کاوشگر چینیِ کره ماه، عازم زمین شد
۱۰۶۹۲۴۲
۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
۳ 
کاوشگر چینی با محموله دو کیلوگرمی از سنگ‌های سطح کره ماه عازم زمین شد تا برای نخستین بار پس از ماموریت ۴۴ سال پیش فضاپیمای لونا۲۴ اتحاد جماهیر شوروی، قطعاتی از ماه برای انجام تحقیقات تازه در اختیار بشر قرار گیرد.

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ کاوشگر چینی با محموله دو کیلوگرمی از سنگ‌های سطح کره ماه عازم زمین شد تا برای نخستین بار پس از ماموریت ۴۴ سال پیش فضاپیمای لونا۲۴ اتحاد جماهیر شوروی، قطعاتی از ماه برای انجام تحقیقات تازه در اختیار بشر قرار گیرد.

اداره ملی فضایی چین اعلام کرد که کاوشگر «چانگ ای-۵» صبح روز یکشنبه موفق شد پس از فعال کردن چهار موتور خود به مدت ۲۲ دقیقه از مدار ماه به مقصد زمین خارج شود. این اداره همچنین تصریح کرده که نمونه سنگ‌های ارسالی توسط این کاوشگر از بخشی از سطح کره ماه که احتمال می‌رود محل وقوع آتشفشان‌ها و انفجارهای سطح ماه در ایام قدیم بوده، جمع‌آوری شده است.

کاوشگر چینیِ کره ماه، عازم زمین شد

پیش‌بینی شده که این کاوشگر پس از یک سفر سه روزه در شمال چین و در منطقه مغولستان بر روی زمین فرود آید.

کاوشگر «چانگ ای-۵» که ۲۳ نوامبر به فضا پرتاب شد، سومین کاوشگر چینی محسوب می‌شود که تا کنون روی سطح ماه فرود آمده است.

چین نخستین بار در سال ۲۰۱۳ موفق شد فضاپیمایی را بر سطح ماه بنشاند و سال گذشته نیز موفق شد برای نخستین‌بار در جهان، کاوشگری را بر روی نیمهٔ دیگری از قمر زمین که هنوز بشر به آن دست نیافته بود، فرود بیاورد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج