لطفا احساسات‌تان را کنترل کنید!
۱۰۶۹۰۸۴
۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
۲۲ 
هوشنگ گلمکانی منتقد و دبیر «ماهنامه فیلم» در واکنش به حذف سارا و نیکا از فصل هفتم «پایتخت» گفت: «پایتخت» اول که ساخته شد، کسی پیش‌بینی نمی‌کرد قسمت‌های بعدی‌اش هم ساخته شود و ده سال دوام بیاورد‌.
خبرگزاری صبا: هوشنگ گلمکانی منتقد و دبیر «ماهنامه فیلم» در واکنش به حذف سارا و نیکا از فصل هفتم «پایتخت» گفت: «پایتخت» اول که ساخته شد، کسی پیش‌بینی نمی‌کرد قسمت‌های بعدی‌اش هم ساخته شود و ده سال دوام بیاورد‌.
 
لطفا احساسات‌تان را کنترل کنید!
 
دو تا دخترکوچولوی دوقلو هم در داستان بودند در حکم تزیین خانواده، که به‌ناچار، ماندند. با ساخته شدن فصل‌های بعدی «پایتخت»، این سریال معیارهای شخصیت‌پردازی‌ و بازیگری‌اش را کامل‌تر کرد و با اضافه شدن بازیگرهای دیگر دنیایش آشناتر شد. اما سارا و نیکا با این که جزو خانواده هستند نتوانستند با معیارهای نمایشی این محصول دنیای سرگرمی خودشان را هماهنگ کنند و نقش و بازی آن‌ها یکی از موارد انتقادی «پایتخت»های اخیر بود.
 
با ساخته شدن فصل‌های بعدی «پایتخت» معلوم شد سقف توانایی‌های این دوقلوها همین حضور در قاب تصویر و گاه‌وبی‌گاه گفتن یک جمله دیالوگ است و بنابراین نویسندگان سریال نمی‌توانستند چندان برای این دو نقش مایه بگذارند. «پایتخت» جهانی اغراق‌آمیز و کاریکاتوری دارد که همه بازیگرانش بر این اساس انتخاب می‌شوند و این دو طفل «معصوم» (متن پرنتز حذف شد تا به اصل موضوع بپردازیم!)
 
تناسبی با این جهان نمایشی ندارند. حالا اعلام شده سارا و نیکا از «پایتخت۷» حذف شده‌اند و عده‌ای - از جمله برخی از بازیگران سریال - با استدلال‌های سانتیمانتال به این تصمیم انتقاد کرده‌اند. اما به نظرم این تصمیم، به رغم جو موجود (که از قبل هم قابل حدس بود) تصمیم درست و شجاعانه‌ای است.
 
فارغ از این که این دو نوجوان دوقلو بچه‌های خوبی هستند یا نیستند و دل‌شان می‌شکند یا نمی‌شکند، این نوجوانان نازنین مناسب دنیای «پایتخت» نیستند. این ربطی به تحکیم خانواده و تحبیب قلوب و دل‌شکستگی بچه‌ها ندارد.
 
این‌ منطق جهان نمایشی یک سریال محبوب است که باید همه چیزش در تناسب با یکدیگر باشد. در چنین دنیایی، پسر نوجوان بی‌قاعده و بی‌تربیت بهبود در فصل ششم متناسب‌تر با این دنیاست تا دوقلوهای بچه‌مثبت و حرف‌شنو و خوش‌چهره‌ای به نام‌های سارا و نیکا‌. برای حفظ معیارهای بومی تحکیم خانواده هم می‌شود آن‌ها را برای تحصیل (اگر نه به خارج) به شهری دیگر فرستاد و گاهی با ابزارهای نوین تکنولوژیک با آن‌ها احوال‌پرسی کرد تا کیان خانواده نلرزد!
 
زمانی که هنوز دنیای نمایش مثل امروز تفاوتش با جهان واقعی برای مردم عادی روشن نبود، بازیگران نقش‌های مثبت، محبوب مردم بودند و بازیگران نقش‌های منفی، برعکس. حالا هم؟ «پایتخت» یک کالای جهان سرگرمی است‌. لطفا احساسات‌تان را کنترل کنید.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1399/09/23
دقیقا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
افرین
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
کاملاً درسته
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1399/09/23
افرین حرفت درست..منم بازی از این دو تا دختر ندیدم..کم کم داشتن ادای سلبریتی ها هم در فضای مجازی میاوردن...
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1399/09/23
بااین سریال ساختنتان حاضر نیستید دو ریال هم خرج کنید .مسخره ها انگار پول خوره دارید.
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1399/09/23
پس چی وقتی دارن میلیونی دستمزد میگیرن و ادی غربیا رو در میارن بایدم حذف شن هر چند بود و نبودشون یکیه
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1399/09/23
کار مفیدی تو سریال نداشتند حرف درست حسابی وحرکتی ،،..
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1399/09/23
خخخخخخ الهی .....منکه هیچ جذابیتی از پایتخت ندیدم فقط پایتخت ۱تماشا کردم ۴ قسمت چ برسه که جذابیتی از سارا و نیکا ببینم
پاسخ ها
m t
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
سارانیکا یک سرگرمی برای هما بودند به عنوان سیاهی لشکر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج