجرا کننده آن یک طرف خارجی است یعنی از کنترل و هدایت داخل کشور برخوردار نیست.

وی اضافه کرد: نتیجه این می‌شود که دولتی در آمریکا سر کار می‌آید که برجام را پاره می‌کند و کشور با امیدهای محقق نشده مواجه می‌شود و مردم را سرخورده می‌کند. این اتفاق بیشتر در دولت اول آقای روحانی افتاد.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: البته اکنون این فرمایش درست است که به هیچ وجه نباید انتظارات عمومی را بالا برد منتهی مقداری برای این حرف دیر است‌. این حرف را آقای رئیس جمهور باید در دولت اول و قبل از برجام می‌گفتند و تاکید می‌کردند انتظارات عمومی را نباید بالا برد و ما تلاش‌هایی می‌کنیم که معلوم نیست موفق شود، ما راه خودمان را می‌رویم، ما اقتصاد خود را پیشرفت می‌دهیم و بر توان نیروهای داخلی اتکا داریم، اما ایشان دقیقاً خلاف این عمل کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1399/06/28
مسائل مر بوز به آب و کنترل تورم به خارج
مربوط نیست به مدیریت داخلی مربوط است. اگر کسی بیان کند که معیشت مردم
باید در حد متعارف باشد جنگ نباشد آرامش
باشد این توقع مردم را بالا نمی برد
مردم بیشتر از این ها می دانند ومی خواهند
ولی در حال حاضر مدیریت نیست کارشناس
سیاسی هم شما هستید که فکر میکنید عصر
حجر است و مردم گوش به حرف یک نفر دارند
مردم موارد می شنود می خوانند تحلیل ها را مقایسه می کنند اگر می بینید سکوت میکنند
فقط نجابت است نه عدم اگاهی
Singapore
11:37 - 1399/06/28
تو هر چه میگی عمل کن
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/06/28
مگربقیه به گفته هاشون عمل کردن؟
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1399/06/29
نظرات مردم رو لطفآ بزارید سانسور نکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج