زن متهم به شوهرکُشی در یک قدمی چوبه‌دار
۱۰۳۸۸۴۰
۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴
۱۲ 
زن جوانی که به خاطر کینه از شوهرش او را با اسید سوزانده و باعث مرگش شده بود، با تأیید حکم قصاص ازسوی دیوان عالی کشور، یک قدم دیگر به مرگ نزدیک شد.

روزنامه شرق: زن جوانی که به خاطر کینه از شوهرش او را با اسید سوزانده و باعث مرگش شده بود، با تأیید حکم قصاص ازسوی دیوان عالی کشور، یک قدم دیگر به مرگ نزدیک شد.

به گزارش خبرنگار ما، سه سال قبل جسم سوخته مرد جوانی به بیمارستانی در جنوب تهران منتقل شد. هنوز اقدامات پزشکی روی این مرد آغاز نشده بود که پرستاران متوجه شدند او جانش را از دست داده است.

وقتی همسر مقتول مورد بازجویی قرار گرفت، ابتدا منکر همه‌چیز شد و گفت نمی‌داند چه اتفاقی برای شوهرش افتاده است؛ اما بعد که مأموران به اختلاف او و شوهرش پی بردند، زن جوان به قتل اعتراف کرد.

او گفت: من و شوهرم خیلی با هم اختلاف داشتیم. او مرد بداخلاقی بود و خیلی من را اذیت می‌کرد، کتک می‌زد و خرجی نمی‌داد. من و بچه‌ام گرسنگی می‌کشیدیم. به همین خاطر او را سوزاندم. متهم گفت: من قصد سوزاندن شوهرم را داشتم و نمی‌خواستم او را بکشم.

پرونده بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 5 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم پای میز محاکمه رفت. در ابتدای جلسه و بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند، اولیای‌دم درخواست قصاص کردند و سپس متهم در جایگاه قرار گرفت.

او گفت: شوهرم بسیار بداخلاق بود، به هر بهانه‌ای من را کتک می‌زد، اذیت می‌کرد و پول خورد و خوراک من و پسرم را نمی‌داد. با اینکه بچه خودش بود، به او هم بی‌توجهی می‌کرد. بارها به او گفتم این کارهایت یک روز باعث می‌شود کاری را که نمی‌خواهم، انجام بدهم و تو را با اسید بسوزانم.

حتی تهدید کردم خودم و پسرم را با اسید می‌سوزانم. باز هم بی‌توجهی کرد. روز حادثه با هم بحث کردیم، او تا جایی که توان داشت من را زد. همه بدنم درد می‌کرد، آن‌قدر از او کینه داشتم که نمی‌دانستم خشمم را چطور خالی کنم. منتظر شدم تا شب شد. وقتی خواب بود، اسید را آوردم و روی او پاشیدم.

می‌خواستم زجری که من از دستش می‌کشم، او هم بکشد. من قصد کشتنش را نداشتم، فقط می‌خواستم کمی اذیتش کنم تا حواسش را جمع کند. با توجه به درخواست قصاص اولیای‌دم، هیئت قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. رأی صادرشده مورد اعتراض متهم قرار گرفت و دیوان عالی کشور نیز به‌دلیل نقص در تحقیقات، رأی صادرشده را نقض و پرونده را بازگرداند.

به این ترتیب متهم دوباره پای میز محاکمه رفت. او یک‌بار دیگر ادعایش را مطرح کرد و گفت قصدی برای کشتن نداشته و می‌خواسته شوهرش را بسوزاند. با برطرف‌شدن نواقص و استعلام از پزشکی قانونی که علت دقیق مرگ را اسید عنوان کرد، قضات وارد شور شدند. از آنجایی که مادرشوهر متهم بار دیگر بر قصاص تأکید کرد و گفت حاضر به گذشت نیست، قضات متهم را یک بار دیگر به قصاص محکوم کردند. رأی صادره این‌‌بار در دیوان عالی کشور به تأیید رسید و متهم در فهرست قصاصی‌های دادسرای جنایی تهران قرار گرفت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1399/06/31
بهتر که این مرد مرد.ولی بهتر بود با مهریه مینداختیش زندان آب خنک بخوره و طلاق غیابی
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1399/06/31
... زنِ جوان دوبار . باید اعدام شود.. اعدامِ اول به جرم اسید پاشی.. اعدامِ دوم به جرم قتلِ شوهر.!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
خخخخ
Iran, Islamic Republic of
07:27 - 1399/06/31
با سلام با اینکه شخص دیگری،در جریان نیست یعنی یه مرد دیگه تو این جنایت دست نداشته ممکنه زنه راست بگه اینقدر اذیتش،کرده که اینطوری میخواسته تلافی،کنه
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1399/06/31
چرا مردی که زنی را به قتل برساند اعدام نمیشه ولی برعکس اگه زنی مردی را به قتل برساند اعدام میشه
جنسیت فرق میکنه یا انسانیت؟
اگه کسی میدونه لطفا جواب بده
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
ماهم نمی دانیم احتمالا موسس این قوانین مردها هستن
مجید
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
سلام بدون توجه به موضوع قتل بالا، قصاص قصاص است چه برای مرد و چه برای زن.
فقط اگه مردی زنی رو بکشه بخاطر دیه دوبرابری مرد نسبت به زن، خانواده زن در صورت اصرار به قصاص، باید نصف دیه مرد رو به وراث بدن تا مرد قصاص بشه
Korea, Republic of
07:47 - 1399/06/31
امان از این مادر شوهرها حالا اون بچه نه مادر داره نه پدر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج