چگونه ایمنی بدن را بدون خوراکی‌ها تقویت کنیم؟
۱۰۶۴۲۵۸
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
۱۱ 
اگر این روز‌ها به دنبال راهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود می‌گردید، مطمئین باشید در این راه تنها نیستید. درواقع بسیاری از افراد سعی دارند با کمک انواع مکمل‌ها و روش‌های تغذیه ای، سیستم ایمنی بدن خود را بهبود ببخشند، با این وجود، روش‌هایی دیگر نیز برای بهبود سیستم ایمنی بدن وجود دارد.

انتخاب: اگر این روز‌ها به دنبال راهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود می‌گردید، مطمئین باشید در این راه تنها نیستید. درواقع بسیاری از افراد سعی دارند با کمک انواع مکمل‌ها و روش‌های تغذیه ای، سیستم ایمنی بدن خود را بهبود ببخشند، با این وجود، روش‌هایی دیگر نیز برای بهبود سیستم ایمنی بدن وجود دارد.

"تئوری انعطاف پذیری مغز" می‌گوید که خواب با کیفیت برای عملکرد مطلوب مغز مورد نیاز است؛ بنابراین، هنگامی که خوب، طولانی و مداوم می‌خوابیم، این امر به سیستم مغز ما زمان کافی برای بازسازی سلول‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدن را می‌دهد.

اما خواب به اندازه کافی خوب نیست، یک خواب خوب شبانه، همراه با یک رژیم غذایی سالم و ورزش می‌تواند منجر به کاهش وزن، افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و حتی کاهش اشتیاق برای غذا‌های پر چربی شود. از سوی دیگر، خواب خوب به مغز ما این امکان را می‌دهد تا چارچوبی را برای بهبود حافظه ایجاد کرده و انتقال دهنده‌های عصبی و هورمون‌های مغز ما را دوباره در روز تأمین کند. انتقال دهنده‌های عصبی که در طول روز حضور بیشتری دارند و GABA، یک انتقال دهنده عصبی آرامش بخش، نقش بیشتری دارد.

جالب است بدانید که تمرکز و یادگیری نیز می‌توانند با تقویت سلول‌های مغزی، سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشند وقتی از مغز خود به خوبی کار می‌کشید و وقتی شما هر شب خوب می‌خوابید (یا حداقل بیشتر شب ها)، مغز شما یک فرآیند ترمیم پیچیده را پشت سر می‌گذارد. در طول چرخه خواب مغز شما سوخت و ساز بدن را تنظیم می‌کند، هورمون‌های رشد را برای بازسازی و ترمیم سلول‌ها ترشح می‌کند و برای سازماندهی اطلاعات جمع شده در طول شب تلاش می‌کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج