ژاپن ماهواره‌ای ارتباطی لیزری به فضا فرستاد
۱۰۶۴۱۲۵
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
۶ 
ژاپن ماهواره ارتباطی همراه سیستم لیزری به مدار زمین فرستاد که سرعت انتقال اطلاعات آن ۷ بار بیشتر از استاندارد‌های فعلی است.

خبرگزاری مهر: ژاپن ماهواره ارتباطی همراه سیستم لیزری به مدار زمین فرستاد که سرعت انتقال اطلاعات آن ۷ بار بیشتر از استانداردهای فعلی است.

روز گذشته یک ماهواره ژاپنی همراه یک سیستم ارتباطی لیزری برای ماموریتی ۱۰ ساله به مدار زمین ارسال شد تا اطلاعات مربوط به مشاهدات غیرنظامی و نظامی از زمین را با سرعت بالا منتقل کند.

ماهواره مخابراتی مذکور همراه یک موشک H-IIA از مقر فضایی «تانگشیما» در جنوب ژاپن به مدار زمین ارسال شد. شرکت میتسوبیشی هوی اینداستریز، سازنده موشک در توئیتر اعلام کرد ماهواره از قسمت بالایی موشک جدا شده و در مسیر ماموریت خود قرار گرفته است. در بیانیه این شرکت آمده: موشک طبق برنامه ریزی ها پرواز کرد.

ژاپن ماهواره‌ای ارتباطی لیزری به فضا فرستاد

البته سازمان فضایی ژاپن این ماموریت را به طور زنده پخش نکرد که دلیل احتمالی آن ماهیت حساس فناوری لیزری است. همچنین هیچ اطلاعاتی درباره مسیر و موقعیت دقیق ماهواره در مدار زمین منتشر نشده است.

محموله این ماهواره یک سیستم ارتباطی مبتنی بر لیزر (LUCAS) است که با ماهواره هایی در ارتفاع پایین تر ارتباط برقرار می کند.

این سیستم ارتباطی در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتر خط استوا دور زمین مدار می زند و با استفاده از اشعه لیزری مادون قرمز با ماهواره هایی که در ارتفاع پایین تر قرار دارند، ارتباط برقرار می کند. همچنین LUCAS اطلاعات را با سرعت ۱.۸ گیگابایت برثانیه ارسال می کند که ۷ بار سریع تر از استانداردهای فعلی ارسال اطلاعات از طریق امواج رادیویی است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج