این ۶نفر؛ تمام امید اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰
۱۰۸۱۵۶۲
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
۱۹ 
کم کم باید برای انتخابات ۱۴۰۰آماده شویم، شاید این چالشی‌ترین انتخابات بعد از انقلاب باشد، از آن جهت که اصلاح‌طلبان تقریبا شانس چندانی ندارند و برای نجات آن‌ها نیاز به چیزی شبیه به معجزه هست.

برترین‌ها: کم کم باید برای انتخابات ۱۴۰۰آماده شویم، شاید این چالشی‌ترین انتخابات بعد از انقلاب باشد، از آن جهت که اصلاح‌طلبان تقریبا شانس چندانی ندارند و برای نجات آن‌ها نیاز به چیزی شبیه به معجزه هست. روحانی تتمه اعتبار اصلاح‌طلبان را میان مردم از بین برد، از طرفی چالش تایید صلاحیت‌ها هم گزینه‌ها را محدود می‌کند، مگر این که مثلا چهره‌ای در حد حسن خمینی یا شاید هم ظریف، تا حدی ورق را برگردانند، این فهرست صرفا یک پیش‌بینی و مرور است از نفراتی که احتمالا می‌توانند به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰ معرفی شوند، تا خدا چه خواهد.

1081510

ظریف:

موافقان حضور او در 1400 باور دارند به ‌دلیل محبوبیت این شخصیت سیاسی در میان نخبگان سیاسی و عموم مردم، او شخصا دارای سرمایه‌ اجتماعی است. در واقع این حدس و گمان مبتنی بر آن است که او در عین حال که رسما در جریان اصلاحات تعریف نمی‌شود، وجوه مشترک زیادی با این جریان دارد و ممکن است اصلاح‌طلبان بتوانند با او به توافقی نهایی دست یابند.

چرا خواهد آمد؟

او که از سال 92 با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید به ریاست حسن روحانی، به عنوان وزیر امور خارجه کشورمان در عرصه‌های مختلف فعالیت کرده؛ اکنون به باور بسیاری، یکی از کاندیداهای بی قید و شرط اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 است چون توان اجماع در جریان اصلاحات و حتی جبهه اصولگرایی را داراست و گرایش‌های سیاسی - اصلاح‌طلبانه ظریف در وزارت امور خارجه از امتیازات او محسوب می‌شود  که توان جذب آرا از سوی او را افزایش داده.

چرا نخواهد آمد؟

محمدجواد ظریف در گفتگو با روزنامه همدلی گفته است: «به‌طور قطع نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری نخواهم شد». در بیان دلیل این تصمیم نیز گفته: «سیاست‌مدار نیستم. من یک کارگزار دیپلماسی هستم، به غیر از این هیچ کاری در زندگی‌ام نکرده‌ام؛ یا درس دادم یا کار دیپلماتیک کردم».


1081510

اسحاق جهانگیری:

اسحاق جهانگیری شخصیتی اصلاح‌طلب و در عین حال عمل‌گرا شناخته می‌شود که در برهه‌های مختلف در دولت یازدهم و دوازدهم، سعی کرد از این دو خصیصه دور نشود و شاید به چنین دلایلی باشد که نام او هم در میان نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 به چشم می‌خورد.

چرا خواهد آمد؟

گویا خود جهانگیری تمایل دارد که در انتخابات حاضر شود، جهانگیری می‌تواند گزینه خوبی برای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده باشد؛ زیرا از یک سو احتمال تأیید صلاحیت او بسیار بالاست، به دلیل آنکه او اولا هیچ‌گاه در تمام این‌ سال‌ها مواضع تندی اتخاذ نکرده، ثانیا بر اساس سخنان کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، مبنی بر آنکه معیار این شورا اصل استصحاب است، جهانگیری در سال 92 تأیید صلاحیت شده و بر اساس استصحاب، اصل بر تأییدصلاحیت‌شدنش است.

چرا نخواهد آمد؟

بار نارضایتی‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی از دولت روحانی و بار همه وعده‌های گفته شده و به سرانجام نرسیده روی دوش جهانگیری نیز قرار دارد. علاوه بر این او نامش با یک موضوع تلخ نیز گره خورده است. دلار 4200 تومانی، تصمیم پرحاشیه‌ای در جلسه دولت که جهانگیری آن را از صداوسیما اعلام کرد تا برای همیشه نام «دلار جهانگیری» را به خود بگیرد. به همین دلیل  استنباط فعالان سیاسی این است که آقای جهانگیری برنامه‌ای برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ ندارند.


1081510

محسن هاشمی:

محسن هاشمی رئیس کنونی شورای شهر تهران با اکثریت قابل توجهی از آرای حاضران برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است.

چرا خواهد آمد؟

اولویت اول کارگزاران، محسن هاشمی است چراکه هم تجربه مدیریتی موفق دارد، هم رجل سیاسی است در مجموع هاشمی همه خصوصیات یک رییس جمهور خوب را دارد. او مدیر شایسته‌ای است که با مقاماتِ بالای نظام، هیچ مشکلی ندارد و دارایِ محبوبیتِ عمومی است همان‌گونه که شاهد بودیم در انتخابات شوراها، یک میلیون و ۷۰۰ هزار رأی کسب کرد.

چرا نخواهد آمد؟

محسن هاشمی رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران با تاکید بر علاقه اصلاح‌طلبان برای حضور انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارم. این انتخابات برای ایران پیش‌رو بسیار مهم است و باید احزاب قوی با ارائه برنامه مشخص برای انتخابات ۱۴۰۰برنامه ریزی کنند. کاندیاهای شایسته زیاد هستند که توان ریاست جمهوری دارند.


1081510

سید حسن خمینی:

این طور که به نظر می‌رسد، سید حسن خمینی نیز با نزدیک شدن به انتخابات تصمیم خود را عوض کرده و قتصد کاندیداتوری دارد. یا حداقل اینکه به اندازه قبل در عدم کاندیداتوری مطمئن نیست.

چرا خواهد آمد؟

«سخنان سید حسن خمینی درباره ضروت شانه خالی نکردن از مسئولیت وقتی که جامعه به کسی احساس نیاز کند، این تصور را در بین جریان اصلاحات ایجاد کرده که او میل به کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آتی دارد.» این مواضع وقتی قابل توجه‌تر می‌شود که به خاطر داشته باشیم، محمدزارع فومنی بر خبر نامزد شدن سید حسن خمینی صحه گذاشت و گفته بود: «اگر امروز با دقت مشاهده کنیم می‌بینیم که اصلاح‌طلبان به دو قسمت تقسیم شدند؛ یک گروه کارگزارانی‌ها و احزاب و گروه‌هایی که دوست دارند لاریجانی رییس‌جمهور شود و گروه دیگر که روی گزینه سید حسن خمینی مشغول فعالیت‌های تبلیغاتی هستند.

چرا نخواهد آمد؟

فرزند سید حسن خمینی گفته است: فکر می‌کنم تصمیم‌ پدرم مشخص است و در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا نخواهند شد. او گفت: این روزها خیلی شایعات داغ است و اسم ایشان در محافل شنیده می‌شود که قرار است در انتخابات کاندیدا شوند. شنیده‌ام که برخی بزرگان و دوستان پیشنهاد کاندیداتوری در این انتخابات را به ایشان داده‌اند اما مشورت در جایی لازم است که تردید و شکی برای انجام یک عمل وجود داشته باشد. در حالی که من هیچ اراده‌ای در شخص پدرم برای کاندیداتوری در انتخابات نمی‌بینیم که بخواهد منتهی به شک و تردید شود و حال بخواهند با مشورت گرفتن از دیگران به یک جمع‌بندی نهایی برسند.


1081510

عارف:

محمدرضا عارف شخصیتی است که این‌روزها باز هم زمزمه‌هایی مبنی بر کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ به گوش می‌رسد؛ اویی که در سال ۹۲ هم عزم جدی برای پاستور کرده بود، اما در نهایت با اجماع اصلاح‌طلبان بر حسن روحانی و البته توصیه محمد خاتمی از صحنه کنار کشید.

چرا خواهد آمد؟

حضور اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ با اما و اگرهایی روبروست، این جریان همچنان نگران تایید صلاحیت نشدن کاندیداهایش است و از سوی دیگر تصمیم خود برای نرفتن به سمت کاندیدای نیابتی را هم جزم کرده است و برای همین منظور عارف را در بین گزینه های خود قرار داده اند. گویا او بنا دارد یک بار دیگر شانس خود را امتحان کند. عارف در مهرماه همین امسال در میان خبرنگاران گفته بود: «من اگر باید بیایم میدان، راحت می‌آیم و اگر نباید بیایم تا بر اساس خرد جمعی شخص بهتری بیاید، نمی‌آیم.

چرا نخواهد آمد؟

محمدصادق جوادی‌حصار در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا استعفای عارف از ریاست شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را می‌توان گام نخست او برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 1400 تلقی کرد، گفت: با توجه به شرایط کنونی تصور نمی‌کنم که محمدرضا عارف بخواهد برای کاندیداتوری ریاست جمهوری 1400 اقدام کند، اگر هم بخواهد برای ریاست جمهوری 1400 کاندیدا شود، باید منتظر بمانیم با چه کسانی مقایسه شده و به رقابت خواهد پرداخت.


1081510

آذری جهرمی:

برخی از فعالان رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی اصلاح‌طلب با آذری جهرمی وزیر ارتباطات دیدار کردند که صحبت‌های مختلفی در خصوص وضعیت دولت و احتمال کاندیداتوری وی برای انتخابات ۱۴۰۰ مطرح شده است.

چرا خواهد آمد؟

آذری جهرمی در دوران حضور در وزارت ارتباطات تلاش کرده است تا در اقدامات خود بر شفافیت تاکید کرده و به عنوان مثال از اعلام صریح شکست پروژه‌های فضایی ابایی به مردم نداشته است. برخی بر این باور هستند که تیم رسانه‌ای و تبلیغاتی «وزیر جوان» مدتی است که او را برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ آماده می‌کنند. اصلاح طلبان متعقدند محمدجواد آذری جهرمی وزیر جوان ارتباطات و فناوری دولت دوازدهم با اتکا به صحبت‌های رهبری درباره اینکه دولت بعدی دولت جوان و انقلابی باشد می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.

چرا نخواهد آمد؟

جهرمی برای چندمین بار اعلام کرد که کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شود. او در توضیح منظور خود گفته است: بنده قبلا در این باره صحبت کردم حتما در انتخابات شرکت می‌کنم و رای خواهم داد. (با خنده)!

انتشار یافته: 92
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1399/10/29
خدا به داد این ملت برسد
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1399/10/29
چه ورق هایی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
با ين تركيب دلار به 50 هزار تومن ميرسه
رضاشریفی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
فاصله ازرای تاعمل چندساله.
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1399/10/29
رای بی رای
پاسخ ها
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
احسنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
رای میدهم
اما این شش نفر فق بخان باشن ،همون رای بی رای
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
با این وضعیت بورس وفقر وگرانی انتظار رای دادن هم دارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
راي ميدهيم ولي نه به افسادات
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
عزیز برادر واقعا فکر کردی رأی دادن یا ندادن ملت تأثیری دارد، این خانه از پای بست ویران است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
مردم رو نگفتین که چرا خواهند امد و چرا نخواهند آمد پای صندوق که بیشترشون نخواهند آمد
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1399/10/29
این ۶نفر چه کار مثبتی برای مردم انجام داده اند که مردم به اینها اعتماد کنند همه اینها در سطح بالای قدرت هستند فقط میخوان پست حفظ کنند و حقوق بگیرند‌ و هیچ دلسوزی برای کشور و مردم ندارند .
پاسخ ها
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
انا خدمتگزار مردم نیستند بلکه ...
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1399/10/29
رای بی رای
همه شون سر و ته یه کرباسن
هیییییچ وعده ایی تا حالا عملی نشده که دلمون خوش باشه
پس رای بی رای
پاسخ ها
ش_ت
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
افرین رای بی رای تروخدا فقط حرف نزنید عمل کنید
...
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
کسی که رای نمیده انتظار نداشته باشه اوضاعش گل و بلبل باشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
هر وقت هم رای دادیم گل و بلبل نشد یکی از یکی بدتر
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1399/10/29
بشینید تا رای بدیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
اتفاقا شماها راي نديد بهتره چون دوباره حسن روحاني 2 رو مياريد رو كار .گر خيري نداري شر مرسان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
از بی سوادهایی که فرستادید مجلس و کارهای شاخصی که دارن انجام می دن واقعا از روتون شرمنده ایم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
کاربر 7.22
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1399/10/29
هیچکدام ارزشی ندارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
رای ندید تا دولت هم شبیه مجلس بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
محلی اختلاسی
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1399/10/29
همه شون باهم 5 میلیون رای هم نمیارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
دمت گرم ولی ۵ میلیون مایه فضاحته و می گن بیست میلیون اومدن رای دادن
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1399/10/29
،
پاسخ ها
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
ما با این ۶ نفر میخواییم حماسه بسازیم بعد دوباره هیچی نکار برای مردم نه اصلاح وضعیت اقتصاد بیکاری مساله جوانان هیچی عارفم تو مجلس دیدیم که چقدر فعال بود ژن خوب بقیه ام که الاماشالا....
فامیل دور
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
نظر خوبی بود منم موافقم...
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/10/29
هیچکدام قابل اعتماد ملت ایران نیستند چون هیچ دستاوردی نداشتند و بعضیها پرونده مالی هم دارند
پاسخ ها
شقایق
Germany
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
آفرین کاملا درسته
منیژه
Korea, Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
رای بی رای
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1399/10/29
همشونو بزاری روهم ببری مغازه يه کیلو پنیرم بهت نميدن
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/10/29
اينا همشون تاریخ انقضاء شون خیلی وقته گذشته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
احسنت
ز ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
ری بی ری کدام یا دلسوز ملت بودند
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/10/29
اینا که خودشون اصولگراتر از اصولگراها هستند میگید اصلاح طلب؟
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1399/10/29
چرا تو این مملکت قحط الرجال هست!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
ادم حسابیا تایید صلاحیت نمیشن
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1399/10/29
عزیزم تو صبر کن به سن قانونی برسی بعد بگو رای بی رای
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
رای بی رای
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1399/10/29
رای بی رای تروخدا حرف نزنید عمل کنید نریدرای بدید ایناهرکدوم از یه قماشن اصولگرا واصلاح طلبان بکی هیتند منتها دردو اسم مجزا دریک روح سروته یه کرباسن دلشون برای مردم نسوخته فقط منافع خودشون وبس.
پاسخ ها
محمدمهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
خوب هزیز دل برادر..رای ندیم چی میشه؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1399/10/29
تصور اينكه با امدن هر كدوم از اين اشخاص بالا تغييري ايجاد شود ساده لوحي محض است .....
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1399/10/29
صد در صد لاریجانی میشه رئیس جمهور
پاسخ ها
ماهان ۱۶
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
عمرا، اصلا و ابدا ، هرگز
به همین خیال باش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
جوکت اصلا خنده دار نبود
United States
12:45 - 1399/10/29
اصلاح طلبان خائن فقط خواب مشارکت مردم رو ببینند شانزده سال عمر مردم رو به باد فنا دادند حالا انتظار دارند که مردم به اونها رأی بدهند؟
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1399/10/29
رای دادن یعنی خیانت به خود و تمام مردم
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1399/10/29
اصلاح طلب و اصول گرا چه کشکیه همشون دنبال پر کردن جیب خودشون و اطرافیانشون
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1399/10/29
بهترین آدم هم بیاد نباید رای بدیم چون قانون گذار کس دیگه ایه.مردم این وسط فقط بازیچه هستن
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1399/10/29
همشون امتحان پس دادن نه ظریف نه سید حسن خمینی
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1399/10/29
اینا هیچکدومشون رای نمیارن ظریف یه مقدارکمی رای داره ولی قبول نمیشه ایندفعه اقبال با اصلاح طلبان یار نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
کسانی که امیدی به تغییر و اصلاح داشتن دیگع رای نمیدن برای همین اصلاح طلبها رای نمبارن این دور. مردم ناامیدن
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1399/10/29
خب الان هم دولت دست همیناست بجز بدبختی چی دارن برای مردم
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1399/10/29
امید اصلاح طلبا ایشالا نا امییییییییییییییییییییید بشه برای همیشه که خدا دو رو تر از این جماعت خلق نکرده
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1399/10/29
خودتون می برن ومی دوزین ما باید بپوشیم مافقط امیدمون به خداست نه به کس دیگر
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
اگر احمدی نژاد بیاد نه با پا بلکه با سر میدوم برای
رای دادن او پناه بی پناهان است برای مردم خونه ساخت
اگر ادم خونه داشته باشه با نون خشک اب هم میتونه سر
کنه دوستت داریم احمدی نژاد عریز
United Arab Emirates
16:08 - 1399/10/29
امید ما فقط بخدا هست واسلام
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1399/10/29
من رای نمیدم چون تا حالا از هیچکدامش خیری ندیدم همشون بخاطر پست مقام میخان بیان هیچکدوم دلسوز مردم نیس مگه کور هسن که مردم از فقر دارن میمرن
پاسخ ها
یی سو
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
یک بارتواین12دوره رای نمی‌دهیم ببینیم کی انتخاب می‌کنید که آخر کار نگویید ما ملت خودش خواست که اینطور زندگی کند
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1399/10/29
مادخودمان انتخاب کردیم برای تحریم وتورم جناب ظریف
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1399/10/29
بیجا کرده هرکی کاندید شه و هرکی به اینا رای بده
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1399/10/29
این شش نفربفرستین بازار ببینین قیمتها دستشونه. یانه نکنه دیگران واسشون خرید میکنن
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1399/10/29
رای ندادن به این ۶نفر از اوجب واجبات است.
United Arab Emirates
20:47 - 1399/10/29
حقیقت اینست که اینها فقط عمر مارو تلف میکنند، سیاست یکیست پس وضعیت هم همین است که هست
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1399/10/29
اگه رای ندبم اوضاع بدتر میشه نزارزد اصول گرا ها رای بیارن بیچاره تر میشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
رای بی رای
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1399/10/29
رای میدهیم(کشورمونو با گرگا تنها نمیزاریم) ولی نه به اینا
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1399/10/29
رای میدهیم(کشورمونو با گرگا تنها نمیزاریم) ولی نه به اینا
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1399/10/29
رای که نمیدیم، اما بازم میان میگن فلان قربان با بالاترین آرا رئیس جمهور دوره جدید شدند و آنهم بعد از مدتی می گوید دستهایی پشت پرده است، نمیگذارند ما کار کنیم، پس در نتیجه به همان رویه سابق به اختلاس می پردازیم
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1399/10/29
نتایج انتخابات از الان مشخص هست هیچ امیدی به رای اوری اصلاح طلبان نیست حتی شاخص ترین اصلاح طلب هم باشد رای نمی آوردچون روشنفکران واحاد هشیار مردم دیگر امیدی ندارند.اما عده ای افراد همیشه در صحنه پای صندوق های رای هستند وبه افراد اصول گرا هم رای می دهند.شخصی از جنس اصول گرا با 10 میلیون رای رئیس جمهور ایران می شود 4 سال دوره اول خوب تلاش می کند و4 سال بعدی دوره بدبختی ملت ایران می شود
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1399/10/30
همه شون رو هم به اضافه شصت نفر از اون وریا دو زار نمی ارزن.
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1399/10/30
یعنی به اینا رای بدم زهی حماقت
United Arab Emirates
01:02 - 1399/10/30
ای کاش اقای خاتمی کاندید میشدیعنی می گذاشتند که اگر میشد اصولی ها همشون کنار گذاشته میشدند
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1399/10/30
جهرمی!؟ اصلاح طلب!؟ شوخی میکنید!!!
Iran, Islamic Republic of
03:54 - 1399/10/30
اصلاح طلب اصول گرا دیگه تمومه ماجرا
Iran, Islamic Republic of
06:48 - 1399/10/30
دیگه تمومه
رای نخواهیم داد
Germany
07:46 - 1399/10/30
مردم دیگه گول نمیخورن
بهونه کرونا بیارین بگین بخاطر کرونا مشارکت ۵۰ درصد افت کرده
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1399/10/30
به جز آقای ظریف، فکر کردم به بقیه آقایان برای ریاست جمهوری خودکشی است. مگر آنکه می خواهید کار نیمه تمام روحانی را تمام کنید
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1399/11/01
اقای تکرار رو ننوشتی بابانو فائزه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج