هشدار به پرسپولیس برای مراقبت از ابتلا به کرونا
۱۰۶۰۴۷۰
۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
۲ 
حین برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) نگرانی‌هایی در خصوص کرونایی‌ها وجود دارد که این نگرانی می‌تواند پرسپولیس را هم تهدید کند.

خبرگزاری تسنیم: حین برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) نگرانی‌هایی در خصوص کرونایی‌ها وجود دارد که این نگرانی می‌تواند پرسپولیس را هم تهدید کند.

حضور چهار بازیکن ملی‌پوش کره‌ای در تیم اولسان هیوندای کره جنوبی نگرانی‌هایی را در خصوص حضور این تیم در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) ایجاد کرده است. از این جهت که تعدادی بازیکن در اردوی تیم ملی کره جنوبی در اتریش به کرونا مبتلا شدند، اما این نگرانی در قطر چگونه برطرف شده است؟

کیم دو هون، سرمربی اولسان هیوندای در خصوص حضور چهار بازیکن تیمش در اردوی کره جنوبی در اتریش مورد سوال قرار گرفت که یکی از آنهایی که تستش مثبت بوده، دروازه‌بان تیم اولسان بوده است. در این بین چینی‌ها بیشتر از همه نگران تقابل با نماینده کره جنوبی هستند، که ممکن است تقابل بازیکنان هر کدام از تیم‌ها، کارکنان AFC و LOC، داوران و... آلودگی را میان دیگر افراد انتشار دهد، اما پاسخ سرمربی تیم اولسان، می‌تواند این نگرانی را برطرف کند.

سرمربی اولسان در این خصوص توضیح داد: "دروازه‌بان ما که در اردوی تیم ملی تست کرونای او مثبت شده، در اتریش مانده و هر گونه خروج او از اتریش و ورود احتمالی‌اش به قطر، بستگی به قوانین اتریش و قطر خواهد داشت. تست کرونای سه بازیکن ملی‌پوش دیگر ما منفی بوده و از اتریش به قطر رسیده‌اند، اما این سه بازیکن طبق قوانین قطر، در قرنطینه هستند و آنها کاملاً به قوانین احترام گذاشته و از آن پیروی می‌کنند."

تست کرونای پرسپولیسی‌ها منفی شد

سه بازیکن ملی پوش اولسان مشابه پروتکل‌های بسیاری از کشورها، با وجود تست منفی و به دلیل بازگشت از محیطی آلوده به ویروس (اردوی تیم ملی کره جنوبی در اتریش) باید قرنطینه 14 روزه که می‌تواند دوره پنهان ویروس باشد را بگذرانند و شامل قوانین استثنایی لیگ قهرمانان آسیا جهت خروج از قرنطینه پس از تست منفی نمی‌شوند. این سه بازیکن اولسان در طول مدت قرنطینه 14 روزه خود فقط در اتاق‌های جداگانه خود در هتل حضور دارند و هیچ ارتباطی با هم تیمی‌های خود و دیگر افراد نخواهند داشت.

طبق این پروتکل، چهارشنبه، دوم دسامبر قرنطینه این سه بازیکن به پایان می‌رسد و در صورت صعود اولسان از گروه ، این سه بازیکن از سوم دسامبر می‌توانند با تیم خود تمرینات را آغاز کنند تا در بازی احتمالی مرحله یک هشتم نهایی در روز 6 دسامبر در لیست بازی قرار بگیرند.

بر این اساس، همین شرایط و نگرانی می‌تواند برای پرسپولیس هم وجود داشته باشد. اگر تا قبل از ورود به قطر برای فینال لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ 19 دسامبر (29 آذرماه) یکی از اعضای تیم پرسپولیس در مسابقات لیگ داخلی یا فضای تمرینات خود، به ویروس کرونا آلوده شود، می‌تواند شرایط قرنطینه‌ای را برای ورود به دوحه، برای تمام تیم سخت کند. دقیقاً مشابه اتفاقی که برای بازیکنان ملی‌پوش اولسان هیوندای افتاده و با وجود تست منفی آنها، به دلیل حضور در اردوی تیم ملی، این سه ملی‌پوش در بدو ورود به قطر، به قرنطینه 14 روزه در اتاق شخصی خود در هتل تیم منتقل شده‌اند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج