درباره قصاب مخوف روستوف؛ آندری چیکاتیلو
۱۰۸۸۰۸۱
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
۱۴ 
آندری چیکاتیلو با القابی مانند قصاب روستوف یا درنده روستوف، امروز به عنوان یکی از مخوف‌ترین تبهکاران روسیه و همینطور جهان مدرن شناخته می‌شود.
برترین‌ها - آرمان رمضانی: آندری چیکاتیلو با القابی مانند قصاب روستوف یا درنده روستوف، امروز به عنوان یکی از مخوف‌ترین تبهکاران روسیه و همینطور جهان مدرن شناخته می‌شود. او میلی عجیب و رفع نشدنی برای قتل، تجاوز، آزار جنسی کودکان، شکنجه و البته خوردن گوشت قربانیانش داشت.
 
آندری چیکاتیلو
 
در این مقاله نگاهی هرچند گذرا به زندگی این تبهکار سنگدل می‌اندازیم و بررسی می‌کنیم که یک کودک معصوم و بی‌آزار چگونه و تحت چه شرایطی به هیولایی تبدیل می‌شود که خواندن پرونده‌اش دهه‌ها بعد هنوز خواب را از چشم انسان‌های بی‌شماری می‌رباید.
 
کودکی آندری چیکاتیلو
 
آندری در سال ۱۹۳۶ و در روستایی کوچک به نام یابلوشنه در اوکراین امروزی به دنیا آمد. تولد او تنها اندکی بعد از قحطی و مرگ و میر تعداد زیادی از مردم اوکراین بنابر دستورات جدید استالین در زمینه کشاورزی اتفاق افتاد. به نظر می‌رسد این دوره قحطی و گرسنگی و کمبود غذا که تا دوران کودکی و نوجوانی آندری هم کم و بیش ادامه پیدا کرد، نقشی حیاتی در ساخته شدن این هیولا داشت. خود آندری می‌گفت تا ۱۲ سالگی هرگز نان نخورده بود و او و خانواده‌اش برای نمردن از گرسنگی، گیاهان و برگ‌های درختان را می‌خوردند.
 
آندری چیکاتیلو
 
نکته تاثیرگذار دیگر، افزایش کنیبالیسم (آدم‌خواری) در اوکراین آن زمان بود. چیکاتیلو به یاد می‌آورد که در زمان کودکی مادرش مرتب به او می‌گفته است که برادرش را افرادی گرسنه دزدیده و خورده‌اند. هرچند موضوع دزدیده شده برادرش قابل اثبات نیست، اما اسناد زیادی مبنی بر روی آوردن آدم‌های گرسنه به کنیبالیسم در آن دوره سیاه از تاریخ اوکراین وجود دارد.
 
آندری کودکی ریزجثه و کوچک اندام بود و به سبب نزدیک‌بین بودن، از کودکی مجبور به استفاده از عینکی با شیشه‌های کلفت شد. هرچند بخاطر خصوصیات فیزیکی، آندری زیاد در مدرسه دست انداخته می‌شد، اما با رسیدن به نوجوانی او به دانش‌آموزی ممتاز و البته عضوی تحسین شده از حذب کمونیست تبدیل شد. در همین زمان‌ها بود که یک کشف تلخ، مسیر زندگی آندری را برای همیشه تغییر داد. با رسیدن به سن بلوغ، او دریافت از نظر جنسی ناتوان است و این کشف برای آندری همراه بود با خودبیزاری و نفرت غیرقابل کنترل از شرایط.
 
آندری چیکاتیلو در دهه سوم زندگی‌اش به روسیه مهاجرت کرد و در آنجا به شغلی با حقوق اندک مشغول شد و آپارتمانی حقیرانه اجاره کرد. فقر و نداری در تمام دوره‌های زندگی آندری برجسته‌تر از هر چیز دیگری بود. در همین زمان آندری با اصرار خانواده و طی یک ازدواج از پیش تعیین شده با دختری روسی ازدواج کرد. همسر آندری پس از آگاه شدن از شرایط پزشکی او، با آندری توافق کرد که از طریق روندی پزشکی و از طریق تزریق اسپرم بچه‌دار شوند. آن دو از همین راه صاحب دو فرزند شدند.
 
آغاز افسانه‌ی سیاه قصاب روستوف
 
در سال ۱۹۷۰ آندری موفق شد مدرکی دانشگاهی در رشته ادبیات روسی بگیرد و با همان مدرک، شغلی به عنوان معلم به دست آورد. زندگی آندری، اما شیرین‌تر نشد و ناتوانی او در کنترل کلاس و برقرار کردن نظم و دانش‌آموزانی که برای معلم ریز‌جثه خود قلدری می‌کردند، شاید همان آخرین قطره‌هایی بودند که دیواره‌ی سد سلامتی روانی او را شکستند و دریای خروشان خشم و نارضایتی آندری چیکاتیلو آدم‌های بی‌گناه زیادی را در خود غرق کرد. در همین دوران آندری مملو از نفرت نسبت به خود و دیگران، اولین آزار جنسی‌اش را انجام داد.
 
آندری چیکاتیلو
اولین قربانی
 
در سال ۱۹۷۸ آندری ۴۲ ساله دختربچه‌ای ۹ ساله را تا رسیدن به خانه‌ای قدیمی تعقیب کرد و زمانی‌که مشغول وارد کردن ضربات چاقو به بدن کودک بود اتفاقی افتاد که زندگی او و صد‌ها انسان بی‌گناه را برای همیشه تغییر داد. آندری در آن خانه قدیمی دریافت که در هنگام وارد کردن ضربات چاقو به بدن دختر دچار تحریک جنسی شده است و تنها در همان چند دقیقه خبری از ناتوانی جنسی‌اش نبود.
 
قربانی بعدی لاریسا تاکاشنکو، نوجوانی اهل همان محله‌ی به شدت فقیر بود. حالا دیگر هیولای درون آندری طعم خون را چشیده بود و قربانی‌های بیشتری طلب می‌کرد. جسد لاریسا درحالی پیدا شد که خفه شده بود و قاتل سعی کرده بود با دندان بخش‌هایی از بدنش را بکند. به عقیده دادستانی قتل لاریسا از آن نظر اهمیت داشت که آندری برای اولین بار گوشت بدن یک انسان را چشیده بود و این اتفاق آغازی بر یک دوره سیاه بود.  
 
آندری چیکاتیلو
 
در ۱۲ سال بعد از قتل لاریسا، اندری ۵۳ نفر را به قتل رساند، مثله کرد و خورد. او در این دوران چند باری دستگیر شد، اما هربار بدون محکومیت خاصی آزاد می‌شد و دست کم یک نفر در این دوران به اشتباه و به جای چیکاتیلو اعدام شد. درنهایت وقتی قصاب مخوف روستوف را دستگیر کردند افراد حاضر در صحنه دستگیری از بوی بسیار نامطبوعی می‌گفتند که بخاطر وجود بافت انسان در معده‌اش، از روزنه‌های پوست و دهانش ساطع می‌شد. در خلال تحقیقات مشخص شد او ۱۰۰۰ جرم مرتکب شده است که شامل ۹۵ قتل و ۲۴۵ تجاوز می‌شد. اعدادی وحشتناک که حتی برای یک مامور پلیس و قاضی جنایی هم باورنکردنی می‌نماید.
 
دادگاه آندری چیکاتیلو
 
روند دادگاه این قاتل سریالی، شباهتی به یک دادگاه معمولی نداشت. در تمام طول دادگاه اندری را درون قفسی آهنین نگه داشتند تا اعضای خانواده‌های قربانیانش به او حمله نکنند. در زمان صحبت کردن آندری، بسیاری از افراد حاضر از شدت گریه و ناراحتی بیهوش شدند. روانشناش دادگاه هرچند آندری را دارای اختلال شخصیت مرزی به همراه خصوصیات سادیسمی تشخیص داد، اما دادگاه درنهایت رای به سلامت عقل آندری داد و اعلام کرد او با اختیار خودش این اعمال شنیع را انجام داده است و باید مجازات شود.
 
آندری چیکاتیلو
 
آندری چیکاتیلو در روند دادرسی‌اش تلاش کرد مسئولیت کارهایش را گردن هرکس و هر چیزی بی‌اندازد. او گفت تقصیر خانواده، دوران کودکی، فقر، حتی گروه خونی و البته استالین بوده است که به چنین کار‌هایی دست زده است. نکته‌ای که نمی‌شد ندید، اما این بود که آندری چیکاتیلو، قصاب روستوف، حتی از تعریف جرم‌هایش هم لذت می‌برد.
 
دادگاه درنهایت چیکاتیلو را به اعدام با شلیک یک گلوله در سرش محکوم کرد و آخرین حرف یکی از بدنام‌ترین مجرمان تاریخ، ثانیه‌هایی پیش از شلیک این بود: "مغزم را منفجر نکنید، ژاپنی‌ها پول خوبی بابتش می‌دهند. "  
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
فرشته ای بنام عادل . شیطانی بنام فروغی
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1399/11/18
حرف خوبی هنگام مرگ زده . واقعا مغز این انسان ها باید بررسی شود تا علت این همه جنون مشخص شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
بچه ها یکی واژه ی کمونیست رو معنی کنه و توضیح بده هر چقدر تو نت خوندم چیزی متوجه نشدم.
-
10:13 - 1399/11/18
کمونیست ها به خاطر داشته باشن که استالین باعث مرگ 9 میلیون انسان شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
مرگ بر کمونیست و طرفداراش
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1399/11/18
نسبت به اعمالی که انجام داده مرگ راحتی داشته ..باید زجر کش میشد
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/11/18
حالا خیلی روحیه داریم شما هم با این مقالاتتون قشنگ بود ولی از لحاظ روحی خوب نبود چیزهای باحال و مرفه بزارید
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1399/11/18
لعنت به کمونیسم که ریشه بسیاری از فجایع و بدبختی ها حتی در ایران خودمون بوده. خدا رو شکر که بساطش برچیده شد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
نه حاجی
کمونیست شوروی شکست خورد. چون تو اقتصاد شکست خورد. ولی
نوع جدید و پیشرفته تر کمونیست تو چین شکل گرفته
اقتصاد کل جهان رو در عرض چند سال دیگه تو مشتش میگیره
بعدشم تمام رسانه ها مراکز علمی و شرکت‌های فناوری
دیگر حکومت ها در تمام جهان رو تخت نفوذ خودش می گیره(هرچند الان هم تعداد زیادی رو گرفته)
اون وقته که دیگه هیچ کشوری توان مقابله با اون رو نداره(هرچند الان هم دیگه هیچ کشوری نمی تونه)
دونه دونه کشورها سیستمشون شبیه به اون چیزی میشه که تو چین هست
اون وقته که کار از کار گذشته و دنیا دیدنی هست
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/11/18
حیف گلوله باید جلو حیوانات گرسنه مینداختنش
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1399/11/18
تروخدا این چه مقاله هاییه... روحیه نداریم شمام مقاله های امید بخش و خوب میزارید . والله مقاله های بهتر و روحیه بخش بزارید لطفا
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1399/11/18
ده ها عامل دست بدست هم میدن تا یکنفر چنین کاری بکنه میشه گفت باید کودکان رو از همون دوره کودکی خوب تربیت کرد تا این اتفاقات کمتر رخ بده
پاسخ ها
محسن
Canada
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
شرایط یک جامعه چقدر میتونه تاثیر گذار باشه متاسفانه در جامعه ما هم بچه‌هایکه با شرایط سخت اقتصادی و فرهنگی بزرگ میشن میتونه فاجعه باشه بعضا شاهد موارد ی هم بودیم
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1399/11/19
اینجوری که میگین بازم فکر کنم یکی دیگرو بازم اشتباه کشتن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج