حراج ۱۷۰ فیل به خاطر خشکسالی و کمبود آب
۱۰۶۵۶۳۹
۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
۹ 
وزیر محیط‌ زیست نامیبیا می‌گوید این کشور قصد دارد ۱۷۰ فیل ارزشمند را به خاطر خشکسالی و افزایش جمعیت فیل‌ها طی یک حراجی برای فروش عرضه کند.

برترین‌ها: وزیر محیط‌ زیست نامیبیا می‌گوید این کشور قصد دارد ۱۷۰ فیل ارزشمند را به خاطر خشکسالی و افزایش جمعیت فیل‌ها طی یک حراجی برای فروش عرضه کند.

بر اساس آگهی‌ که به همین منظور در یک روزنامه دولتی چاپ شده، افزایش موارد درگیری میان فیل‌ها و انسان‌ها دلیل این تصمیم ذکر شده است.

فیل‌ به خاطر شکار غیرمجاز از سوی قاچاقچیان عاج و عوامل زیست ‌محیطی همچون خشکسالی در زمره‌ی حیوانات در خطر انقراض محسوب می‌شود.

نامیبیا در ماه اکتبر هم صد راس بوفالو برای کاهش فشار بر مراتع خود حراج کرد. این کشور جنوب آفریقا که با کمبود منابع آبی روبرو است، در سال ۲۰۱۹ هم یک هزار حیوان از جمله ۵۰۰ راس بوفالو را در حراج به فروش رساند.

طبق اعلام مقامات نامیبیا، خریداران خارجی برای شرکت در این حراج باید مجوزهای لازم برای ورود فیل به کشور متبوع خود را در اختیار داشته باشند.

بر اثر اجرای برنامه‌های حفاظتی در نامیبیا بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۹ جمعیت فیل‌های این کشور از ۷۵۰۰ به ۲۴ هزار زنجیر فیل رسیده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج