اثر هنرمند ایرانی در خانه-موزه لیتون لندن
۱۰۸۲۳۵۶
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
۷ 
اثر شهرزاد غفاری هنرمند ایرانی در خانه موزه- موزه لیتون لندن قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری صبا: اثر شهرزاد غفاری هنرمند ایرانی در خانه موزه- موزه لیتون لندن قرار خواهد گرفت.
 
اثر هنرمند ایرانی در خانه-موزه لیتون لندن
 
به نقل از گالری اینفو، خانه-موزه‌ لیتون لندن میزبان نخستین اثر معاصر از شهرزاد غفاری هنرمند ایرانی خواهد بود.
 
در منطقه‌ کنسینگتون و چلسی لندن، خانه-موزه‌ لیتون (Leighton) قرار دارد با یک «تالار عجایب» (wunderkammer) که قرار است به دکور سنتی خاورمیانه‌ای آن اثری معاصر آن هم به صورت دائم اضافه شود. به عنوان بخشی از نوسازی ۷.۹ میلیون پوندی این بنا، دیوارنگاره‌ای ۱۱ متری از هنرمند ایرانی شهرزاد غفاری، دیوارهای راه‌پله‌ مارپیچی جدید را مزین خواهد کرد.
 
این اثر که «یگانگی» نام دارد از ضرب قلم‌های خطاطانه و فیروزه‌ای رنگ شکل گرفته است که نقش‌مایه محوری تالار عرب خانه-موزه لیتون را شکل می‌دهد. نقش‌­مایه‌ای که ملهِم از طراحی‌های سنتی کاشی‌های خاورمیانه‌ای است.
 
اثر هنرمند ایرانی در خانه-موزه لیتون لندن
 
فرم مارپیچی این اثر با ساختار مارپیچی راه‌پله منطبق است. در این اثر که آمیزه‌ای از فرهنگ شرقی و غربی است کلمات برگرفته از مولوی، شاعر قرن سیزدهم، در هم بافته می‌شوند و الگوی DNA را بازنمایی می‌کند.
 
کمیسیون این اثر از بخشی از کمپین کسب وجوه مردمی تآمین شده است که خیریه‌ بریتانیایی Art Fund آن را آغاز کرد. ۲۶۵۲۸ پوند توسط مردم برای اثر مرکزی اهدا شد.
 
شهرزاد غفاری درباره‌ اثر خود چنین توضیح می‌دهد: «این نقاشی ملاقات شرق و غرب و قدیم و جدید است. این توتم وحدت است، هویت در حال تکامل و در‌نهایت ابراز عشق است. من که از خانواده‌ای هنرمند آمده‌ام، همیشه میان سنت و مدرنیسم در سیلان بوده‌ام و اینکه اولین اثر هنری معاصر دائمی در موزه‌ جدید کاری است که به من سپرده شد بسیار هیجان‌انگیز است.»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج