جشنواره بین المللی فیلم توکیو آغاز شد
۱۰۵۳۴۸۵
۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
۱۷ 
«جشنواره بین المللی فیلم توکیو» به عنوان یکی از بزرگ ترین جشنواره های فیلم آسیا در حالی افتتاح شد که به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا بازیگران و کارگردانان طبق روال معمول از روی فرش قرمز وارد جشنواره نشدند.
خبرگزاری ایرنا: «جشنواره بین المللی فیلم توکیو» به عنوان یکی از بزرگ ترین جشنواره های فیلم آسیا در حالی افتتاح شد که به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا بازیگران و کارگردانان طبق روال معمول از روی فرش قرمز وارد جشنواره نشدند.
 
جشنواره بین المللی فیلم توکیو آغاز شد
 
از "ان. اچ. کی"، امسال ابعاد این رویداد به طور قابل توجهی محدود و کوچک شده است. به جای ورود پرشکوه در میان انبوه هواداران، بازیگران و کارگردانان در برابر نمایندگان رسانه ها پیام خود را به مخاطبان ارسال کردند.
 
امسال رقابت بهترین ها (گرند پری) برگزار نخواهد شد، چرا که اعضای هیات داوران به دلیل همه گیری کرونا قادر به شرکت در جشنواره نیستند. تنها جایزه این جشنواره، جایزه حضار خواهد بود که با رای بینندگان از میان ۳۲ فیلم انتخاب می شود.
 
مراسم افتتاحیه این جشنواره از شب گذشته (شنبه) آغاز شد و تا نهم نوامبر (۱۹ آبان) ادامه خواهد داشت.
 
جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو یکی از ۱۲ جشنواره بین‌المللی بزرگ جهان و از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم آسیا است که هرساله در توکیو ژاپن برگزار می‌شود.
 
این جشنواره از سال ۱۹۸۵ آغاز به‌کار کرد و تا ۱۹۹۱ به‌صورت هر دو سال یکبار برگزار می‌شد که پس از آن به صورت سالانه ادامه یافت.
 
جشنواره فیلم توکیو به همراه جشنواره فیلم شانگهای، تنها جشنواره‌های رقابتی آسیایی مورد تأیید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم به‌شمار می‌روند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج