طوفان ایران در جام‌جهانی کشتی‌فرنگی
۱۰۹۱۱۵
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۶
۵ 
تیم ملی کشتی فرنگی ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی کشتی فرنگی آذربایجان را در هم کوبید.
خبرگزاری ایسنا: رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی در سالن شهدای هفتم تیر تهران آغاز شد که تیم ملی ایران در اولین مسابقه خود آذربایجان را شکست داد.

در این مسابقه جمشید خیرآبادی سرمربی ایرانی آذربایجان دو کشتی گیر ایرانی خود یعنی سامان طهماسبی و صباح شریعتی را در مقابل تیم ایران به میدان نفرستاد.

59 کیلوگرم: حمید سوریان 1 (برنده)– طالع ممدوف 1

سوریان که پس از سالها در ایران به روی تشک می رفت، به سختی با نتیجه یک بر یک حریفش را برد. کشتی گیر آذربایجان به دلیل داشتن یک اخطار بیشتر نسبت به سوریان بازنده شد.

66 کیلوگرم: امید نوروزی 7 – آزاد علی یف 6

کشتی پر افت و خیز شروع شد. نوروزی روی اجرای فن خودش به پل رفت تا 4-1 عقب بیفتد اما قهرمان المپیک لندن با هجوم های پیاپی نتیجه را جبران کرد و 7-6 برنده شد.

71 کیلوگرم: سعید عبدولی 8 – رستم علی یف 0

عبدولی در این کشتی اجازه نفس کشیدن به حریف نداد. او دو بار حریفش را لیفت کرد و با چرخیدن به دور تشک او را به پل زد تا در همان وقت اول 8-0 برنده شود.

75 کیلوگرم: فرشاد علیزاده 7 – الوین مرسلیف 1

علیزاده در اوایل کشتی کمی متزلزل نشان داد اما در ادامه به خود آمد و کشتی را برد. علیزاده مدتها به دور از میادین بوده است.

80 کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی 5 – امین احمداف 0

اخلاقی مطمئن نشان داد و اجازه عرض اندام به حریفش نداد. او در سر پا حریف را از نفس انداخت و امتیازات را یکی پس از دیگری گرفت.

85کیلوگرم: طالب نعمت پور 3 – شهریار ممدوف 1

98 کیلوگرم: مهدی علیاری – آراز حسن اف

130 کیلوگرم: بشیر باباجان زاده – الکسیس والرا رودریگز
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج