دست‌پخت جدید آقا بهروز!
۱۰۸۸۰۶۰
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
۴۰ 
اظهارات و صحبت‌های عجیب و بهروز افخمی، هرچند دیگر تازگی ندارد، اما طرح صریح و مجدد آن، در حاشیه حضور در کاخ جشنواره فیلم فجر درست در فاصله چند روز از درگذشت مهرداد میناوند و علی انصاریان آن هم به خاطر کرونا بازتاب بسیاری در رسانه‌ها پیدا کرد
روزنامه شهرآرا - محبوبه عظیم زاده: روز‌های عجیبی را می‌گذرانیم. کرونا همچنان جولان می‌دهد، خبر از جهش چندباره و اوج‌های آینده این ویروس به گوش می‌رسد، آدم‌های زیادی را از دست داده‌ایم و همچنان آدم‌های زیادی با این ویروس دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
 
دست‌پختَ جدیدَ آقابهروز!
 
بااین‌حال، گویا همچنان هستند افراد و طرز تفکر‌هایی که با وجود همه این مستندات تلخ، اعتقادی به کرونا ندارند و بر این باورند که برای خلاصی از شر چنین ویروسی، کاسه داغ‌تر از آش شده‌ایم! تفکر‌هایی که از قضا تریبون در اختیارشان هست و پشت همان تریبون به هرچه علم و دست‌یافته‌های علمی است، پشت پا می‌زنند، آن‌هم در روز‌هایی که بسیاری از کشور‌های دنیا یکپارچه تلاش می‌کنند تا با دستیابی به یک راه علمی و عقلانی، علاجی برای مقابله با این ویروس پیدا کنند. حالا، حتما شما هم متوجه شده‌اید که روی سخنانمان با بهروز افخمی است و جبهه‌گیری‌های جدیدش درباره کرونا.
 
همه‌چی غلطه! همه‌چی توهمه!
 
سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، از همان روز آغاز، حاشیه‌های کرونایی زیادی به‌دنبال داشت و بعد از گذشت ۵ روز، دوباره گونه‌ای دیگر از این حاشیه‌ها را به نمایش گذاشت، آن‌هم به‌واسطه صحبت‌های بهروز افخمی. ماجرا از این قرار است که وقتی یکی از خبرنگاران جشنواره فجر از او درباره برگزارشدن جشنواره در این وضعیت کرونایی پرسید، افخمی درحالی‌که ماسکی برصورت نداشت، صریح و سریع و مستقیم گفت: «نه‌تن‌ها نفس برگزاری جشنواره بد نبوده، بلکه تعطیل‌کردن سینمای ایران کار بسیار غلطی بوده است.» داستان، اما از جایی ذهن‌ها را به خود مشغول کرد که او نظر‌های شخصی خود درباره ویروس کرونا و شرایط ویژه‌ای را که بر دنیا حاکم کرده است، از بیخ‌وبن مشکل‌دار دانست و گفت: «تحمیل ماسک به مردم کار بسیار غلطیه، تعطیلی مدارس و تبدیل‌کردن بچه‌ها به زندانی‌های داخل خونه کار بسیار غلطیه.»
 
دست‌پختَ جدیدَ آقابهروز!
 
و درست در وضعیتی که کرونا ۲ تن از چهره‌های ورزشی را از کنارمان برده و چهره‌های دیگری مثل گوهر خیراندیش و بهاءالدین خرمشاهی را به بستر بیماری کشانده است، او از این گفت که همه این اتفاقات پیامد یک برنامه جهانی وحشت است که به‌احتمال با اهداف سیاسی در آمریکا و انگلیس طراحی شده و در کشورمان طوری اجرا شده است که ما کاسه داغ‌تر از آش شدیم! افخمی پیش از این هم حرف‌های مشابهی زده بود. او در نامه‌ای به وزیر بهداشت از این گفته بود که کرونا و وحشت آن، توهمی بزرگ است که دارد به مردم القا می‌شود.
 
او در آن نامه نوشته بود: «چرا این توهم را القا می‌کنید که روزی ۴۰۰ تا ۶۰۰ کشته برای شیوع کامل کرونا یک فاجعه وحشتناک است؟» بدتر از بیان این حرف‌ها اما، توجیه حرف‌هایش با این دلیل بود که: «حتی اگر کرونا نبود، ایرانیان به‌دلایلی دیگر ازجمله تصادفات جاده‌ای با خودرو‌های ناایمن تا خودکشی‌های ناشی از افسردگی و بیماری‌هایی مانند سرطان و... هم می‌مردند.»
 
شما یه زمانی نماینده ما بودی آقای افخمی!
 
صحبت‌های افخمی واکنش‌های منفی و منتقدانه زیادی را در فضای‌مجازی به راه انداخت و ناراحتی و خشم زیاد مردم را به‌دنبال داشت. عده‌ای از این نوشته بودند چرا فردی که در زمینه فیلم و سینما فعالیت می‌کند، باید در مسائلی که تخصصی ندارد اظهارنظر کند، آن‌هم بدون اینکه یک حکم کلی نپیچد و بگوید این گفته‌ها فقط مختص خود من است؟! کاربری نوشته بود: «حتی یه «به‌نظر من» هم نمی‌چپونه توی حرفاش. باقطعیت، در اون کاری که تخصصش رو نداره نظر می‌ده و می‌گه کار اشتباهی بوده.» کاربری هم پای کار جدید او را به میان کشید و نوشت: «افخمی داره یه سریال برای تلویزیون می‌سازه درباره بحران سیل در مناطق جنوبی، از نوع نگاهش به بحران مشخصه که اون سریال چی از آب درمی‌آد.»
 
دست‌پختَ جدیدَ آقابهروز!
 
دراین‌میان کاربران زیادی هم بودند که به ششمین دوره مجلس اشاره کرده بودند که او یکی از نمایندگان مردم تهران در آن دوره بود. کاربری نوشته بود: «می‌دونی چی غلطه آقای افخمی؟ اینکه ما مردم شما رو سال‌ها پیش به‌عنوان نماینده فرستادیم به مجلس و اینکه هنوز بعد از گذشت این‌همه سال به شما تریبون می‌دن برای بیان افکار غیرموجه و عجیب‌وغریب.»
 
وقتی کرونا دست‌ها را رو می‌کند
 
کاربران البته فقط به همین‌ها بسنده نکردند و تحلیل‌ها و نکته‌های فراوانی را مطرح کردند. کاربری نوشته بود: «درکل بهترین شیوه دیده‌شدن و مطرح‌شدن و سرزبون‌ها افتادن، حتی واسه افرادی که از قبل هم معروف بودن و بنا به دلایلی، که شاید بعد‌ها مشخص بشه، می‌خوان دوباره مطرح بشن، اینه که با قیافه موجه و حق‌به‌جانب صحبت‌های عجیب و غیرعلمی می‌کنن و روش اصرار دارن. بهتره محلشون ندیم.» فرد دیگری به صحبت‌های افخمی در نامه جنجالی‌اش به وزارت بهداشت کنایه‌ای زد و خطاب به افخمی گفت: «جناب آقای افخمی!، حکیم واقعی آن است که در بحران‌ها همه تلاشش را برای بهبود شرایط و برگرداندن آن به‌حالت عادی بکند و تا توان دارد از وظیفه انسانی خودش دست نکشد.»
 
دست‌پختَ جدیدَ آقابهروز!
 
کاربر دیگری که به‌نظر از کارکنان درمان بود و عواقب این ویروس را با شدت بیشتری لمس کرده بود، خطاب به او نوشت: «لطفا بیایید باهم به آی‌سی‌یوی بیماران کرونایی سر بزنیم، یک روز به بیمارستان بیایید تا باهم صدای شیون خانواده بیماران کرونایی را بشنویم، یک روز بالای سر بیمار زیر دستگاه بنشینید و فقط نگاه کنید، یک روز به‌جای کارکنان درمان، با تجهیزات حفاظت فردی فقط بنشینید. فقط یک روز!» بهروز افخمی البته یگانه سردمدار این صحبت‌های غیرعلمی نیست. همین چند وقت پیش بود که یکی‌دیگر از بازیگران نه‌چندان مطرح کشورمان، شهره قمر، در یک مصاحبه رادیویی درباره کرونا صحبت کرد و از این گفت که به کرونا اعتقادی ندارد. هرچند حرف‌های او کمی آب‌شسته‌تر بود و از این گفت که چنین تفکری! نظر شخصی خودش است.
 
حضور افخمي بدون ماسك و رعايت ملاحظات بهداشتي در محل برگزاري جشنواره فيلم فجر، علاوه‌بر به خطر انداختن سلامت اطرافيان، كليت برگزاري اين رويداد را هم به‌واسطه حساس شدن مسوولان و دلسوزان حوزه بهداشت با تهديد جدي مواجه خواهد كرد و بعيد است به‌راحتي بتوان اين تهديد را هم به طراحي امريكا و انگليس نسبت داد! آقاي افخمي كاش به احترام ديگران، ماسك مي‌زديد!
 
 
دست‌پختَ جدیدَ آقابهروز!
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1399/11/18
چون نون ایشون تو این جور حرف هاست، توی تحجر، توی چشم بستن از جامعه،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
آقا بهروز از دست رفت باید متوسل شویم به دعا کردن و یا در نهایت روش های جادو و آینه بینی را امتحان کرد.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
بعد میان گلو پاره میکنن چرا سلبریتی های ما میمیرن
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1399/11/18
از زمان جوانی هرنوع امتیازی رو داشته دیگه
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1399/11/18
صحبتهای افخمی تا حدودی درسته یه کمی مطالعه و تحقیق کنید چشم و گوش بسته تابع پزشکان شیمیایی نباشید ، اینا اگه کاری از دستشون بر میومد اینهمه کشتار نداشتیم
پاسخ ها
عاطفه
Germany
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
یعنی به نظر شما و آقای افخمی کرونایی وجود نداره این همه آدم هم بر اثر بیماری نمردن عمرشون به سر اومده
تیفوس ، وبا، طاعون، آبله، جزام و... بقیه هم دروغ و توهم بوده
ن - م
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
کار دیگه ای از دستشون برنمیاد
کرونا بیماری است که تغییر ژن میده
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1399/11/18
والا به نظر من راست میگه.کرونا هم نباشه ما تو ایران می می ریم.الان ۳ روزه پوشش چاه فاضلاب کوچه ما رو دزدین.ممکنه شب تاریکی آدم بیفته توش بمیره.به اداره فاضلاب ۱۲۲ صد بار گفتیم.محل نمی ذارن.
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1399/11/18
مثل فیلمهاش ، ....
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1399/11/18
مثل فراستی بیسواده خیلی شلوغ میکنه مثل حاتمی کیا تو همه چی دخالت میکنن
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1399/11/18
چرت پرت گفت پیر شده قاطی کرده
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1399/11/18
افخمی مجیدی کی مرام حسینی شریفی نیا معصومی ارجمند چرخنده حاتمی کیا هنربند هستند چدتا دیگه هستند
پاسخ ها
ferishon
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
برو پی کسی که کلاه سرت گذاشت رای ازت گرفت
اره برادر اینقدر توهم نزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
هرکی با نظر ما مخالف باشه بده ما خوبیم !'
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1399/11/18
عقل نداره
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1399/11/18
خیلی بد موقع گفت درست یک هفته بعد میناوند فردای انصاریان تایم شناسیش افتضاح بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
نه وقتی دید در دیگ باز می باشد هول شد و قسمت زمان بندی اش دچار اختلال شد.
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1399/11/18
با اینکه با نظرش صد در صد مخالفم... اما خب فقط نظرشو گفته... خب نظر ایشون هم اینجوریه هرچند غلط...
فقط باید به خودمون خرده بگیریم که چرا به یه همچین آدمایی فرصت نظر دادن دادیم... ازینا زیاد داریم... مملکت دست ایناس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
تشویق کردن به ماسک نزدن باعث میشه که ویروس کنترل نشه و یه عده فوت کنن این کار جرم هست
نظر یه فرد اینجوری باعث میشه یک سری از افراد این نظر را ملاک قرار داده و ماسک نزنن
سیستم ایکمنی همه قوی نیست
درک این هم سخت نیست
بسیار حرفای خطرناکی زد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
احسنت
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1399/11/18
چنین آدم های باعث میشه که کرونا راحت فعالیت کنه و انسانهای بیگناهی را از دست بدیم، وقتی واکسن بیاد این آقا اولین نفراتی است که واکسن میزنه،بدبخت
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1399/11/18
دمش گرم.ی نفر جرات پیدا کرد بگه کرونا فریب قرنه.شاید سالها بعد مشخص بشه کی داره درست میگه.خوشحالم افرادی هستند وه تو این طراحی فریبکارانه فکر میکنن و فریب نمیخورن
پاسخ ها
الی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
افرادی با طرز فکر شما باید کرونا بگیرن تا بفهمن چی دروغه چی راست کرونا حق شماس نه انسانهای بی گناهی که میمیرن متاسفانه، فقط شرم بر شما
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1399/11/18
احتمالا واکسن زده
حالا واسه ما توهم، توهم میکنه.
اون دنیا، چه بشود با شماها
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1399/11/18
این رفته خارج واکسن زده برا همین خیالش راحته
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1399/11/18
تا کی این همه جهل و نادانی تا کِی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج