معجزه تکنولوژی؛ عجیب‌ترین مصاحبه اوباما و وینفری
۱۰۶۰۴۱۴
۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
۲۲ 
گفت‌وگوی نزدیک، اما دور «اپرا وینفری» و «باراک اوباما» به تازگی موجب شگفتی بینندگان این برنامه مشهور شده است.

برترین‌ها: گفت‌وگوی نزدیک، اما دور «اپرا وینفری» و «باراک اوباما» به تازگی موجب شگفتی بینندگان این برنامه مشهور شده است. به‌نظر می‌رسید اپرا و اوباما در یکی از اتاق‌های خانه اپرا کنار شومینه و بدون ماسک مشغول گفتگو هستند، اما اپرا راز این مصاحبه خلاقانه را با انتشار کلیپی کوتاه در صفحه اینستاگرام خود فاش کرد، با این توضیح که سعی آن‌ها بر اجرای یک گفت‌وگوی ایمن بدون سفر و زدن ماسک بوده است.

معجزه تکنولوژی در مصاحبه آنلاین اوباما و وینفری

این گفتگو در حالی انجام شده بود که میزبان و مهمان بایکدیگر هزاران کیلومتر فاصله داشتند، اما به کمک تکنولوژی همه چیز طور دیگری به‌نظر می‌رسید و به حدی تصاویر طبیعی بود که کمتر کسی متوجه حقه سینمایی آن شده بود. در این ویدئوی کوتاه، اوباما در استودیویی در واشنگتن و نزدیک به ۳ هزار کیلومتر دورتر از کالیفرنیا، جایی که خانه اپراست، پشت به یک پرده سبزرنگ روی یک صندلی دقیقا شبیه صندلی اپرا نشان داده شد. یک گوشی کوچک و یک میکروفون مخفی باعث می‌شد که او به راحتی حرف‌های اپرا را بشنود. درحالی‌که اپرا واقعا کنار شومینه خانه خود و جایی که به صفحه نمایشی برای دیدن حرکات و پاسخ‌های مهمانش اشراف کامل داشت، نشسته بود.

در ابتدای گفتگو اپرا از معجزه تکنولوژی تقدیر کرد و گفت: با معجزه تکنولوژی توانستیم رو در رو در یک اتاق بنشینیم و بدون زدن ماسک حرف بزنیم. هرچند هیچ‌چیزی واقعا جای مصاحبه رودرروی حقیقی را نمی‌گیرد، اما در شرایط فعلی این بهترین کاری بود که می‌توانستیم انجام دهیم.

معجزه تکنولوژی در مصاحبه آنلاین اوباما و وینفری

آنچه مخاطبان صفحه اینستاگرام اپرا به‌عنوان نظر زیر این ویدئو نوشته بودند، نشان می‌داد که هرگز متوجه غیرواقعی بودن صحنه نشده بودند. یکی از کاربران با ذکر اینکه فناوری واقعا خارق العاده است، نوشته بود: من شوکه و غافلگیر شدم. فکر می‌کردم پس از پایان گفتگو اوباما ۱۴ روز در خانه قرنطینه خواهد شد. حقه سینمایی پرده سبز با نام تکنیکی کروماکی، هرچند اتفاق جدیدی در سینما و تلویزیون نیست، اما باز شدن پای آن در شرایط پاندمی کووید-۱۹ به برنامه‌های گفتگو محور برای واقعیت بخشی به آن، در نوع خود ایده خلاقانه‌ای است.

در این ویدیو از تکنولوژی استودیوی مجازی (Virtual Studio) استفاده شده که در واقع از همان تکنولوژی پرده سبز عاریت گرفته شده اما بسیار پیشرفته تر و حرفه‌ای تر از آن!

معجزه تکنولوژی در مصاحبه آنلاین اوباما و وینفری

در تکنولوژی استودیو مجازی بر خلاف پرده سبز نیاز به ثابت بودن دوربین و سوژه ندارد و می‌توان دوربین را تکان داد و از زوایای مختلف فیلم برداری کرد.

استودیو مجازی چیست؟!

اگر به دنبال شبیه سازی تلویزیون و یا استودیوی مجازی برای فیلم هستید با تکنولوژی پیشرفته که این روز‌ها در بسیاری از خبرگزاری‌ها جای خود را به خوبی باز کرده است آشنا شوید. در این تکنولوژی واقعیت و مجازی سازی تلفیق شده و پنجره جدید رو به فناوری تصویر برداری و حتی استودیو‌های خبری و سینمایی باز کرده است که کشور‌های انگشت شماری هستند که از این تکنولوژی برخوردار هستند.

معجزه تکنولوژی در مصاحبه آنلاین اوباما و وینفری

با حرکت دوربین و دنبال کردن حرکات مجری توسط سیستم ردیابی حرکت دوربین، حرکت دکور مجازی نیز با پرسپکتیو واقعی به طور همزمان با حرکت دوربین صورت می‌گیرد و با تغییر زاویه دوربین، زاویه دید دکور مجازی نیز تغییر می‌کند و این حرکات به طور Real Time پردازش می‌شوند، به طوری که مجری تا حد زیادی می‌تواند با دکور مجازی تعامل داشته باشد یا جلو و عقب آن قرار بگیرد یا حتی از درون آن حرکت کند و بدین ترتیب آن فضای مجازی تا حد زیادی برای بیننده، واقعی به نظر خواهد رسید. چنین مجموعه‌ای را استودیوی مجازی (Virtual studio) می‌نامند.

امروزه بجای یک پرده آبی به عنوان پس زمینه‌ای که بعدا جای آن را تصاویر ثابت می‌گرفتند، از یک فضای کاملا سبز که در آن کف و دیوار‌های مکان فیلمبرداری نیز سبز است، استفاده می‌شود و با نصب تجهیزاتی که بتوان با آنها، به منظور تعیین مکان دوربین در دنیای مجازی، حرکات دوربین را ردیابی و کنترل کرد و همچنین استفاده از تجهیزات مناسب نرم افزاری و سخت افزاری برای تهیه گرافیک‌ها و انیمیشن‌های سه بعدی با کیفیت عالی که به عنوان پس زمینه و پیش زمینه استفاده می‌شود و chroma keyer که برای میکس تصاویر استفاده می‌شود، می‌توان حیاتی دیگر به آن تصاویر بخشید.

معجزه تکنولوژی در مصاحبه آنلاین اوباما و وینفری

میکسر ویدیو در این تکنولوژی نقش موثری دارد. کار میکسر این است که تصویر دوربین با تصویر محیط مجازی را تلفیق می‌کند و یه تصویر واحد را به خروجی می‌فرستد. سیستم استودیو مجازی شامل دو یا چند دوربین به همراه سیستم‌های Tracking است که وظیفه دارند اطلاعاتی درباره وضعیت مکانی دوربین استودیو ارائه کنند. درحالی که دوربین حقیقی، سیگنال‌های ویدئو Foreground را تولید می‌کند، یک سیستم شبیه ساز تصویری مانند یک سوپر کامپیوتر گرافیکی (سیستم‌های vizrt) سیگنال‌های پس زمینه مرتبط با آن را می‌سازد.

سپس سیگنال‌های پس زمینه و Foreground با استفاده از سیستم کروماکی ترکیب می‌شوند و خروجی‌های مرکب (FG+BG) در اختیار تجهیزات انتهای مسیر مانند میکسر DVE مونیتور و دستگاه ضبط قرار می‌گیرد. علاوه بر آن هر سیگنال مرکب به ویزور دوربین مرتبط نیز ارسال می‌شود تا تصویربردار را در گرفتن نما‌ها یاری کند. تفاوت عمده استودیو مجازی با جلوه‌های ویژه مورد استفاده در فیلم‌ها گرافیک کامپیوتر در bluescreen است که گرافیک کامپیوتری در زمان غیر واقعی صورت می‌گیرد.

در نهایت بخشی از مصاحبه آنلاین و اثر این تکنولوژی حیرت‌انگیز را در ویدئوی زیر مشاهده کنید.

معجزه تکنولوژی؛ عجیب‌ترین مصاحبه اوباما و وینفری

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1399/09/01
کثیف ترین رئیس جمهور آمریکا!
پاسخ ها
مات
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
روزی ک اومد جای بوش ،گفتم این هم یه مترسک دیگه است ،همونطور ک دیدیم چه کرد و بعدش ترمپت چه کرد الانم بایدن هم همین کارو میکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
معلومه خیلی ناراحتین و لی چرا ! نمیدانم
روزنه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نقد چیز خوبیه ولی هر چیز بهتر نیست یه جایی داشته باشه این مطلب در مورد تکنولوژی و خارق العاده بودن اونه نه سیاست ها و کثیف بودنِ کسی ، اصل رو ول کردید چسبیدید به چی؟
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1399/09/01
یکی از بهترین رئیس جمهورای آمریکا بود اگه شرایط سیاسی رو در نظر بگیرید اینو درک میکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
برای بعضیها بعله!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج