قاتل وحید مرادی، اعدام می‌شود
۱۰۳۹۴۹۱
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
۱۴ 
عامل قتل وحید مرادی در زندان رجایی شهر که هفته گذشته پای میز محاکمه ایستاده بود، دیروز برای دومین بار با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.

رکنا: عامل قتل وحید مرادی در زندان رجایی شهر که هفته گذشته پای میز محاکمه ایستاده بود، دیروز برای دومین بار با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.

یازدهم تیرماه سال 97 درگیری خونین در محوطه هواخوری زندان رجایی شهر به وقوع پیوست. تلاش زندانبانان برای پایان دادن به درگیری خونین میان زندانیان بی نتیجه ماند و یکی از زندانی ها که گنده لاتی به نام وحید مرادی بود با پنج ضربه چاقو از پا در آمد.تصاویر این درگیری از دوربین های مداربسته زندان ضبط شد.

در بررسی‌ها مشخص شد وحید مرادی 43 ساله که چندین سابقه کیفری داشت و 16 بار به زندان رفته بود اردیبهشت ماه از زندان آزاد شد و به میهمانی که دوستش حسین به مناسبت آزادی او تدارک داده بود رفت و به کری خوانی در اینستاگرام پرداخت اما این کری خوانی ها به درگیری میان او و حسین و سه خواهرزاده‌اش منتهی شد و او در پنت هاوس برج حسین ،در خیابان ۲۱ ولنجک وی را با ضربه چاقو کشت و سه خواهر زاده اش را زخمی کرد.

قاتل وحید مرادی، اعدام می‌شود

وحید مرادی بعد از این جنایت و در حالی که قصد خروج از کشور را داشت در مرز ایران و ترکیه بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد . او به قتل در مستی اعتراف کرد.

چون بعد از انتقال وحید مرادی به زندان رجایی شهر ،بازپرس رسیدگی کننده به این پرونده احتمال وقوع خطر را برای وی مطرح کرده بود او به بند خصوصی منتقل شد اما پس از چند روز به اصرار خانواده اش به بند عمومی رفت تا اینکه یازده تیر ماه در درگیری جنجالی کشته شد.

با تکمیل تحقیقات پلیسی 17 نفر از زندانیان که در درگیری منتهی به جنایت شرکت کرده بودند بازداشت شدند و سعید و عباس که به گفته سایر زندانیان نزدیک تر از سایرین به وحید بودند به عنوان متهمان اصلی تحت بازجویی قرار گرفتند .ولی هر دو ادعا کرده‌اند ضربه کاری را با چاقوی دست ساز به وحید نزده اند.

پرونده این جنایت با صدور کیفرخواست به چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شده و 17متهم پشت درهای بسته و غیرعلنی محاکمه شدند.

در پایان جلسه قضات دادگاه سعید را به قصاص محکوم کردند.عباس و سایر متهمان نیز به زندان محکوم شدند.

محاکمه دوباره قاتل وحید مردای در دادگاه

سعید به حکم صادره اعتراض کرد و مدعی شد قاتل نیست. با این اعتراض پرونده در شعبه 39دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات عالی رتبه حکم قصاص را شکستند. آنها در گزارشی اعلام کردند لازم است قضات دادگاه فیلم دوربین مداربسته زندان را که صحنه درگیری خونین را ضبط کرده مورد بازبینی قرار دهند و سپس اقدام به انشاء رای کنند.

با این ایراد قضایی ،پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و سعید که چند روز قبل حکم قصاصش به خاطر قتلی که سال 95 در خیابان منصور رقم زده بود در دیوان عالی کشور تایید شده دیروز بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

در آن جلسه که این بار نیز غیرعلنی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد وکیل اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کرد و سپس فیلم ضبط شده صحنه جنایت در مونیتور دادگاه نمایش داده شد که در آن مشخص بود ضارب کیست.

وقتی سعید در جایگاه ویژه ایستاد، اتهام قتل را نپذیرفت .وی گفت: قبول دارم در درگیری حضور داشتم اما من ضربه کاری را به وحید نزدم.

با پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده دیروز سعید را به قصاص محکوم کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1399/07/01
خدا ی من ولنجک اونم پنت هاوس منزل گنده لات ها و باجگیر ها شده
پاسخ ها
+بهلول+
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
اوا مگه گروه سازش در جریان نیستند؟
حتما با گروه سازش هماهنگ کنید
آن را اعدام کنید گروه سازش ناراحت میشود
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1399/07/01
همشون و بفرستید توی معادن ذغالسنگ
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1399/07/01
وحید مرادی باید زودتر کشته میشد کسی که 16 بار زندان رفته مطمعن باشین بیگناه نبوده
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1399/07/01
نکته جالب اینه بعد از ۱۶ بار زندانی شدن ازاد میشه و اینکه گنده لات هم بوده
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1399/07/01
پس کی زده اگه تو نزدی؟
ها؟ کی؟
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1399/07/01
همه میدونیم چنانچه با چاقو یا هر وسیله دیگه به کسی حمله کنیم و زخمی بشه احتمال مرگش زیاد و دستگیر و سرانجام اعدام میشیم اما عجیبه که بعضی ها راحت چاقو میذارن تو جیب و هر دعوایی میشه سریع چاقو درمیارن و حمله میکنن انگار نه انگار که سرانجامش اعدامه چرا مغز اینها کار نمیکنه آخه
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1399/07/01
غحیبه پنت هاوس برج حسین ولنجک

ارازل اوباش؟
ادم گیج میشه
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1399/07/01
به درک همشون یه لجنی هستن
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1399/07/01
بنویسید قصاص میشود
تا تبعات بین المللی کمتری در اجرای آن داشته باشد
بعد اعدامش کنید
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1399/07/01
بخدا دیگه از کلمه اعدام کابوس میبینم طناب دار اخه چه خبره اعدام کنید ولی نگویید همین جور وحشت کرونا گرانی گرسنگی فقر مستاجری داره دیوانه میکنه دیگه خسته شدیم بس که کلمه قصاص و اعدام جنایت کشتار رو میخوانیم روانی شدیم
پاسخ ها
داريوش مرحبایی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
حتماً میخوای آزادشون کنند و در کنارشون زندگی کنیم و هر موقع صلاح دونستن ما را بکشند بریم ولی حرف از قصاص و اعدام نباشه؟
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1399/07/01
خوبه باز این ارازل اوباشها و قاتلین توسط خودشون کشته میشوند.....!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1399/07/01
اون کسی گه این به قول شما گنده لات بوده ولی برای ما هیچ عدی نبوده این شماها هستید که به اینجور آدمها لقب گنده لات میدهید ولی برای مردم عادی هیچ عدی نیستند ودست اون مرد با غیرت درد نکنه که اینجور به قول شما گنده لاتو برای همیشه از روزگار محوش کرد دستش درد نکنه مرحبا به این مرد خدا هم کند که از حکم اعدام نجات یابد مرد با غیرت ولوطی مرام به این مرد میگن که شر ر اینجور آدمو برای همیشه کم کرد بنازم به این غیرت
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1399/07/02
عمدااین کثافتهارادرزندان باهم قرارمیدهندتاهمدیگررابکشندمضرجامعه انداینها
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1399/07/04
آقا من که ترفدار وحید مرادی بودم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج