۱۲+۱ پیشنهاد برای خوب شدن حال شما
۱۰۷۹۶۲۳
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
۲۱ 
شاید این روز‌ها بیشتر از همیشه به یک حال خوب نیاز داشته باشیم. امروز در این مطلب، به شما راه‌کار‌هایی پیشنهاد می‌دهیم که در داشتن حال خوب به شما کمک می‌کند.

برترین‌ها: شاید این روزها بیشتر از همیشه به یک حال خوب نیاز داشته باشیم. زندگی این روزها با رنگ و بوی کرونا چندین برابر حس خوب زندگی را از ما گرفته است. در بسیاری از مواقع احساس می‌کنیم این زندگی با راه پُرپیچ و خمی که دارد، انگار پایش را برگلوی ما فشرده و در آن لحظه هیچ چیز جز یاس و ناامیدی به ذهنمان نمی‌رسد. اما خوب است بدانید حس و حال خوب را خودتان باید بسازید.

حال خوب

شاید به همین راحتی نتوانیم تعریف دقیقی از حال خوب بیان کنیم چرا که ما به تعداد تک تک انسان ها می‌توانیم تعاریف جداگانه ای از آن بیان کنیم. زمانی که بپرسیم حال خوب چیست هر فردی با توجه به موقعیت و سبک زندگی‌اش تعریفی از حل خوب می دهد و این به تعداد انسان ها متفاوت است اما یک اصل مهم وجود دارد و این که می‌توانیم خودمان حال خودمان رو خوب کنیم. در ادامه این مطلب، به شما راه‌کارهایی پیشنهاد می‌دهیم که در داشتن حال خوب به شما کمک می‌کند، با ما همراه باشید.

 ۱. ورزش کنید

ورزش کردن و تاثیرات مثبتی که دارد تقریباً برای همه افراد واضح است. علاوه بر افزایش طول عمر و سلامتی، ورزش کردن حس نشاط و سرزندگی را ایجاد می‌کند. قرار نیست حتماً عضو مجموعه ورزشی بشوید و به صورت حرفه‌ای تمرین کنید نیازی به این کار نیست. شما می‌توانید با پیاده روی این حس را ایجاد کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم در این روز‌های آلوده و کرونایی در خانه ورزش کنید.

۱۲+۱ پیشنهاد برای خوب شدن حال شما

۲. برای زندگی خود مرز تعریف کنید

هر کس مسئولیت‌ها و محدودیت‌های خودش را در زندگی دارد که باید هر روز به آن‌ها پایبند بماند. از سر کار رفتن گرفته تا مراقبت از خانواده، برنامه‌ی زندگی هر فردی با وظایف مختلف پر شده است. اما متأسفانه خیلی از مواقع به خود می‌آییم و می‌بینیم که زندگی خود را رها کرده‌ایم و در حال انجام کار‌ها و درخواست‌های دیگران هستیم، بدون توجه به اینکه آیا زمان کافی برای انجام آن‌ها داریم یا خیر. اگر به این مرحله برسید که همیشه درگیر کاری باشید، چه کار‌های خودتان، چه کار‌های دیگران، آن وقت دیگر زمانی پیدا نمی‌کنید که به سلامت و بهداشت ذهن و روان خود برسید.

۳. نه گفتن را بیاموزید

در بسیاری از اوقات ما به این دلیل که نمی‌توانیم به خواسته‌های غیر معقول و غیر ضروری دیگران نه بگوییم، شروع به خود خوری می‌کنیم. زمانی که ما بتوانیم به این درخواست‌های غیر معقول به راحتی نه بگوییم؛ عزت نفسمان بالا می‌رود و این بالا رفتن عزت نفس حس ارزشمندی و حال خوب را تقویت می‌کند.

حال خوب

۴. مراقب بهداشت شخصی‌تان باشید

مراقبت از بدن و اختصاص کمی وقت «برای خودتان» به شما کمک می‌کند تا هم عالی به نظر برسید و هم احساس فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

دوش بگیرید، ناخن‌هایتان را مرتب کنید، لباس تمیز بپوشید، مسواک بزنید، عطر بزنید، به پوستتان برسید و....

۵. هیچ چیز کامل نخواهد بود

به دنبال استاندارد‌های واقعی باشید. از خودتان بپرسید چقدر کافی است. به این فکر کنید که شاید آنچه که انجام می‌دهید کافی باشد و نیاز به کار و تلاش بیشتر نباشد. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات سناریو‌ها و آپشن‌های «غیر قطعی» به همان اندازه که برای رسیدن به آن‌ها یا تحقق‌شان تلاش می‌کنید و امید دارید که کامل باشند معمولا خیلی خوب یا تقریبا خوب هستند. به یاد داشته باشید در اغلب اوقات «کافی» بهتر از «کامل» است و همین برای حال خوب کافی است.

۶. به موسیقی آرامش‌بخش گوش کنید

تحقیقات متعددی نشان داده که گوش دادن به موسیقی کلاسیک در حین کار می‌تواند راندمان را بسیار بالا ببرد. موسیقی کلاسیک در واقع این قدرت را دارد تا ذهن شما را نوازش کند و از شدت دلواپسی و تشویش بکاهد. اما اگر اهل موسیقی کلاسیک نیستید، باز هم توصیه می‌کنیم تا آهنگ‌هایی آرام را برگزینید تا ذهنتان لطافت را تجربه کند.

حال خوب

۷. یک سیستم حمایتی بسازید

متأسفانه بسیاری از افراد سنگینی مشکلات روانی و ذهنی خود را به تنهایی بر دوش می‌کشند و این مشکلات را با دیگران در میان نمی‌گذارند. این افراد هر روز با چالش‌ها و مسائل ذهنی و روانی خود درگیر هستند و نمی‌توانند آن را با عزیزانشان در میان بگذارند، چرا که نمی‌خواهند آن‌ها را از این بابت ناراحت کنند. اما باید بدانید ضرر در میان نگذاشتن این مشکلات با نزدیکان و عزیزان، بیشتر از نفع آن است.

۸. مدیتیشن انجام دهید

یوگا و انجام سایر حرکت‌هایی که منجر به مدیتیشن می‌شود، آرامش را به ذهن شما می‌آورد. مدیتیشن حکم تنظیم کننده احساسات ذهن را دارد و می‌تواند در جنگ با افسردگی، استرس، بی خوابی، تشویش و مواردی مشابه به کمکتان بیاید. مدیتیشن را با انجام تمریناتی کوتاه به مدت ۳ تا ۵ دقیقه در روز آغاز کنید و از تغییراتی که در درون شما به وجود می‌آید، لذت ببرید.

۱۲+۱ پیشنهاد برای خوب شدن حال شما

۹. مجبور نباشید!

اجبار کردن و مجبور بودن دو کلمه‌ای است که انسان ذاتاً نسبت به آن‌ها حس خوبی را ندارد. باید‌ها و نباید‌های زندگی و محدود بودن انرژی را از شما می‌گیرد. یعنی به عنوان مثال: یا دیگران شما را مجبور به انجام کاری می‌کنند یا خودتان مجبور می‌شوید آن را انجام دهید. این در حالی است که شما از انجام آن کار لذت نمی‌برید و برای شما سخت و عذاب آور است.

این مسائل حال خوب را به راحتی از شما می‌گیرند. باید توجه داشت که ما انسانیم و حق انتخاب داریم و در اکثر موارد تصمیم گیرنده خود ما هستیم. پس در موقعیت‌هایی که خودتان تصمیم گیرنده هستید و تاثیر مستقیم دارید کار‌هایی را که شارژ شما را کاهش می‌دهند و از انجام آن‌ها هیچ لذتی به شما دست نمی‌دهد دوری کنید.

حال خوب

۱۰. خواب کافی داشته باشید

برای این‌که به لحاظ جسمانی حال خوبی داشته باشید، نباید از کیفیت و میزان خواب‌تان غافل شوید. کمبود خواب باعث می‌شود احساس خستگی و بدخلقی داشته باشید و سطح انرژی بدن‌تان هم پایین بیاید. دقیقا نقطه‌ی مقابل یک احساس خوب و خارق‌العاده! اگر نمی‌توانید هشت ساعت خواب شبانه داشته باشید، دست کم هفت ساعت بخوابید.

۱۱. مقایسه نکنید

یکی از کار‌هایی ک حال ما را بد می‌کند مقایسه دائمی و اشتباه خودمان با دیگران است. به هیچ عنوان نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید چرا که هیچ کسی شرایط زندگی یکسانی با شما ندارد که مقایسه شما درست باشد. زمانی مقایسه کردن صحیح است که هر دو فرد در شرایط کاملا یکسان بوده اند چه از لحاظ استعداد چه از لحاظ امکانات و…

از مقایسه کردن به این شکل بپرهیزید که عزت نفس شما را کاهش می‌دهد چراکه مقایسه ناصحیحی است و تنها انتظارات را از خودتان افزایش می‌دهد و موجب مایوس شدن شما از خودتان می‌شود.

حال خوب

۱۲. فقط شما نیستید که مشکل دارید

نخست به یاد داشته باشید که مشکلات برای همه است. دوم این‌که مشکلات فقط مختص به شما نیستند و همه کمابیش مشکلاتی شبیه به شما دارند. شما باید یاد بگیرید که چگونه از پس مشکلات بربیایید حتی اگر در لحظه این مشکلات سخت و غیر‌قابل حل بیایند.

۱۳. به اتفاقات خوب گذشته فکر کنید

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چقدر تعریف کردن اتفاقات خوش گذشته حالتان را بهتر کرده است؟ در واقع صحبت کردن یا فکر کردن درباره لذت‌های گذشته حس و حال الان هر فردی را بهبود می‌بخشد بنابراین از این تکنیک فوق العاده غافل نشوید و زمانی که احساس کردید حالتان خوب نیست میتوانید به خاطرات خوب گذشته سفر کنید و حال امروزتان را خوب کنید.

انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1399/10/25
وقتی حالمون خوب میشه از ایران بریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
رفتی نامه بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
بریم پشت سرمون هم نگاه نمیکنیم چه برسه نامه دادن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
خوب برو فقط رفتی در را هم پشت سرت ببند خخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
از کنار برو چیزی نشکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
زینب ابوطالب هستی
هرکی ناراحته بره
خودخواه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
وقتی حالمون خوب میشه که باعث و بانی ویرانی ایران نابود بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
13.14
در رو ببنده میمونی تو همین رخوت بدبختی اعتیاد بیکاری افسردگی استیصال تو ایرانت خخخخخ
بدون نام
Turkey
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
ما هم که رفتیم تو سختی هستیم خدا کنه کشور خودمون درست بشه
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1399/10/25
وقتی جوونیمون در ایران نابود شد چطور حالمون خوب باشه هنوز در گیر اولیه های زندگی هستیم بخاطر سو مدیریت
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1399/10/25
بلدیم خودمون با این همه محدودیت های مختلف میخ کشیدن رواعصابمون نمیذارن خوب باشیم
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1399/10/25
شغل کشور خوب پول سلامتی روح و جسم میاره وقتی پول داری انگیزه داری الکی نمی افتی روی تخت بی تحرک مریض کرخت بشی فعالیت روابط خوب داری حالت هم همیشه خوبه
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/10/25
حال خوب تو ایران امروز جوک
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آمریکا را هم دیدیم nana خانم خخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آمریکا هر کثافتی که باشه لنگ قطعی برق نیست،آلودگی هواش به مرز تخلیه شهر نرسیده،فقر بیداد نمیکنه.لااقل برای تخریب آمریکا واقعیت های کشور خودمون رو لاپوشانی نکنید
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1399/10/25
توی این دوره زمونه نه بگی تنهای تنهایی
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1399/10/25
شماره 14 : صبح تا شب واسه یه لقمه نون سگ دو بزنید !
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/10/25
فقط مورد یک سیستم حمایتی بسازید ، اینو توی زندگی من به یه مرغ پخته بگی خندش میگیره ، بعضیا نبودشون خودش کمکه
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1399/10/25
فقط با یه مورد مخالفم، اینکه فکر کنی دیگران هم مشکل دارند.روش خوبی نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
از یک طرف میگه مقایسه نکنید بعد میگه خب دیگران هم مشکل دارن.بدون مقایسه متوجه شده دیگران هم مشکل دارن؟
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1399/10/25
لطفا مطالب روان شناسی بیشتری بگذارید ممنون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
سلام منم حالم خوب نیست بی پولی گرونی صبح تا شب کسل بی انگیزه
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1399/10/27
آقا اصن شد شد، نشد نشد، ولش کن
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1399/10/27
آدم در مملكت خودش چوپان باشه بهتر از اينه كه در كشور بيگانه پادشاه باشه وقتي جوونها به سن پيري برسن اين حرف درك ميكنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج