۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن
۱۰۸۴۸۹۱
۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۷
۲۴ 
متاسفانه سالی که پشت‌سر گذاشتیم، مملوء از ناراحتی و اتفاقات ناخوشایند بود. اما حالا که در ماه‌های پایانی این سال خاکستری قرار داریم، می‌خواهیم در این مطلب به شما بگوییم چطور همیشه شاد و خوشحال باشید.

برترین‌ها: احساس خوشحالی و خوشبختی، حس‌ست که تمام انسان‌ها برای داشتن حال خوب و یک زندگی سالم نیاز دارند. متاسفانه سالی که پشت‌سر گذاشتیم، مملوء از ناراحتی و اتفاقات ناخوشایند بود، سالی که برای همه پراز درد و رنج بود، اما زندگی جریان دارد و قرار نیست این اتفاقات تلخ بر زندگی ما سایه بیاندازد، حالا که در ماه‌های پایانی این سال خاکستری قرار داریم، می‌خواهیم در این مطلب به شما بگوییم چطور همیشه شاد و خوشحال باشید. با ما همراه باشید.

چطور همیشه خوشحال باشیم؟

چطور همیشه خوشحال باشیم؟

اینکه بعضی وقت‌ها نسبت به اوقات دیگر احساس شادی بیشتری کنید، عادی است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانید الگوی ثابتی از رضایتمندی، خشنودی و قدردانی در زندگیتان داشته باشید. در گام اول باید یاد بگیرید که چطور می‌توانیم همیشه شاد باشیم و خودتان به‌تنهایی، خوشحال و خشنود و در زندگی روزمره‌تان مثبت باشید. برای ادامه دادن به این کار‌های نشاط‌آور، عادت‌هایی ایجاد کنید که بتواند در ایجاد حال خوب و اعتماد به‌نفس به کمکتان بیاید.

۱. مثبت فکر کنید

همه‌ی ما می‌دانیم که تفکر مثبت می‌تواند تا ۱۰ درصد عوامل استرس زا، نگرانی ها، شرایط اقتصادی و روابط را بهبود بخشد، ۹۰ ٪ باقی مانده به این بستگی دارد که شما چگونه جهان اطراف خود را پردازش می‌کنید. تفکر مثبت سطح انرژی، خلاقیت و بهره وری را تا ۳۰ ٪ افزایش می‌دهد، محققین همچنین تفکر مثبت را عامل طول عمر، درمان بیماری ها، سلامت جسمانی و تحمل شرایط دشوار می‌دانند.

۲. مهربان باشید

شما هیچ‌وقت نمی‌دانید آدم‌های دوروبرتان در حال گذراندن چه شرایطی‌اند. حتی اگر آن‌ها با شما بی‌ادب بودند، سعی کنید با مهربانی با آن‌ها رفتار کنید. عصبانی شدن در نهایت به خود شما آسیب می‌زند. بعد از چند بار مهار خشم‌تان، مغز شما به‌طور خودکار روند انجام این کار را یاد می‌گیرد و به شما در شرایط عصبانیت کمک می‌کند. البته انجام این کار اصلاً آسان نیست، اما کم‌کم آن را یاد می‌گیرید و در زندگی رضایت بیشتری به دست می‌آورید.

چطور همیشه خوشحال باشیم؟

۳. از مقایسه خودتان با دیگران اجتناب کنید

هر کسی زندگی متفاوتی دارد بنابراین مقایسه خودتان با بقیه، بی‌فایده است. موفقیت‌ها، استعداد‌ها و فرصت‌های خود را به خودتان یادآوری کنید. شادی‌هایتان را بر اساس دستاوردهایتان پایه‌گذاری کنید، نه بر اساس کاری که دیگران انجام داده‌اند. از مقایسه خودتان با دیگران اجتناب کنید. هر کسی زندگی متفاوتی دارد بنابراین مقایسه خودتان با بقیه، بی‌فایده است. موفقیت‌ها، استعداد‌ها و فرصت‌های خود را به خودتان یادآوری کنید. شادی‌هایتان را بر اساس دستاوردهایتان پایه‌گذاری کنید، نه بر اساس کاری که دیگران انجام داده‌اند.

۴. حرف‌های منفی دیگران را نادیده بگیرید

اگر به دیگران اجازه دهید بیشتر از اینکه بازده‌ای به زندگیتان بدهند، از آن کسر کنند، تعادل زندگیتان بر هم خورده و بدون اینکه بفهمید اسیر منفی‌بافی خواهید شد. نظرات بی‌فایده و آزاردهنده دیگران را نادیده بگیرید. شما هیچ کنترلی روی حرف‌های دیگران ندارید؛ اما کنترل اینکه به آن‌ها اجازه بدهید این حرف‌ها را به شما بزنند یا نه دست خودتان است. شما می‌توانید حرف‌های مسموم آن‌ها را رد کنید تا به قلب و فکرتان آسیب نرسانند.

۵. ورزش کنید

مطالعات نشان داده که تمرینات ورزشی نه تنها برای تناسب اندام مفید هستند بلکه باعث آزاد شدن اندورفین در بدن می‌شوند که می‌تواند باعث تغییر خلق و خوی شما شده و شما را شادتر و سرحال‌تر می‌کند.

چطور همیشه خوشحال باشیم؟

۶. پول‌تان را مدیریت کنید

یاد بگیرید چطور پول‌تان را مدیریت کنید. مشکلات مالی باعث ایجاد استرس در زندگی می‌شود. بر اساس مطالعات انجام شده، افراد زمانی که اوضاع مالی شان خوب است، زندگی شادتری دارند و مسائل مالی یکی از فاکتور‌های ایجاد شادی در زندگی آن‌هاست. اگر می‌خواهید امسال شاد بودن را تجربه کنید و موفقیت‌های بیشتری به دست بیاورید، باید یاد بگیرید چطور پول‌تان را مدیریت کنید، نه اینکه پول‌تان شما را مدیریت کند.

۷. چیز‌هایی که بابت آن‌ها سپاسگزارید را بر روی کاغذ بنویسید

احساس و فکر کردن در مورد چیز‌هایی که انگیزه‌ی شما برای بیدار شدن هستند راهی عالی برای شادی بیشتر در زندگی بوده و از افسردگی و ترس جلوگیری می‌کند. مهم نیست که کجا هستند و یا چه کاری انجام می‌دهند، افراد خوشبخت که زندگی شادی دارند همیشه چیزی برای سپاسگزاری پیدا می‌کنند، سعی کنید که هر شب سه چیز را برای سپاسگزاری پیدا کنید و آن‌ها را یادداشت کنید.

۸. گوش بدهید

سعی کنید بیشتر از صحبت کردن، گوش بدهید. به آن‌هایی که واقعاً دوست‌شان دارید محبت نشان بدهید و توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید. در زمان صحبت با هم، تلفن‌تان را زمین بگذارید و به چشم‌هایشان نگاه کنید. از آن‌ها بپرسید در چه حالی هستند و چه اتفاقاتی در زندگی‌شان در حال رخ دادن است. به سؤال‌هایشان پاسخ بدهید. این حس را در آن‌ها به وجود بیاورید که برایشان ارزش قائل هستید، به جای اینکه در تمام مدت فقط درباره‌ی خودتان حرف بزنید.

چطور همیشه خوشحال باشیم؟

۹. خودتان را ببخشید

وقتی اشتباه می‌کنید، خودتان را ببخشید و طوری با خودتان رفتار کنید که در چنین شرایطی با دوستتان رفتار می‌کنید. روی اشتباه توقف نکنید، اما متعهد باشید که در آینده، بهتر عمل کنید.

۱۰. به ندای درونیتان گوش دهید

زندگی یا سفری پرمخاطره است یا هیچ چیز نیست. هیچوقت نمی‌توانیم با ادامه کار‌هایی که همیشه می‌کنیم، به چیزی تبدیل شویم که می‌خواهیم. تصمیم بگیرید که به ندای درونیتان گوش دهید نه نقطه‌نظرات بقیه آدمها. همان کاری را بکنید که ته قلبتان مطمئن هستید درست است. راه، راه خودتان است. ممکن است بقیه در این مسیر با شما همراه شوند، اما هیچکس نمی‌تواند این راه را بجای شما بپیماید؛ و یادتان نرود که قدردان همه روز‌های زندگیتان باشید.

روز‌های خوب شما را غرق در خوشبختی می‌کنند و روز‌های بد تجربه‌تان را بالا می‌برند و بدترین روز‌ها بهترین درس‌ها را به شما می‌دهند.

۱۱. مدیتیشن انجام دهید

تمرینات مدیتیشن به یکی از روش‌های محبوب در بین روان شناسان برای درمان افسردگی و شاد زندگی کردن تبدیل شده است، هنگامی که به طور مرتب مراقبه‌ی ذهنی انجام می‌دهید خوش اخلاق‌تر می‌شوید، استرس شما کاهش می‌یابد و در نتیجه زندگی شادتری خواهید داشت.

چطور همیشه خوشحال باشیم؟

۱۲. به دیگران کمک کنید

یکی از این راه‌ها این است زمانی که دیگران انتظار آن را ندارند به آن‌ها کمک کنید. این درست است که هر انسانی مشکلات خودش را دارد و باید آن‌ها را در اولویت قرار بدهد، اما کمک کردن به افرادی که انتظارش را ندارند، می‌توانند انرژی و حال خوب شما را چند برابر کنند.

۱۳. در زندگی خود تعادل ایجاد کنید

در کار، ارتباطات و عادت‌هایتان تعادل برقرار کنید. تعادل در همه جنبه‌های زندگی اهمیت دارد. به خودتان زمان کافی برای کار، زندگی اجتماعی، فعالیت‌های خانوادگی، علایق شخصی، ورزش و استراحت بدهید.

۱۴. خواب کافی داشته باشید

وقتی خواب کافی نداشته باشید، بیشتر سراغ افکار منفی می‌روید، محققان پس از چندین آزمایش به این نتیجه رسیدند که نداشتن خواب کافی باعث اختلال در بخشی از مغز که افکار مثبت را پردازش می‌کند، شده و در نتیجه فرد بیشتر دچار افکار منفی می‌شود. خواب ناکافی فرآیند شناختی ما را کاهش داده و خطر افسردگی را افزایش می‌دهد، سعی کنید هر شب ۳۰ دقیقه زودتر بخوابید تا صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوید.

چطور همیشه خوشحال باشیم؟

۱۵. خودتان را تحسین کنید

خودتان را به‌خاطر تلاش‌ها و دستاوردهایتان و حتی برای موفقیت‌های کوچک ستایش کنید. به خودتان یادآوری کنید که چقدر قوی، با استعداد و سخت‌کوش هستید.

مثلا می‌توانید به خودتان بگویید: «کار‌های امروزت عالی بود یا کارت عالیه». نوشتن این موارد در یک دفتر یا کامپیوتر، به شما کمک بزرگی می‌کند. وقتی کار بزرگی می‌کنید، به خودتان جایزه دهید. پخت غذای مورد علاقه، برای خودتان هدیه بخرید و یا اوقاتتان را با کسانی که دوستشان دارید، بگذرانید.

انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1399/11/23
آرامش نداریم
پاسخ ها
سید منتظر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
صبح پا میشی همینقدر نفس میکشی فکر یک لقمه نون هستی جای شکر
........
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
این تکنیک ها برا اسمان صاف وافتابی خوبه اینجا جواب نمیده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
این تکنیک ها خوبه برای خارج نشین ها نه برای ایران
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1399/11/23
یه تکنیک موثر فقط مهاجرت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
پس میشه بگی چرا تعداد خودکشی مهاجران ایرانی چند برابر افرادمقیم ایران هست؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
کاربر ۱۱:۸ میشه بگید آمارتون رو دقیقا از کجا آوردین؟
..........
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
کاربرعزیز ما تقریبا همه جوونهای تحصیلکرده فامیلمون مهاجرت کردن به امریکا وکانادا واروپا کسی ناموفق نبوده اره اگه دست خالی بری بدون نحصیل وپول معلومه که بهت سخت میگذره اونم البته تا چندسال بعدش راهتو پیدا میکنی
کاربرچت
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
میدونی چرا خودکشی میکنن چون وقتی میرن خودشون مقایسه میکنن میبینن عمرشون تو ایران به فنا رفته فشارروحی اینقد زیادبهشون وارد میشه که متاسفانه دست به خودکشی میزنن
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1399/11/23
ایران امروز جواب نمیده ناکارامدی خیلی زیاده بی پولی بیکاری گرونی حال خوب نمیذاره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
تو اگه پول نداشته باشی هیچ جای دنیا حالت خوب نیست
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1399/11/23
توی 15 تا راه حل واقعا
خدا
جایی نداره؟!!!!!
هرکی ما رو خلق کرده
همون هم میدونه آرامش ما کجاست...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
تو گزینه مدتیشن منظورش همینه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
آرامش اصلی حس کردن خداست
بدون نام
-
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
جدی؟
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1399/11/23
...... پیشنهاد میکنم کتاب هنر رندانه ی بیخیالی رو حتما مطالعه بکنید . هم کاربران هم نویسنده ی این مقاله .
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1399/11/23
به جان دوست که غم پرده برشما ندرد*** گر اعتماد برالطاف کارساز کنید
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1399/11/23
سعادت انسان در ناامیدی از همه چیز و همه کس است. از دیگران قطع امید کن ازدنیا از همه چی. این بی توقع بودن از دنیا و اطرافیان بمب انرژیِ . انگار یه خون تازه ای تو رگ های آدم جاری میشه.
پاسخ ها
الهه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1399/11/23
سالم باشی و پول هم داشته باشی...بقیش کشکه کشک
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1399/11/23
نکتاه ۱۶
تو ایران نباش !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
نکته 17 : ناشکر باش،
هر جای دیگه هم باشی برات جهنمه انشاله
Iran, Islamic Republic of
05:21 - 1399/11/24
یعنی چی که شما کنترلی روی حرف های دیگران ندارید اما روی اینکه اون حرف ها به شما زده بشه یا نه کنترل دارید و میتونید اونهارو رد کنید!!! یعنی اینکه خودمون رو بزنیم یا مثلا فراموش کنیم! بد نیست کسی که این مقاله رو نوشته یا ترجمه کرده از جملات درستی استفاده کنه نه یک مشت اراجیف که بیشتر آدم رو عصبانی میکنه تا خوشحال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج