حقایق جالبی که در مورد مرسدس‌بنز نمی‌دانستید!
۱۰۷۷۰۴۱
۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
۲۸ 
«مرسدس بنز» شاید پیشرفته‌ترین و لوکس‌ترین خودرو‌های روی کره زمین را بسازد. اتومبیل‌هایی که همواره از راندمان خوبی برخوردار بوده اند.

اسب‌ بخار: «مرسدس بنز» شاید پیشرفته‌ترین و لوکس‌ترین خودرو‌های روی کره زمین را بسازد. اتومبیل‌هایی که همواره از راندمان خوبی برخوردار بوده اند. از سال ۱۸۸۶ که «کارل بنز» اولین خودروی بنزینی را معرفی کرد، این کمپانی آلمانی همواره در حال ارائه نوآوری و ابداع و اختراع بوده است. آن‌ها از آن وسیله سه چرخ با موتور عقب که زندگی انسان را برای همیشه تغییر داد شروع کردند و تا امروز قدرتمندانه در حال ادامه دادن هستند.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز

ما در این جا به برخی نکات جالب کم‌تر شنیده شده از این کمپانی می‌پردازیم.

گوتلیب دایملر اولین موتورسیکلت دنیا را ساخت

در سال ۱۸۸۵ که «دایملر» یک موتور تک سیلندر عمودی ساخت که با بنزین کار می‌کرد، آن را درون یک قاب چوبی قرار داد که از یک دوچرخه عاریه گرفته شده بود و خیلی تصادفی نمونه اولیه موتورسیکلت‌ها را ساخت. این اختراع جالب در ابتدا diamler” reitwagen” نام گرفت و امروز ما آن را با نام موتورسیکلت می‌شناسیم.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


مرسدس‌بنز اولین اتومبیل مدرن را به جهان معرفی کرد

کارل بنز در سال ۱۸۸۶ موتور و واگن سه چرخ خود را ساخت و ثبت اختراع کرد. این خودرو مجهز به یک موتور ۹۵۴ سی سی تک پیستونی و چهارزمانه بود که کم‌تر از ۱ اسب بخار قدرت داشت. اما کارل در کنارش زنی را داشت که بدون اطلاع او یک تور ۱۲۰ مایلی را در آلمان اجرا کرد و اتومبیل را به همگان نشان داد. آن زن کسی نبود جز «برتا» همسر بنز.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


مرسدس‌بنز در سال ۱۹۰۶ خودروی هیبریدی ساخت

دقیقاً نمی‌دانیم چه کسی اولین بار خودروی هیبریدی ساخت، اما می‌دانیم که مرسدس بنز در سال ۱۹۰۶ اولین خودروی به معنای واقعی هیبریدی را ساخت. تا پیش از “mixite” شاهد حضور وسایل نقلیه با ترکیب برق و بنزین بودیم، اما mixite دارای یک موتور در جلو و یک الکتروموتور در قسمت عقب بود و به حداکثر سرعت رؤیایی ۷۵ مایل بر ساعت می‌رسید.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


مرسدس‌بنز و ترمز و سیستم تعلیق بر هر چهار چرخ

در تابستان سال ۱۹۲۴ تمام اتومبیل‌های بنز دارای سیستم ترمز در هر چهار چرخ بودند تا در عمل، به شعار ایمنی حداکثری بنز عمل شود. سپس در سال ۱۹۳۱ «بنز ۱۷۰» با داشتن تعلیق در هر گوشه خودرو نوآوری جدیدی داشت که بی سابقه بود. ۱۷۰ دارای فنر‌های بزرگ در جلو و تعلیق سیم پیچی، که ابتکاری بود، در عقب بود.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


صرفه‌جویی‌ای که نماد شد

امروز اتومبیل‌های مسابقه‌ای بنز را با رنگ نقره‌ای خاص آن‌ها می‌شناسیم. این رنگ معروف و سنت دیرینه تا فرمول ۱ هم با بنز پیش رفت و چندین قهرمانی جهان را به دست آورد، اما این رنگ در ابتدا بداهه‌ای بود بی بدیل و اتفاقی. در سال ۱۹۳۴ در پیست نوربرگ رینگ اتومبیل “w۲۵” سفید بنز با بدنه آلومینیومی حضور داشت. قانون در آن زمان می‌گفت اتومبیل کم‌تر از ۷۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشد، اما بنز قصه ما با وزن ۷۵۱ کیلوگرم کمی چاق بود. مدیر تیم هم تصمیم گرفت با برداشتن پوشش رنگ خودرو آن را سبک کند که اتفاقاً مؤثر بود و w۲۵ در عرصه مسابقات خوش درخشید و این رنگ تبدیل به نماد بنز شد.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


مناطق مچاله‌شونده یا جاذب ضربه برای اولین‌بار در بنز دیده شدند

در دهه ۵۰ در حالی که آمریکایی‌ها روی مقاوم کردن فلزات تحقیق می‌کردند، مهندس شگفت انگیز مرسدس بنز، «بلا بارنی»، با تحقیقاتش اختراعی کرد که برای همیشه جاودان شد. او موفق به یافتن یک سازه با سلول‌هایی شد که با آن‌ها بدنه در اثر ضربه جمع و مچاله می‌شدند. این مناطق که در اثر ضربه تغییر شکل می‌دادند، در نهایت، باعث توزیع مجدد نیروی ضربه می‌شدند و آسیب کم تری به سازه اصلی و سرنشینان وارد می‌شد. این اختراع در سال ۱۹۵۹ در ماشین‌های بنز عملی شد.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


دست راست مرسدس‌بنز از یک گاراژ در آلمان شروع به کار کرد

“Amg” را احتمالاً خیلی از دوست داران بنز و ماشین می‌شناسند. در حال حاضر، بیش از ۵۰ مدل amg در تاریخ بنز حضور دارد و این عدد روز به روز بیش‌تر هم می‌شود. این خودرو‌ها نسبت به مدل‌های استاندارد با پسوند amg ارائه شده و دارای قدرت موتور بیش تر، تعلیق متفاوت‌تر و هندلینگ به مراتب بهتر هستند و اتومبیلی را ارائه می‌دهند که خاص عاشقان رانندگی است. این برند در دهه ۵۰ توسط دو مهندس «دایملر – بنز» ایجاد شد و سدان “sel۳۰۰” آن ها، که به خوک سرخ معروف بود، توانست در مسابقات ۲۴ ساعته «اسپا» مقام دوم را کسب کند. این جا نقطه شروع آن‌ها بود و رسماً از سال ۱۹۹۰ پا به جاده‌ها گذاشتند.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


اولین خودروی جهان که abs داشت یک بنز بود

ترمز ضد قفل که حتا با فشردن کامل پدال باعث قفل نشدن چرخ‌ها می‌شود را امروز می‌توان در هر خودرویی یافت. این اختراع ارزشمند تا امروز جان بی شماری انسان را نجات داده است. این فناوری ابتدا در دهه ۷۰ و به همت کمپانی بنز و «بوش» ایده پردازی، ساخته و پرداخته شد و در سال ۷۸ برای اولین بار در ساخته لوکس مرسدس بنز یعنی مدل S به کار گرفته شد. با موفقیت آن و به دلیل رعایت مسائل ایمنی در مدت زمانی کوتاه به صورت استاندارد بر روی همه ساخته‌های بنز نصب شد.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


مالک بنز بوده اید؟ با خرید یک بنز جدید نامحدود گارانتی باشید

احتمالاً این مورد را تعداد کمی در ایران می‌دانند، اما اگر پیش از خرید یک بنز در cpo شرکت ثبت شده باشید و از وفاداران به بنز باشید، اول این که، می‌توانید خودرو‌ها را با تخفیف ویژه خریداری کنید و دوم، تمام تعمیرات و نگهداری خودروی شما در نمایندگی‌های بنز در سراسر جهان بدون توجه به کارکرد ماشین تا ۵ سال رایگان است.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


دو دهه از معرفی اولین ماشین خودران دنیا گذشته است!

شاید فکر کنید «گوگل» یا «تسلا» اولین خودران‌های دنیا را ساخته اند، اما این بنز بود که در سال ۱۹۹۵ و با یک S کلاس، که پر بود از ریزپردازنده‌ها و به نوعی ابررایانه بود، اولین خودران جهان را ساخت. این خودرو بیش از ۱۰۰۰ مایل را با متوسط ۱۱۵ مایل بر ساعت سرعت طی کرد و تمامی ورودی‌ها و خروجی‌ها و پیچ‌ها را بدون کمک انسان و بدون خطا طی کرد. البته که امروز شما نتایج همان خودرو را در مدل‌های مختلف بنز می‌بینید.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز


مرسدس خود را دوست دارید؟ نگهداری آن با بنز

شاید بنز قدیمی خود را خیلی دوست داشته باشید، مثلاً یک کوپه دهه ۷۰، و خاطرات بی شمار شما نگذارند آن را بفروشید و یا اسقاط کنید. در این صورت، یک تیم تکنسین کاملاً ماهر از بنز وظیفه به روزرسانی و تجهیز و نگهداری آن را بر عهده می‌گیرند. اکنون با این امکان شما می‌توانید در بنز دهه ۸۰ خود از کروزکنترل و یا کشش پایداری هم بهره ببرید. این یک سفر در زمان خاص است.

۱۱ دانستی جالب از مرسدس بنز

انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1399/10/16
چقدر شرکت بنز شبینه شرکت ایران خودرو و سایپا هستش مو نمیزنه
پاسخ ها
وحید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
آره از ما الگو برداری کردن.
امین
-
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
چی میگی عزیزم ایرانخودرو و سایپا از بنز هم پیشرفته تررررررررررر ن
Man
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
سرخودشونو درد میارن، اینا باید راه سایپا و ایرانخودرو برن، باهمین آهن قرازه ها سوددهیشون از بنزو بی ام و بیشتره، دولتم خیلی دوستشون داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
اصلاً قیاستون مع الفارق هست. تفاوت بنز با ایران‌خودرو یا سایپا تفاوت لاک پشت با سمند یا تفاوت گنجشک با شاهین هست.
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1399/10/16
گارانتي مادام العمر .... آخه ماهم خدايي داريم همين پرايد بدون زوار دور در براي ما كافيه خدا راشكر كه مجبور نيستيم مانند دوچرخه پا بزنيم تا پرايد حركت كند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
گارانتی مادام العمر رو از کجا آوردی؟در متن نوشته 5 سال
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
دقیق دقیق که نه پراید بهتر تازه پراید یکی از راه های رسیدن بخدا است
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1399/10/16
بنز همیشه سرامد تکنولوژی بوده
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1399/10/16
تا اوایل دهه ۸۰ رادیاتور بنز در ایران ساخته میشد و برخی قطعات دیگه
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1399/10/16
گارانتي بنز مثل ايران خودرو است فقط وقتي مي ريم نمايندگي همان اول ميگه اين قطعه و .... گارانتي نيست دستمزد هم بايد بدهي و...
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1399/10/16
به این میگن صنعت آلمان
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
به اون هم میگن صنعت ایران
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/10/16
صنعت آلمان صنعت برتر جهان هستش

صنایع فولاد
صنایع خودروسازی
صنایع پزشکی
صنایع سنگین و سبک
صنایع ...
هرچیزی که فکرش رو بکنید اولین بار در آلمان و توسط داشنمندان و مهندسین و پزشکان آلمانی اختراع و اکتشاف شده ت و بعدا توسط دیگران
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1399/10/16
حقایق جالبی که درباره پراید نمیدانید؟!!! کاربران جواب دهند؟
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1399/10/16
اینا چی چیه. فقط پراید
پاسخ ها
ت ت ر
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
حالا میدونستید ایران از کارخونه بنز در المان شریک بوده قبلنا اون زمانهای قدیم پس چی شد اون شراکت
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1399/10/16
بنز کیلو چنده،ماشین فقط پراید صدوده میلیونی،صدسال طول میکشه تا یک کارگر یک پراید بخرد،ولی در آلمان یک کارگر یک ساله یک بنز میخرد،الی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1399/10/16
ما کجاییم..
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
ما ایرانیم تو کجایی؟
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1399/10/16
ایربگ هم برای اولین بار برروی مرسدس بنز نصب شد.
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1399/10/17
ديدم خاطره اي از بنز گفته شد اين خاطره هم از ايران خودرو شايد جالب باشه :

يادش بخير اولين سري سمند EF7 رو خريدم موتورش داراي يه مشكل اساسي بود به چند نمايندگي بردم نتونستند درست كنند اخر مجبور شدم ببرم تعميرگاه مركزي سر مهندس تعميران تعميرگاه مركزي بهم گفت اينجا كسي از ايراد ماشينت سر در نمياره تا خرابترش نكردن ماشينت و از اين جا ببر ....!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج