روسیه اولین ماهواره آرکتیکا-ام را راهی فضا کرد
۱۰۹۵۶۱۲
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
۷ 
آژانس فضایی روسیه امروز اولین ماهواره پایش اقلیمی خود موسوم به آرکتیکا-ام را از پایگاه فضایی بایکونور به مدار زمین پرتاب کرد.

باشگاه خبرنگاران: آژانس فضایی روسیه امروز اولین ماهواره پایش اقلیمی خود موسوم به آرکتیکا-ام را از پایگاه فضایی بایکونور به مدار زمین پرتاب کرد.

آژانس فضایی روسیه امروز اولین ماهواره پیش بینی و پایش اقلیمی و محیطی ویژه منطقه قطب شمال خود موسوم به آرکتیکا-ام را توسط پرتابگر سایوز ۱-۲ بی از پایگاه فضایی بایکونور به مدار زمین پرتاب کرد. در این ماموریت مرحله فوقانی فریگیت موشک سایوز را همراهی کرد.

تجهیزات نصب شده بر روی ماهواره آرکتیکا-ام مشابه تجهیزات بکار رفته در ماهواره‌های هواشناسی مدار ثابت زمینی از جمله خانواده الکترو-ال است؛ این امر به پیش بینی هوا در مناطق با عرض جغرافیایی بالا کمک کرده و مطالعات مربوط به تغییر اقلیم را بهبود می‌بخشد.

سرعت دورانی ماهواره آرکتیکا-ام با سرعت دورانی زمین متفاوت است و از این رو زاویه تصویربرداری آن از زمین به طور مستمر تغییر خواهد کرد.

این ماهواره قرار بود در بهار سال ۲۰۱۹ پرتاب شود. پرتاب آرکتیکام-ام بعدی برای سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است. در مجموع پنج ماهواره قرار است تا سال ۲۰۲۴-۲۰۲۵ به مدار ارسال شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج