فاصله آلکنو با نیمکت والیبال؛ فقط یک امضا!
۱۰۵۹۴۴۰
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵
۱۰ 
اینطور که به نظر می‌رسد بالاخره تیم ملی والیبال هم صاحب سرمربی شد و پروسه طولانی انتخاب به پایان رسید.

روزنامه ایران ورزشی: اینطور که به نظر می‌رسد بالاخره تیم ملی والیبال هم صاحب سرمربی شد و پروسه طولانی انتخاب به پایان رسید. آخر ماجرا هم انگار درست همان طوری چیده شده که از ابتدا به نظر می‌رسید. رئیس فدراسیون والیبال در شرایطی که طی ماه‌های گذشته مهلت‌های یکی، دو هفته‌ای برای خودش تعیین کرد تا انتخاب نهایی را انجام دهد و گزینه‌هایش را یکی یکی محدودتر کرد، روز گذشته بالاخره اعلام کرد که روند مذاکره با ولادیمیر آلکنوی روس نهایی شده و تنها مانده امضای قراردادی که برای او فرستاده شده تا به طور رسمی او را سرمربی ایران بدانیم.

رئیس فدراسیون والیبال با تأیید توافق نهایی با آلکنو گفت: «ما جذب آلکنو را تمام شده می‌دانیم اما باید قرارداد بین دو طرف امضا شود تا رسمی شود. کار جذب آلکنو تا حدود بسیار زیادی انجام شده و قرارداد این مربی را روز دوشنبه برای او ارسال کردیم تا قراردادش امضا و رسمی شود.» او البته معتقد است قرارداد باید امضا شود تا همه چیز رسمی شود: «در قرارداد آلکنو همه جوانب و مقررات حقوقی رعایت شده است و نهایتاً تا پایان هفته این قرارداد رسمی خواهد شد. البته ما جذب آلکنو را تمام شده می‌دانیم اما باید قرارداد بین دو طرف امضا شود تا رسمی شود.» رئیس فدراسیون والیبال درباره زمان حضور این مربی نامدار روس در ایران توضیح داد: «قرار است او نوروز سال آینده به ایران بیاید. البته آلکنو کارش را به محض امضای قراردادش آغاز خواهد کرد و به بررسی و ارزیابی حریفان ایران در المپیک توکیو خواهد پرداخت.»

مدت زمان قرارداد آلکنو

رئیس فدراسیون والیبال اگرچه در آخرین اظهار نظرش درباره مدت زمان قرارداد سرمربی جدید تیم ملی چیزی نگفته اما پیش از این اعلام کرده بود که قرارداد مربی آتی تیم ملی تا پایان المپیک خواهد بود تا در صورت توافق طرفین تمدید شود. بستن چنین قراردادی برای این مدت زمان کم شاید آنقدرها مرسوم نباشد و مخصوصاً مربیان زیر بار آن نروند. با این حال شرایط خاص هر دو طرف گویا منجر به چنین توافقی شده. البته ممکن است آلکنو شکل دیگری از قرارداد را مدنظر قرارداده باشد و قراردادش را مشروط یا بلند‌مدت‌تر بسته باشد. باید دید طی روزهای آینده و پس از امضای قرارداد، چه جزئیات دیگری از آن در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

مربی بزرگ در میدان بزرگ

مربی این روزهای زنیت کازان روسیه که البته شرایط چندان خوبی در لیگ این کشور ندارد، سرمربی جدید تیم ایران است. هدف اصلی او هدایت تیم ملی در رویداد بسیار مهم المپیک است. المپیکی که شاید آخرین رویدادی باشد که نسل کنونی همگی در کنار هم بتوانند در آن شرکت کنند و در اوج آمادگی به میدان بروند. به همین خاطر هم داورزنی از ابتدا به دنبال یک مربی بزرگ بود تا در این فرصت، تمام شرایط برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن فراهم باشد. آلکنو مربی بسیار بزرگی است که سابقه کسب مدال طلای المپیک را در کارنامه دارد و به جز رقابت‌های قهرمانی جهان، کمتر رویدادی است که او نتوانسته باشد مدال آن را به گردن بیندازد.

گزینه الکی!

دنیل کاستلانی از ابتدا هم مشخص بود که گزینه‌ای است که جایی در تفکرات داورزنی ندارد و در بهترین حالت گزینه آلترناتیو برای شرایط عدم توافق با آلکنو است. در نهایت هم همه دیدند که سمت و سوی تلاش‌ها از ابتدا برای جذب آلکنو بود و در نهایت هم می‌بینیم که توافق نهایی با او انجام شده.

آلکنو فروردین در تهران؟

فدراسیون اعلام کرده که آلکنو فروردین به تهران می‌آید اما سؤال اینجاست که آیا رقابت‌های لیگ روسیه و همچنین رقابت‌های اروپایی زنیت کازان تا فروردین به پایان می‌رسد؟ آلکنو در مدت زمان اندکی که تا پایان المپیک روی نیمکت ایران می‌نشیند، برنامه پر فشاری پیش روی خود دارد و باید خیلی زود تیم را برای لیگ جهانی آماده کرده و پس از آن هم مهیای حضور در المپیک توکیو کند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج