بازیکنان جدید در لیست سرمربی تیم ملی والیبال
۱۰۵۵۵۷۳
۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
۹ 
اعلام فهرست غیررسمی بازیکنانی که قرار است با انتخاب سرمربی جدید در اردوی تیم ملی والیبال حضور داشته باشند این پرسش را ایجاد کرده که جای بازیکنان جدید در این فهرست کجاست؟

خبرگزاری مهر: اعلام فهرست غیررسمی بازیکنانی که قرار است با انتخاب سرمربی جدید در اردوی تیم ملی والیبال حضور داشته باشند این پرسش را ایجاد کرده که جای بازیکنان جدید در این فهرست کجاست؟

پس از برگزاری سومین نشست هم اندیشی کمیته فنی و اتاق فکر فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی در نهایت نام دو گزینه به صورت رسمی برای هدایت تیم ملی اعلام شد.

«ولادیمیر آلکنو» و «دانیل کاستلانی» دو گزینه نهایی بودند که به تایید کمیته فنی رسیدند. البته نام هر دو گزینه پیش از تایید اعضای کمیته فنی، از سوی رئیس فدراسیون در رسانه‌ها اعلام شده بود. طبق اعلام محمدرضا داورزنی، قرارداد سرمربی تیم ملی تا هفته آینده امضا خواهد شد و تیم ملی از بلاتکلیفی در خواهد آمد.

ولادیمیر الکنو نزدیک ترین گزینه به نیمکت تیم ملی خواهد بود و اگر توافقات مالی به خوبی پیش رود او را در تیم ملی خواهیم دید. مربی روسی برنامه ۴ ماهه آماده سازی تیم ملی را نیز به فدراسیون ارائه داده که عنوان شده در این برنامه اسامی بازیکنانی که قرار است به تیم ملی دعوت شوند نیز اعلام شده است.

هر چند لیستی که الکنو به فدراسیون اعلام کرده هنوز به صورت رسمی منتشر نشده، اما خیلی دور از ذهن نیست که مربی روسی به همان لیست قدیمی و ترکیب اصلی تیم ملی بسنده کند چرا که الکنو از فروردین ماه در ایران حاضر خواهد شد و فرصتی برای رصد مسابقات لیگ برتر ندارد. ظاهراً الکنو قصد ندارد تغییری در اسکلت اصلی تیم ملی ایجاد کند و با همان تیم و ستاره‌ها در المپیک و لیگ ملت‌ها حاضر خواهد شد.

ترکیبی که در این سال‌ها در تمام رویدادها شاهد بودیم. نام شهرام محمودی، پشت خط زن مطرح والیبال ایران در لیست الکنو واکنش‌هایی به همراه داشته است چرا که محمودی عمل جراحی سنگینی بر روی کمر خود داشته و همین امر او را از مسابقات لیگ برتر نیز دور کرده است و ظاهراً الکنو از این موضوع هم اطلاعی ندارد.

نادیده گرفتن جوانانی مانند صابر کاظمی و میثم صالحی که این روزها در تیم‌های خود در مسابقات لیگ برتر خوش درخشیدند و سایر جوانانی که برای پوشیدن پیراهن تیم ملی تلاش می‌کنند، می‌تواند انگیزه‌های آنها در لیگ برتر را کاهش دهد.

حتی اگر قرار باشد تیم ملی ایران با ترکیب اصلی و بازیکنان باتجربه خود در بازی‌های المپیک حضور پیدا کند اما نباید در اردوهای پیش از این مسابقات جوانان را نادیده گرفت و زحماتی که آنها در لیگ کشیده‌اند و خوش درخشیده‌اند را از بین برد.

حضور الکنو روس در راس تیم ملی از سوی برخی کارشناسان مورد نقد قرار گرفته چرا که سبک او با والیبال ایران بسیار متفاوت است و در مدت زمان کوتاه نمی‌تواند معجزه کند اما رئیس فدراسیون والیبال با اعضای کمیته فنی که نزدیک به افکار او هستند نقدهای پیشکسوتان و کارشناسان را در این انتخاب نادیده گرفته‌اند.

لیست منتشر شده الکنو نیز مُهر تاییدی بر درستی نقدهای صورت گرفته بود و نشان می‌دهد تغییر زیادی در لیگ ملت‌ها و المپیک در تیم ملی شاهد نخواهیم بود و تمام نگاه‌ها از سوی فدراسیون و سرمربی روسی بر روی ستاره‌ها و مهره‌های اصلی تیم ملی است تا آنها را به اهداف بدون برنامه خود برسانند.

فهرستی که به صورت غیررسمی برای اردوهای تیم ملی اعلام شده به شرح زیر است:

* پاسورها: سعید معروف، جواد کریمی و علی رمضانی

* پشت‌خط‌زن‌ها: امیر غفور، پوریا یلی، شهرام محمودی، بردیا سعادت

* دریافت کننده‌ها: میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، سلیم چپرلی، محمدجواد معنوی‌نژاد و مجتبی میرزاجانپور

* سرعتی‌زن‌ها: سید محمد موسوی، رضا عابدینی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، امیرحسین توخته، مهران فیض‌امام‌دوست، علی شفیعی

* لیبروها: محمدرضا حضرت‌پور، محمدرضا موذن، امین رضوی

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج