بخت اول اسکار کارگردانی ۲۰۲۱ چه کسی است؟
۱۰۴۲۱۰۰
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
۹ 
در فاصله چندین ماه به اهدای جوایز اسکار به بررسی بخت اصلی شاخه کارگردانی جوایز سال ۲۰۲۱ نگاهی انداخته ایم.
خبرگزاری صبا: در فاصله چندین ماه به اهدای جوایز اسکار به بررسی بخت اصلی شاخه کارگردانی جوایز سال ۲۰۲۱ نگاهی انداخته ایم.
 
بخت اول اسکار کارگردانی ۲۰۲۱ چه کسی است؟
 
اگر تکه های پازل رویدادهای اسکار چند سال اخیر را کنار هم قرار دهیم به نظر پیش بینی اینکه جایزه اسکار بهترین کارگردانی امسال به چه کسی می رسد کار چندان دشواری نباشد با توجه به قراین موجود، اسکار کارگردانی ۲۰۲۱ (جوایز مربوط به فیلم های سال جاری میلادی) نه تنها احتمالا بلکه قطعا به کلویی ژائو چینی می رسد، چرایی این قطعیت نیز به این که ژائو اکثر عناصر مثبت موجود برای دریافت اسکار در این روزها از جمله زن بودن و آسیایی بودن را داراست، برمی گردد.
 
ژائو کارگردان و فیلمنامه نویس ۳۸ ساله چینی تا همین امروز یعنی نزدیک به ۷ ماه مانده به اهدای جوایز، با فیلم «سرزمین آواره ها» باارزش ترین جایزه مهم ترین جشنواره برگزار شده امسال یعنی ونیز را از آن خود کرده و فیلمش در تورنتو هم موفق ظاهر شده و توانسته جایزه اصلی جشنواره را موسوم به «انتخاب تماشاگران» کسب کند.
 
این کارگردان چینی با کسب این دو جایزه مهم سال خط و نشانی جدی برای دیگر رقبای احتمالی خود از جمله اسپایک لی (۵ هم‌خون)، دیوید فینچر (منک) و رجینا کینگ (یک شب در میامی) کشیده است. به نظر نگارنده اسکار خیلی زودتر از سال ۲۰۲۴ به پیشواز قوانین جدیدش رفته و چندان مشکل نیست که بگوییم بعد از تسلط مکزیکی ها بر بخش کارگردانی (دومین جایزه مهم شب مراسم اسکار) برای دومین سال متوالی این جایزه با ارزش به یک کارگردان آسیای شرقی می رسد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج