خودارضایی در زنان؛ هر آنچه که باید بدانید
۱۰۶۲۲۵۳
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
۱۴ 
در اغلب موارد هر زمان حرف از خود ارضایی به میان می‌آید تمامی نگاه‌ها معطوف به مردان می‌شود، ولی خود ارضایی در بین خانم‌ها هم به فور یافت می‌شود به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم به بحث خودارضایی زنان، موضوعی مهم که به دلایل مختلف کمتر به آن پرداخته می‌شود بپردازیم.

برترین‌ها: در اغلب موارد هر زمان حرف از خود ارضایی به میان می‌آید تمامی نگاه‌ها معطوف به مردان می‌شود، ولی خود ارضایی در بین خانم‌ها هم به فور یافت می‌شود، منتهی خانم‌ها حتی با دوست‌های نزدیک خود هم کم‌تر در خصوص این عمل حرف می‌زنند. خانم‌ها مانند مردان دست کم یک بار خود ارضایی(Masturbation) را در طول زندگی تجربه نموده‌اند. 

میزان شیوع خود ارضائی ما بین خانم‌ها بصورت دقیق مشخص نیست، ولی در نقاط مختلف دنیا متفاوت است. میزان شیوع گزارش شده، از ۹۰-۵۰ درصد متفاوت است. امروز در این مطلب تصمیم گرفتیم به بحث خودارضایی زنان، موضوعی مهم که به دلایل مختلف کمتر به آن پرداخته می‌شود بپردازیم.

خودارضایی دختران

خود ارضایی چیست؟

خود ارضایی در زنان با تحریک عضو جنسی خود اتفاق می‌افتد تا زمانی که شخص به ارگاسم برسد. به دلیل حساسیت‌های فرهنگی موجود بررسی و تحقیق در این مورد کمی سخت به نظر می‌رسد به این علت که خانم‌ها خودارضایی خود را پنهان می‌کنند.

برای خودارضایی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانمها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خود ارضائی داشته باشند. 

دلایل خود ارضایی در زنان

۱. زمانی که دختران به بلوغ رسیده و به رابطه‌ی جنسی دسترسی ندارند به خود ارضایی رو می‌آورند.

۲. خود ارضایی مدام در خانم‌های مجرد دیده نمی‌شود، زمانی که همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، امکان دارد یک خانم نیاز‌های جنسی خود را با خود ارضایی برطرف نماید. یکی از علل مهم خود ارضایی در خانم‌های متاهل عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است. این امر مسئله‌ای است که درسنین مختلف و جوامع مختلف رخ می‌دهد.

۳. یکی دیگر از علل خود ارضایی در خانم‌ها این است که در برخی موارد خانم‌ها برطرف شدن و یا تخفیف برخی از مشکلات خود را به عمل خود ارضایی نسبت می‌دهند، به عنوان مثال می‌گویند که خود ارضایی سردرد میگرنی آن‌ها را تسکین یا کاهش میدهد.

خودارضایی دختران

برخلاف مردان که هدف از خودارضایی در آن‌ها صرفا ارضاء جنسی است، دلایل خانم‌ها برای خودارضایی فراوان و تعدادی از آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:

  • نرسیدن به ارگاسم از طریق رابطه جنسی.
  • بدنبال رویا و یا فانتزی جنسی گشتن.
  • کنجکاوی جهت کشف نقاط پنهان بدن.

خودارضایی دختران

مضرات خودارضایی دختران

احتمالا تابه‌حال در مورد ضرر‌های بی شمار خودارضایی چیز‌هایی شنیده اید. برای مثال برخی ادعا می‌کنند این عمل باعث مشکلاتی نظیر کاهش بینایی و ریزش مو می‌شود و به طور کل سلامت جسمی را تهدید می‌کند. این در حالی است که پژوهش‌ها بر این موضوع تاکید دارند که آسیب‌های خودارضایی بیش از اینکه به جسم مربوط باشند به سطح روان برمی گردند. اما اکثر افراد از این موضوع اطلاع چندانی ندارند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند. ما در ادامه به مهم‌ترین عوارض روانی خودارضایی در زنان و دختران اشاره می‌کنیم.

بروز مشکلات جنسی در آینده

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که این عمل را همیشه در یک وضعیت خاص و در دفعات زیاد انجام می‌دهید، موضوع نگران کننده می‌شود چرا که اگر بعدا در شرایط دیگری قرار بگیرید نمی‌توانید برانگیخته شده و به ارگاسم برسید. در واقع بسیاری از زنان و دخترانی که عادت به خودارضایی دارند در رابطه جنسی با همسر خود دچار مشکلاتی می‌شوند که لذت جنسی واقعی را از آن‌ها می‌گیرد. البته این مسئله به معنای فاجعه نیست بلکه با دریافت مشاوره جنسی می‌توانید عادتتان را تغییر داده و مسئله را حل کنید.

از دست دادن پرده بکارت

حفظ بکارت در جامعه ما برای بسیاری از افراد اهمیت دارد و از دست دادن آن می‌تواند فرصت‌های ازدواج بسیاری از دختران را محدود کند. از همین رو خودارضایی در دختران معمولا با ترس از دست دادن پرده بکارت همراه می‌شود. همراه شدن نگرانی با عمل جنسی می‌تواند باعث شود که در این زمینه شرطی شوید و بعد‌ها در ارتباط جنسی با وجود آزادی عمل همواره سطحی از تنش و ناراحتی بی دلیل را تجربه کنید.

بروز مشکلات روان شناختی

عمل خودارضایی در بسیاری از فرهنگ‌ها امری نکوهیده است. همین مسئله باعث می‌شود که بسیاری از افراد پس از انجام این عمل دچار احساس گناه شوند. تجربه مکرر احساس گناه اضطراب زیادی را به روان انسان تحمیل می‌کند و می‌تواند در بلند مدت منجر به اختلالات روانشناختی خاصی نظیر افسردگی و اضطراب فراگیر شود. در این شرایط کمک گرفتن از یک روانشناس به شما کمک می‌کند تا بتوانید عادت خودارضایی را کنار بگذارید و آسیب‌های ناشی از آن را درمان نمایید.

اعتیاد به خودارضایی

امروزه متخصصان بر این باورند که علاوه بر مواد مخدر، برخی رفتار‌های تولید کننده لذت نیز می‌توانند منجر به حالت‌های اعتیادی شوند و باید در مورد آن‌ها آگاهی بخشی بیشتری صورت بگیرد. اعتیاد به خودارضایی یکی از این موارد است که جدیدا مورد توجه متخصصان قرار گرفته است. افرادی که دچار این مشکل هستند معمولا مشغولیت ذهنی زیادی در مورد خودارضایی دارند.

برای رهایی از تنش‌های روزمره دائما به این کار پناه می‌آورند و در صورت انجام ندادن آن احساس فشار و اجبار خاصی را تجربه می‌کنند که می‌تواند جنبه‌های مختلف زندگی آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده و مختل نماید. در این شرایط روانشناسان با به کارگیری روش‌های درمانی مختلف به شما کمک می‌کنند تا این رفتار را کنار بگذارید و آن را ترک نمایید.

خودارضایی دختران

ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل

یکی از عوارض خود ارضایی ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل است. فرد خودارضا نسبت به کوچک‏ترین محرک محیطی حساس است، بی حوصله و زود رنج است و سریعاً از کوره در می ‏رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و… حساسیت فوق‏ العاده دارد. این اعصاب ضعیفی دارند و خیلی زود در برابر مسائل واکنش نشان داده و پرخاشگری می‌کنند.

دیگر عوارض خود ارضایی دختران:

  • شادی و عشق کمتر
  • ایجاد مشکلات جدی روحی مثل بدبینی و تندخویی و..
  • خستگی و کوفتگی
  • تغییرات سریع خلقی
  • بی‌خوابی و یا بدخوابی

روش‌های ترک خود ارضایی

خود ارضایی بخشی از روند رشد انسان نیز محسوب می‌شود اما باید این نکته را در نظر بگیریم که خود ارضایی یک عادت اعتیاد آور غلط است و می‌تواند به انجام کار‌ها و مسئولیت‌های روزانه فرد آسیب برساند. برای ترک خود ارضایی مراحل زیر را دنبال کنید.

به دنبال یک راهنما باشید

برای حل مشکل و ترک خود ارضایی خجالت نکشید. با اینکه ممکن است فکر کنید این یک رفتار سالم است، اما در نهایت ممکن است به حدی برسید که نتوانید در مقابل میل به خود ارضایی مقاومت کنید. مشاوران و روانشناسان، افرادی هستند که در این زمینه آموزش دیده‌اند و شما می‌توانید برای حل این مشکل به آن‌ها مراجعه کنید.

خودارضایی دختران

خود را سرگرم و متمرکز کنید

سعی کنید راه مناسبی برای تخلیه انرژی و هیجانات خود پیدا کنید. فعالیت‌هایی که برای شما جذاب و سرگرم کننده است را انجام دهید و با وسوسه خود ارضایی خود مبارزه کنید.

با همسر خود درباره‌ی ارضا نشدن خود صحبت کنید

اگر در رابطه زناشویی به ارگاسم نمی‌رسید حتما با همسر خود صحبت کنید و از علایق خود بگویید. آگاهی از علایق طرفین در رسیدن به لذت جنسی بسیار موثر است.

داشتن برنامه برای جلوگیری از خودارضایی

برای مثال قبل از رفتن به حمام یا رختخواب، خود را خسته کنید. به طوری که جز استحمام و خوابیدن فکر دیگری نداشته باشید. اگر برنامه ریزی کنید می‌توانید رد ترک این عادت موفق شوید.

ایجاد یک ذهنیت درست و صداقت با خود

از تنبیه و تحقیر خودتان دست بردارید. شما انسانید و تمایلات انسانی دارید. با عزم قوی برای سلامتی خودتان گام بردارید. اگر واقعا اعتقاد داشته باشید که در نبرد با این مشکل، پیروز خواهید شد پس حتما موفق می‌شوید.

انتشار یافته: 199
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1399/09/06
ارضاي جنسي حق هر انساني است بطوري كه در كشور هلند به معلولين سالانه يارانه استفاده از خدمات جنسي ميدهند
سالم ترين راه ارضاي جنسي رابطه جنسي طبيعي است ولي متاسفانه در ايران چه پسر و چه دختر سالها امكان رابطه طبيعي را ندارند حتي تا سنين 40 سالگي يا بيشتر از اين رو 90% پسرها و دخترها معتاد به خود ارضايي ميشوند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
لایک داری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
کاملا موافق نظر شما هستم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
فرق انسان باحیوان درچیست؟؟؟؟؟
ارزش بعضی ازما از چهارپا کمتر شده
زندگی فقط برای امیال جنسی ؟؟؟؟!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
موافقم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
كاربر 9/8 فرق انسان با حيوان اينه كه حيوانات ظلم به يكديگر زندگي ميكنند و از موهبت خدادادي بهره ميبرند ولي تعداد كمي از انسانها بخاطر زياده طلبي قدرت طلبي كاري كرده اند كه تعداد زيادي از انسانهاي ديگر حتي شكم خود را نميتوانند سير كنند چه برسد به تامين غريزه جنسي
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
فرق انسان با حيوان اينه برخي از انسانها حق ديگران را ميخورند و يك نفر به صدها دختر تجاوز ميكند مثل كيوان امام و بقيه انسانها پول ندارند زن بگيرند و حيوانات حق هم و نميخورن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
فرق انسان و حيوان اينه كه يك انسان بخاطر داشتن ثروت بي حد و حصر صدها فرصت ارضاي طبيعي جنسي دارد و يكي بخاطر نداشتن پول در سن 50 سالگي نميتواند ازدواج كند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
بهر حال فرقی با مصرف مواد مخدر نداره پس چیز خوبی نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
خدمات جنسی؟ یعنی زنهایی باید اجیر بشن که به هر مرد چندش آوری خدمات بدن؟ اون زنها آدم نیستند؟ بهتره فانتزیهای جنسیتون رو کنترل کنید تا زنها رو به بردگی جنسی نگیرید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
کاربر ۱۷:۲۹ ...کجا نوشته فقط مردها این یارانه رو دریافت میکنن که تو این برداشت رو کردی؟گفت معلولین...میفهمی؟معلول میتونه زن باشه یا معلول مرد...میفهمی؟زن هم میتونه نیاز جنسی داشته باشه.میفهمی؟بعد هم چطور به خودت اجازه دادی به معلول بگی چندش آور؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
کاربر 17:29 شما حالت خوبه؟!!
خب این دمات هم به زنهای معلول تعلق میگیره، هم به مردهای معلول.
چرا خودتون رو انقدر پایین و به شکل یک وسیله میبینید شما
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
بدون نام 17:29 یه کم گوگل کنید بد نیست مگه حتما باید اظهار فضل کنی.
در هلند کسی برای این کار اجیر نمیشه و خانم هایی هستند که کاملا داوطلبانه اینکار رو انجام می دن و معلولین رو چندش آور نمی دونن
چه جوری انقدر تبعیض قائل میشی مگه معلول چه گناهی داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
موافقم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
۱۷:۲۹
واقعا با دقت کامنت رو خوندی؟ چرا عادت دارید یه چیزی الکی بگید و مردا رو همیشه موجوداتی پست و کثیف و زنان رو فرشتگانی پاک معرفی کنید؟ هر دو هم پاک دارن هم کثیف ...
توی کامنت هم نوشه به معلولین یارانه میدن، اشاره به مرد و زن نکرده یعنی زن هم یه مرد رو اجیر میکنه برای برقراری رابطه ...
عادت شما به جنسیتی کردن موضوعات شده متاسفانه بیماری جامعه ی ما ... درست بخون کامنتا رو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
هیج زنی اجیر نمیشه هر کسی مختاره شعلش و خودش انتخاب کند اون زنها هم خودشان شغلشان را انتخاب کرده اند شما میتونی پزشکی رو انتخاب کنی
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1399/09/06
جالب بود
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
آخر همه حرفاش این بود که برید پول به مشاور بدید که 45 دقیقه مثلا به حرفاتون گوش بده
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1399/09/06
خوب بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
مردها همیشه به فکر خودشونن ، زنهای متاهل چاره ای جز خودارضایی ندارن ، حالا یه عده میان میگن زن باید اینحس را در خودش از بین ببره ،،، هر وقت که حس گرسنگی و تشنگی را تونستید در انسان از بین ببرید اینم می تونید
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1399/09/06
تومملکت ماهمه چی روسرکوب کردن ارضاشدن ومسایل جنسی حق طبیعی بشره بایدخانه عفاف درست کنن تامردم اونجاارضابشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
برای خانم ها هم خانه عفاف درست می کنید؟
این خوبه ما حرفی نداریم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
اینجا در مورد زنان حرف زده شده ولی باز مردها خودشونو انداختند وسط و ...
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1399/09/06
من این قضیه رو نه نفی میکنم نه تایید، ولی از هر گونه تجاوز کردن و متجاوز شدن بهتره، با این همه بیماری مختلف مقاربتی که هست و هر روز یه مرض جدید اضافه میشه ترجیحا از بین بد و بدتر عقل سلیم میگه که بد رو انتخاب کنیم بهتره
پاسخ ها
mohammad
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
ایول دمت گرم .. لایک داری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
موافقم ب هیچ کس هم ظلم نمیشه
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1399/09/06
مشکلات پنهان جوامع انسانی با عقل و تدبیر باید حل شود نه اینکه دیده نشود و یا به عمد نادیده شود.
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1399/09/06
ارضا جنسی در کشور ما خیلی زیاده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
علتش نبود راههاي طبيعي است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
منظورت خودارضایی بود دیگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
نه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
به کجا چنین شتابان؟
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1399/09/06
براساس پژوهش های علمی، خودارضایی در صورت عدم افراط وبه استثنای برخی موارد نه تنها ضرر نداره بلکه هم جسمی هم روانی مفیده
پاسخ ها
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
اولین بار شیطان خود ارضایی کرد
خود ارضایی به نظر من حرامه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
شما در حین خود ارضایی شیطان اونجا حضور داشتی یا از سوراخ کلید در دیدی شیطان داره خودارضایی میکنه که اینطور مسلط اینجا عنوان می کنی؟؟؟
خدابیامرزه مارادونارو
-
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
آقای خوزستانی نظت چه اهمیتی داره آخه . نه مرجع تقلیدی و نه پزشک متخصص . سکوت کن وقتی کسی و چیزی نیستی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
شیطان؟؟؟!!!
علی محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
خخخخخ بس کن داداش
بدون نام
United States
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
تو اونجا بودی دیدی خود ارضایی کرد ؟از کجا فهمیدی اولین بار بود

واقعا فکر می کنه نظرت چقدر علمیه ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
آقای امیر،
دقیقا با حرف شما موافقم.
به خصوص برای خانم های مجرد خیلی هم خوبه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
دقیقا با امیر موافقم
اینو خیلی از دانشمند ها هم گفتن فقط در ایران جور دیگه دارن تفسیرش می کنن و اون ریزش مو و ضعیف شدن بینایی که جزو چرندیات محضه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
کدوم پژوهش علمی میگه که خود ارضایی مفیده؟ چرا چرت میگین؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
خوزستانی جان شیطان را کجا دیدی ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
حتی برای خانمهای متاهل هم خوبه

وقتی زن التماس میکنه ، گریه میکنه قسم میخوره که به رابطه با شوهرش نیاز داره پلی شوهر عین خیالش نیست فقط به خودش فکر میکنه ، خب زن چکار کنه ؟
بهترین راه خودارضاییه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
کد یه چندتا از این مقالات معتبر و پژوهش های علمی رو اینجا بفرست اگه راست میگیی، نیجر و پاب مد و اسکوپس هم فقط قبوله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
قضاوت دیگران کار خیلی خیلی اشتباهیه ،زن متاهلی ک شوهر سرد و بی روح داره و تستوسترون ش ۲ هست بدبخت آدم نیست؟؟حس نداره ؟نمی تونه طلاق بگیره ک همه بهش انگ ....بزنن،،انصافا باید چیکار کنه ،خیانت کنه ؟؟؟خب وقتی وجدانش قبول نمی کنه مجبور برای آروم کردن روحش خودارضایی کنه،خیلی هم خوبه از فرداش با آرامش ب کارهاش میرسه.
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1399/09/06
من 19سالمه واقعا در طول روز خیلی به رابطه جنسی فکر میکنم نمیدونم این طبیعیه یا مشکلی دارم البته اینو فهمیدم که این نیاز جوانان برای دولت اصلا مهم نیست اینو از شرایط ازدواج میشه فهمید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
تازه فهمیدی ؟ برای دولت هیچی مهم نیست حتی جون مردم
رویا
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
فرزندم ،فکرتو در گیر این چیزا نکن ،
خودتو با درس و کارهای هنری و صنعت و وذزش سرگرم کن
ب یاری خدا شرایط ازدواج برای شما جوانان هم فراهم میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
نماز بخون با دعا سر نمازت.رابطتتو خوب کن تااطلاع ثانوی که اوضاع خوب شد واسه ازدواج..دیگه فکرش اذیتت نمیکنه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
به کجا چنین شتابان؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
عزیز این که فکر میکنی طبیعیه، اما معلومه ذهنت خیلی ازاد و بیکاره که طول روز اینهمه فرصت فکر کردن به این مسائل داری، خودت رو مشغول به یک کار مفید کن، هم برای زندگیت بازدهی داره هم از شر افکار مزاحم تا حدود زیادی راحت میشی.
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1399/09/06
اونایی که به خود ارضایی پناه میبرند هر چه بیشتر از ازواج کردن دور میشن و اگر بعدا هم ازدواج کنند آمیزش جنسی برایشان جذابیت چندانی نخواهد داشت و ریشه مشکلات زندگی خواهد شد بنابراین بهتر است دختران و پسران سطح توقعاتشان را پایین آورده و زودتر ازدواج کنند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
شرایط ازدواج نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
امکانات ازدواج نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
بدون نام،
چرا چرند میگی؟
سطح توقعات در سطح شعب ابیطالب هم باشه، الان نمیشه ازدواج کرد؟
تا حالا رفتی یه خرید ساده بکنی و پول کم بیاری؟؟؟
دیگه با این وضع اصلا میشه به ازدواج فکر کرد؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
اتفاقا حرفهات اصلا و ابدا پایه علمی نداره و ازدواج فقط برای ارضای جنسی تهش میشه یک خانواده از هم پاشیده و طلاق خیلی چندش آوره که شروع یک زندگی فقط بر پایه ارضای امیال جنسی باشه و بس
Azathoth
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
پول اجاره یا خرید خونه رو تو میدی؟!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
چرا چرت میگی سطح توقع چیه؟ برای ازدواج باید شعور داشته باشی و اعتماد به نفس کسی که شعور داره میدونه با توقعاتش چطور کنار بیاد همین طوری یلخی و نابلد ازدواج میکنند که گند میخوره به رابطه تهش‌م طلاقو هی دادگاهو دادگاه کشی ،
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
من 30 سالمه، دغدغه ام پیدا کردن یک مورد مناسبه، هرکیس به ظاهر مناسب رو که پیدا میکنم تهش معلوم میشه با فلانی رابطه داشته، عزیزان فاز روشنفکری برندارن لطفا. این رابطه ها پنهانی هست و از همون اول دروغ و ریا ذاتش هست. ضمنا من تا به حال رابطه نداشتم که محکوم نشم به این که خودش رابطه داشته حالا چه انتظاری داره
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1399/09/06
دیگران را قضاوت نکنیم ، درست یا غلط نسبت به افراد متغیر است ، در دین اسلام خوردن گوشت سگ برای کسی که از گرسنگی درحال مرگ است و چیزی برای خوردن ندارد حلال است
نیاز جنسی یک نیاز فیزیولژیک است مانند خوردن و آشامیدن و باید مرتفع گردد ، حال به دلیل شرایط اجتمایی و فرهنگی خاص در کشور ما این نیاز به دلایل مختلف برآورده نمیشود و خودارضایی بعنوان جایگزین مورد استفاده قرار میگیرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
اونایی که منفی دادن دلیل بگن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
کاملا موافقم ،
Netherlands
10:06 - 1399/09/06
وقتی فرهنگ جامعه پائین باشد مطمعنا مشکلاتی اینچنین و........وجود دارد..فقط سرکوب سرکوب سرکوب.
سرکوب جنسی ، سرکوب بیان ، سرکوب اطلاعات ، سرکوب پیشرفت ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
و این سرکوب میشه پایه و اساس خیلی از معضلات اجتماعی قتل ها و خشونت ها
بدون نام
France
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
سم واقعی این بود
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1399/09/06
مملکت ما هیچ چیز سر جایش نیست همه کارها باید در خفا انجام بشه راه قانونی وجود نداره که سالم وصحیح و بدون استرس انجام بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
آره والا تو مملکت ما تمام کار ها باید زیر زمینی مخفی با ترس و استرس و نگرانی انجام بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
یه بنده خدایی میگفت وقتی شریک زندگیم حال و حوصله رابطه نداره ،من خودارضایی میکنم ،

اولین بار بود کسی بی پرده از انجام همچین کاری حرف می زد
البته این شخص خارج از ایران زندگی میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1399/09/06
تو این شرایطی که ازدواج سخت شده
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1399/09/06
من پسرم 24 سالمه از سن 12 سالگی خودارضایی میکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
چند بار کامنت می‌ذاری ندید بدید
امنتر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
از لواط و زنا بدتره.. مرده شور شیطان رو ببره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
با خود ارضایی فقط خودتو داغون میکنی
عبدالرحمن
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
حتما" به پزشک مراجعه کنید شما مشکلتون حاده
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1399/09/06
ای کاش از آمار خودارضایی در جوانان ایران می گفتید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
آماری وجود نداره.چون اصلا این مسایل براشون مهم نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
از خودت بپرسن میای بگی خود ارضایی میکنی که آمار داشته باشه؟؟؟؟ خب اونایی که ازدواج نکردن خودارضایی میکنن به همین سادگی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
وجود که داره اما محققین هم با توجه به شرایط ترجیح میدن خیلی رسانه ای نشه
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1399/09/06
خودارضایی در ایران زیاده
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1399/09/06
منم مجبورم خودارضایی کنم
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1399/09/06
من به شدت به خودارضایی معتادم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
برو روانپزشک
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1399/09/06
من از 12 سالگی خودارضایی میکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
با این کار فقط وقت خودتو هدر دادی
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/09/06
تمام دختران و پسران زنان و مردان مجرد و متاهل خودارضایی می کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
قبلا گوشت و ماهی میخوردیم حسش بود الان با سیب زمینی آب پز چه حسی می مونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
تو خودت مشکل داری چرا همه رو مثل خودت میبینی؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1399/09/06
دخترها خیلی .....
دمشون گرم دنبال شوهرند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
من زن میخوام پول ندارم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
عرضه؟ اگه عرضه داشتی باشی بهت زن میدن
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1399/09/06
جوان بیکار بی پول نمیتونه ازدواج کنه یا معتاد و خلافکار میشه یا تنها و معتاد به خودارضایی میشه مثل من
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
بهونه! همه ی مشکلات همیشه تقصیر دیگرانه!
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1399/09/06
منم جز خودارضایی راهی ندارم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
هیچ کس راهه دیگه ای نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
خود ارضایی اشتباه محضه حالا خودت میدونی
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1399/09/06
من به شدت به تصاویر و فیلم های ارضا کننده معتاد هستم چیکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
دسترسیت رو محدود کن، از یکی کمک بگیر
تنهایی احتمالا باز شکست میخوری
ضمنا احتمالا ناراحتی یا استرس مداومی در زندگیت داری که برای رهایی از اون میری سراغ این چیزا
برو ناراحتی ها و استرست رو حل کن، به یه کار درست مشغول شو، نهایتا میبینی که خودبخود اعتیادت برطرف شده
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1399/09/06
من به دیدن تصاویر و فیلم های ارضا کننده به شدت معتاد هستم چیکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
اگه شرایط ازدواج داری کوتاهی نکن.ورزش کن.کتاب بخون.افراط در همه کارها ضرره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
11:53
ازدواج کنه که خودارضایی نکنه ؟:/همون بهتر خود ارضایی کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
اعتیاد خطرناکه و روال زندگی ادم رو مختل میکنه، فردی که گهگداری تجربه خودارضایی داره رو با فردی که به حالت اعتیاد خودارضایی میکنه و نمیتونه ترک کنه متفاوته، ضمنا منابع علمی دیدن فیلم های نامناسب رو
حتی برای دفعات کم توصیه به ترک می کنه. و این خیلی متفاوت با خودارضایی به تنهایی است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
هرگز برای چنین چیزی ازدواج نکن ؛
ازدواج یک رابطه عمیق و مهمه، قرار نیست آدمها به خاطر غریزه ازدواج کنن، چنین ازدواجی کار آدمهای حقیر و نادانه
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1399/09/06
من قرص کاهش میل جنسی هم میخورم ولی بازم خودارضایی میکنم زیاد نمیتونم ترک کنم چیکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزه بگیر با نیت خالص فقط برای رضای خدا، قطعا خدا کمکت میکنه، امتحان کن جواب میده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
من متاهلم به خاطرسردی همسرم خیلی اذیت میشم ،به پزشک مراجعه کردم و ازش درخواست داروی کاهش .... کردم گفتن همچین دارویی وجود نداره یعنی واقعا هست؟
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1399/09/06
اگر یک آمارگیری و تحقیق واقعی از نوجوانان و جوانان می کردید اون وقت متوجه آمار وحشتناکش می شدید !
United States
11:18 - 1399/09/06
غریزه جنسی یک چیز طبیعی هست و باید دید درستی نسبت بهش داشته باشیم افکار سنتی در مورد غریزه جنسی کاملا غلط هست و سرکوب دائمی این غریزه تا سالها و تا رسیدن به ازدواج میتونه باعث
خیلی از ناهنجاری های فردی و اجتماعی بشه اونم در جامعه ای که امکان ازدواج خیلی پایینه چه برای دختر و چه برای پسر سرکوب این غریضه مشکلات زیادی رو به وجود میاره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
همه خودارضایی میکنن بابا
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1399/09/06
در کشور ما امکان برقراری رابطه جنسی سالم برای نوجوانان و جوانان وجود نداره
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
ما که برقرار کردیم و بودش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
خخخخخ واللا الان دخترای دوره ی دوم تحصیلی همه اقلا یه دوست پسر دارن تا پارکا هم که گاهی به صحنه هایی میبینی که تو فیلما نیست تو تاکسی اینترنتی و سینما و پارک مشغولن بعد میان میگن ما تو این کشور نمیتونیم رابطه داشته باشیم شما با 12 نفر رابطه نداشته باشی همزمان انگار اصلا رابطه نداشتی به نظر خودت و سوختی
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1399/09/06
من پسرم از 12 سالگی خودارضایی میکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
افتخار میکنی ب این کارت؟ واقعا که
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
بیچاره چیکار کنه!!
با این شرایط افتضاح اقتصادی جامعه. بره به زن و دختر مردم تجاوز کنه خوبه؟؟
بدون نام
France
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
بره ارتباط ناسالم برقرار کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
اشکال نداره داداش. همه این کارو میکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
متاسفانه خودتو نابود میکنی با خود ارضایی
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1399/09/06
جای رابطه سالمو و واقعی رو نمیگیره. ادم از نظر روحی هم باید ارضا بشه. وقتی اینجا تا ۴۰ سالگی هم نمیشه ازدواج کرد نتیجه میشه این
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
توی ایران همه خودارضایی می کنند تا 40 سالگی
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1399/09/06
در کشور ایران نوجوانان و جوانان مجبورن خودارضایی کنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
هیچ کس شما رو مجبور به خود ارضایی نکرده .اگر شرایط ازدواج نداری باید میل جنسی تو کنترل کنی تا زمانی که بتونی ازدواج کنی
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1399/09/06
در کشور ایران از راه طبیعی و سالم نمیشه ارضا شد
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1399/09/06
توی ایران مثل آدم نمیشه ارضا شد
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1399/09/06
توی ایران از راه طبیعی و درست و سالم نمیشه ارضا شد
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1399/09/06
کاش یک جایی مکانی محلی مرکزی برای ارضای صحیح و سالم نوجوانان و جوانان وجود داشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
کاش شرایط ازدواج راحت فراهم بود.تا فسادهم زیاد نمیشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
ازدواج و زندگی سالم


تمام سالهای عمرم اینقدر کار کردم و زحمت کشیدم که شب مثل جنازه کنار شوهرم خوابیدم ، اخه اینم شد زندگی؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
حتی فکرشم حال ادمو بهم می زنه در امریکا چنین مکان حال بهم زنی هست ک پسرها تو صف وایستادن نا نوبتش ون بشه .انصافا نباید بزاریم غرایز بر ما غلبه کنن و فقط ب فکر ...باشیم ،تو خلوت خودارضایی کردن خیلی بهتر از تو صف وایسادنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
درود به نظر ۲:۱۹ واقعا در خلوت خودارضایی کردن بهتر از تن به
هر خفتی دادن و یا بدتر از اون ازدواج کردن بخاطر ارضای جنسی خیلی کار کثیفی هست که جوانها رو به سمتش سوق میدن همون خودارضایی تون رو بکنید حضرت عباسی
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1399/09/06
کاش یک جایی مکانی محلی مرکزی برای ارضای طبیعی و صحیح و سالم جوانان و نوجوانان وجود داشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
حتما واسه مردا میگی بعدم واسه ازدواج برین دنبال ادم افتاب مهتاب ندیده دختره رو ببرین برگه سلامت بگیرین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
فقط ازدواج
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
بی حیا
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1399/09/06
20 میلیون جوان و نوجوان مجرد و مطلقه و بیوه که دسترسی ندارند به نظرتون چطوری نیاز جنسی شون ارضا می کنند ؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
راهی نیست
مثله خیلی چیزای دیگه که نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
ارضای جنسی مهم نیست
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1399/09/06
برای جوانان راهی جز خودارضایی وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1399/09/06
خودارضایی در بین جوانان و نوجوانان بیداد میکنه
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1399/09/06
آمار خودارضایی در ایران بسیار بالا است
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1399/09/06
آمار خودارضایی در ایران بسیار زیاد است
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1399/09/06
بهتره یک آمار کلی درباره خودارضایی در ایران بگیرند
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1399/09/06
وقتی تا 50 سالگی هم نمیشه زن گرفت باید خودارضایی کنیم دیگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
الان با خودارضایی کردن همه چی درست میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1399/09/06
جوانان ایران بیکار بی پول مجرد تنها افسرده خود ارضا
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/09/06
وقتي كه پول نداريد زن بگيريد
و شوهري هم براي دختران پيدا نميشود
بهترين كار خود ارضايي است
هيچ ضرري ندارد
و احساس گناه نكنيد
فقط زياده روي نكنيد
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/09/06
مگه به غیر از خودارضایی چاره دیگه ای هم داریم ؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
هیچ چاره ای نیست
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/09/06
خودارضایی نکنیم چیکار کنیم ؟!
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/09/06
من خودم 30 سال خود ارضاي كردم بعدش ازدواج كردم و بچه هم دارم و هيچ ضرري هم نداشت
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/09/06
متاسفانه در ایران هیچ راهی برای ارضای جنسی صحیح و سالم و طبیعی وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/09/06
جوان وقتی کار نداره پول نداره نمیتونه ازدواج کنه چیکار میکنه ؟!
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1399/09/06
هیچکس به فکر نیاز جنسی جوانان نیست
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1399/09/06
هیچکس برای نیاز جنسی جوانان کاری نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1399/09/06
جوان وقتی کار نداره پول نداره نمیتونه زن بگیره چیکار میکنه ؟!
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/09/06
نه پسر ها میتونن زن بگیرن نه دختر ها میتونن شوهر کنن
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/09/06
نه پسر ها میتونن ازدواج کنن نه دختر ها
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/09/06
من شوهر ندارم مجبورم خودارضایی کنم
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/09/06
نیاز جنسی جوانان برای هیچکس اهمیت نداره !
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/09/06
به خدا از تنهایی و افسردگی مردیم !
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1399/09/06
به خدا جوانان را نابود کردید !
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1399/09/06
کار نیست پول نیست زن نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
اینجام دوباره یه مشت مرد اومدن ناله میکنن از بی زنی و بی پولی، زن و پول زن و پول تو مغز مردها فقط همینه، قاعدتا خانمها زیر این پست باید از بی مردی گله کنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
مردها هیچ وقت هیچ زمانی چیزی جز خودشون براشون مهم نبوده
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/09/06
چرا آمار واقعی خودارضایی در ایران را منتشر نمی کنید ؟!
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1399/09/06
آمار خودارضایی در ایران بیشتر از این حرف ها است !
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1399/09/06
آمار خودارضایی در ایران را پنهان و مخفی نکنید !
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1399/09/06
در کشور ما اصلا آمار خودارضایی اعلام نمیشه !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
داداش همه میزنن
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1399/09/06
در کشور ما درباره خودارضایی و آمارش هیچ حرفی در رسانه ها مدرسه ها تریبون ها گفته نمیشه
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1399/09/06
با احترام به نظر همگی. فقط سوالی برای من مطرح است که نمی تونم خودمو قانع کنم. سوال اینه که:
حسین فهمیده ها چرا رفتند زیر تانک ؟ مگر آنها نوجوانانی تازه به بلوغ رسیده نبود؟
همه مشکلات عنوان شده را قبول دارم ولی هیچکدام مجوزی برای انجام عمل حرام نیست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
ول مون کن بابا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
واقعا فقط ول کن تو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
وا چه ربطی ب حسین فهمیده داره عمل حلالشو راحت کنن ک دیگ مجبور نباشیم خرامشو انجام بدیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
دوازده ساله بلوغش کجا بود خوبی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
الان این دو موضوع چه ربطی به هم دارن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
اون موقع سن بلوغ اینقدر پایین نبود بعدم اینترنت نبود،بعدم فضا جنگی بود اصلا حسش نبود،بعدترش اون حسین فهمیده بود،،پس ولمون کن باو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
چی رو به چی ربط میدی؟ منطق سوالت اساسا غلطه
بنده ادم سراغ دارم خیلی عملکرد درخشانی هم داره و کلی دعا هم پشتشه ولی خب در خلوتش زمانی که
نیاز داره یه کارهایی هم میکنه
بعدشم شما که نمیتونی ادم زبانزد رو نسخه اجباری کنی برای عموم
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1399/09/06
خودارضایی هیچ مشکلی ندارد فقط نبایدبه ان معتاد شوید. بدترین کار این است که درفرهنگ ما با یک مشت دروغ راجع به عوارض ان, این کار را گناه میدانند وباعث احساس گناه و اضطراب ناشی از این احساس می شوند. خودارضایی بهتراز ازاردیگران است.
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1399/09/06
نمیدونم چرا اینقدر خودارضایی رو بزرگش میکنن این یه عمل کاملا طبیعی در انسان و حیوانه، هیچ ضرر خاصی هم نداره اگر زیاده روی بشه مثه هر کار دیگه ای ممکنه ضرر داشته باشه، یه عمر به نوجوانان و جوانان به خاطر اینکار احساس گناه میدن واقعا چراا؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
انسان باش فیلم پورن نبین اگه امکان ازدواج نداری میتونی غریزه ات رو قلقلک ندی.
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1399/09/06
خدا نگذره از کسانی که جوانان این مملکت رو به این روز انداختن چه دختران چه پسران گناهی ندارن وقتی جوان شرایط ازدواج ندارد قطعا خودارضایی میکنه وبه نظر من اگر گناهی هم باشه به پای مسئولین نالایق که این شرایط رو به وجود اووردن نوشته میشه
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1399/09/06
خودارضایی از نظر علمی تایید شده و با توجه به شرایط و نیاز هرشخصی هیچ اشکالی نداره حتی برای سلامت بدن هم مفیده چون ارضا نشدن برای بدن و سلامتی مضره
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1399/09/06
خود ارضای یک عمل استمناع محسوب میشه واز گناهان کبیره است خدا می‌فرماید کسانی که شرایط ازدواج برایش فراهم نیست عفت پاکدامنی پیشه کنند خداوند اجر اینها فراخواهد داد با خود ارضای انسانیت از ادم دور خواهد شد پس به دنبال رابطه مشروع باشید ازدواج اسان بگیرید.
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1399/09/07
بهترین راه برای مقابله با خود ارضایی
ازدواجه
اگه شرایطش هم ندارین
ازدواج موقت با هزینه کمتر
این کار هم از نظر شرعی و هم اجتماعی کاملا صحیح هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
الان منظورت دخترها هستن دیگه چون اینجا بحث راجع به
خانم هاست نه آقایونی که سیرمونی ندارن
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1399/09/07
اونایی که ازدواج می کنن بیشتر خود ارضاعی می کنن الکی آمار اشتباه ندین
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/09/07
دروغه حداقل راجع به دخترهای ایرانی یقین دارم درست نیست چون دخترهای زیادی که ملاقات کردم هیچ عطش و تشنگی جنسی نداشتن که بخوان همچین کاری کنن اتفاقا دختر از رابطه ی جنسی و خودارضایی متنفر و فراری هستش. این مقاله مربوط به اروپاست
پاسخ ها
عاطفه
France
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
دخترهای ایرانی مگه آدم نیستند
همین شماهایی که همیشه صورت مسئله پاک می کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
چرت نگو
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/09/07
اگر تغذیه مناسب نباشه مشكلات زیادی مثل ریزش مو و افسردگی و... رو ایجاد میكنه اما به نظر من بهتر از رابطه بد یا ازدواج فقط به منظور مسایل جنسی است، در ایران ما طعم یك ابجوی ساده هم سالهاست نچشیدیم، واقعا زندگیمون با افكار اینا به چوخ رفت هیچی نداشتیم نه شادی نه كار نه خونه نه ماشین و....
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1399/09/07
كاش درباره سردمزاجي هم ميگفتين زن كرفتم عين يخ !!!
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1399/09/07
جالبه که میگن اگه زن و شوهر از هم دور باشن عیب نداره از راه دور ارضا بشن اونوقت اسمش خودارضایی نیست .... ولی واسه مجرد ایراد داره!!!
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1399/09/08
نمیدونم مسئولان اینارو میخونن؟ اکثر جوانها نظراتشون عالی بود اما مگه دولتی داریم که توجه کنه؟
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1399/09/08
در مورد خودارضایی در افراد متاهل که راه حلش گرفتن مشاوره و داشتن رابطه به صورت منظم هست اما در مورد افراد مجرد،رفع نیاز جنسی بنظرم یه موضوع خیلی پیچیده اس که واقعا هیچ راهکار مطلوبی تا الان تو هیچ جامعه ای براش ارائه نشده. مثلا تو جوامع سنتی همش تشویق به خویشتنداری میکنند که این کار تا یه جایی جواب میده و واقعا عمل بهش برای همه راحت نیس. تو جوامع مدرنتر از سنین خیلی پایین رابطه رو شروع میکنن که اینم عواقب بد خودش رو داره. خلاصه یه چالش بی پاسخه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج