سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
۱۰۹۹۹۳۸
۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷
۲۰ 
در دنیای هنر جوایز و عناوین متفاوت و متنوعی وجود دارد که بنابر کیفیت فعالیت هنرمندان به آن‌ها تعلق می‌گیرد.
برترین‌ها - آرمان رمضانی: در دنیای هنر جوایز و عناوین متفاوت و متنوعی وجود دارد که بنابر کیفیت فعالیت هنرمندان به آن‌ها تعلق می‌گیرد. بعضی از این جوایز مانند جایزه اسکار و گلدن گلاب و اِمی در سینما و تلویزیون و گرمی در موسیقی آنقدر باارزش هستند که هر هنرمندی آرزوی دستیابی به این جوایز و عناوین را دارد.
 
این جوایز البته در همه دنیا معتبر هستند، اما در بریتانیا عنوانی برای افراد مشهور و سلبریتی وجود دارد که از این جوایز بسیار با ارزش‌تر است و آن اعطای نشان و عنوان شوالیه افتخاری از طرف خاندان سلطنتی و ملکه الیزابت است. در طول این سال‌ها افراد مشهور زیادی در زمینه‌های مختلف مانند ورزش و هنر موفق به دریافت این افتخار شده‌اند.
 
در این مقاله تعدادی از این افراد را باهم مرور می‌کنیم. هرچند که بیشتر افراد حاضر در این لیست بریتانیایی هستند، اما در طول سال‌ها ملکه بریتانیا تعدادی افراد غیربریتانیایی را هم به این نشان مفتخر کرده است.
 
۱۰. میک جگِر 
 
زمانی که نام این هنرمند انگلیسی در سال ۲۰۰۳ برای عنوان شوالیه به میان آمد، این موضوع صحبت‌ها و حواشی زیادی بوجود آورد. بسیاری از افراد ازجمله خود ملکه بخاطر زندگی شخصیِ جگِر و البته سلایق سیاسیش فکر نمی‌کردند او صلاحیت لازم برای این نشان را داشته باشد.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
جالب است بدانید ملکه الیزابت دوم به همین دلایل در مراسم اعطای نشان شوالیه به میک جگر شرکت نکرد و ظاهرا نمی‌خواست هیچ دخالتی در این باره داشته باشد.

۹. یان مک‌کلن
 
از شوالیه شدن سِر یان مک‌کلن زمان نسبتا زیادی می‌گذرد. این بازیگر باتجربه در سال ۱۹۹۱ توسط شخص ملکه الیزابت به عنوان شوالیه مفتخر شد. باتوجه به سابقه هنری و کارنامه حرفه‌ای او، مطرح شدن نام یان مک‌کلن برای این عنوان و قدرشناسیِ خاندان سلطنتی از افتخارات این بازیگر اصلا تعجب برانگیز نبود.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
بد نیست بدانید یان مک‌کلن در ابتدا قصد داشت این عنوان را نپذیرد، اما او درنهایت بخاطر طرفداران سبک زندگی‌اش نظرش را تغییر داد و در مراسمی باشکوه، شوالیه شد.

۸. بونو
 
بونو یکی دیگر از شخصیت‌های مطرح دنیای موسیقی است که عنوان شوالیه را دریافت کرده است. در سال ۲۰۰۷ بونو نه تنها به خاطر کارنامه حرفه‌ای و جوایزش در موسیقی بلکه بخاطر اعمال انسان دوستانه‌اش به این افتخار بزرگ نائل شد.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
جالب است بدانید بونو به خاطر اصالت ایرلندیش پس از دریافت این افتخار، عبارت سِر به اسمش اضافه نشد. بر اساس قوانین تنها افراد اهل کشور‌های پادشاهی بریتانیا از زمان دریافت عنوان شوالیه، سِر خطاب می‌شوند. این موضوع البته از افتخار این نشان کم نمی‌کند و بونو بخاطرکارنامه هنری پربار و اعمال خیرخواهانه‌اش عنوان شوالیه را دریافت کرد.

۷. استیون اسپیلبرگ
 
بسیاری از علاقمندان به سینما، استیون اسپیلبرگ را یکی از بهترین کارگردانان تاریخ سینما می‌دانند. خالق آثاری، چون ای‌تی، فهرست شیندلر و آرواره‌ها در سال ۲۰۰۱ باوجود اینکه شهروند بریتانیا نبود، موفق به دریافت عنوان شوالیه شد.اسپیلبرگ باوجود استحقاق دریافت این نشان بخاطر خدماتش به سینمای جهان، بر اساس گفته‌های خودش از این افتخار حسابی شگفت زده شده بود.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
اسپیلبرگ هم البته به دلیل برتانیایی نبودن لقب سِر را دریافت نکرد، ولی در عوض می‌تواند از حروف “KBE” (Knight of the British Empire) پیش از نامش استفاده کند. این کارگردان ارزشمند در مراسم دریافت این افتخار از رویای کودکی‌اش برای شوالیه شدن گفت و ادامه داد که احتمالا هر کودکی آرزوی دریافت این نشان را دارد.

۶. التون جان
 
کمتر کسی در دنیا التون جان را نمی‌شناسد. دریافت لقب شوالیه از طرف او تقریبا برای همه قابل پیش‌بینی بود. التون جان کارنامه‌ای شگفت‌انگیز و پرافتخار در موسیقی دارد و علاوه بر تاثیر شگرفش بر موسیقی دنیا، یکی از خیرترین هنرمندان حال حاضر دنیا محسوب می‌شود.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
این هنرمند علاوه بر شرکت در خیریه‌های متفاوت، موسسه خیریه مخصوص به خودش را هم راه‌اندازی کرده است که برای درمان و ریشه کن کردن بیماری ایدز تلاش می‌کند. بنابر دلایلی که گفته شد و البته دلایل پرشمار دیگر التون جان در سال ۱۹۹۸ از طرف خاندان سلطنتی بریتانیا، لقب شوالیه را دریافت کرد.

۵. دنیل دی‌لوئیس
 
این بازیگر توانا در سال ۲۰۱۴ به افتخار عنوان شوالیه دست یافت. در طول چند دهه گذشته تاثیر دی‌لوئیس بر دنیای سینما و صنعت سرگرمی جهان بر کسی پوشیده نیست. شاید کمتر جایزه‌ای برای یک بازیگر وجود داشته باشد که دی‌لوئیس به آن دست نیافته است.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
این بازیگر در طول حرفه‌اش، ۳ بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است و از این حیث از پرافتخارترین بازیگران به شمار می‌آید. به همین دلایل دنیل دی‌لوئیس در مراسمی باشکوه عنوان شوالیه را از دست شاهزاده ویلیام، نوه ملکه الیزابت دوم دریافت کرد.

۴. آلفرد هیچکاک
 
همه ما آلفرد هیچکاک را بعنوان یکی از نوابغ دنیای سینما می‌شناسیم و به همین دلیل دریافت این لقب از جانب او اصلا عجیب نیست. در سال ۱۹۷۹ دقیقا یک سال قبل از مرگش، آلفرد هیچکاک عنوان شوالیه را از دستان ملکه الیزابت دریافت کرد.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
دریافت این افتخار از آن جهت حائز اهمیت است که به یادبیاوریم هیچکاک هیچ‌وقت برای کارگردانی جایزه اسکار نبرد و دریافت لقب شوالیه یک سال پیش از مرگش شاید اندکی از تحسینی که این هنرمند بزرگ لایقش بود را به او اعطا کرده باشد.

۳. پل مک‌کارتنی
 
دریافت لقب شوالیه از جانب پل مک‌کارتنی هم مانند بسیاری از حاضران در این لیست، به هیچ وجه عجیب نبود. این عضو سابق گروه بیتلز در سال ۱۹۹۷ لقب شوالیه را به دلیل خدماتش به موسیقی دنیا از دستان ملکه الیزابت دوم دریافت کرد.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
در آن زمان با توجه به محبوبیت زیاد گروه بیتلز در محل انجام این مراسم در کاخ باکینگهام جمعیت زیادی جمع شده بود. از آن زمان لقب این موزیسین توانا به سر پل مک‌کارتنی تغییر پیدا کرد.

۲. شون کانری
 
شون کانری فقید در سال ۲۰۰۰ عنوان افتخاری شوالیه را دریافت کرد. بخش بزرگی از شهرت شون کانری در سینما به ایفای نقش در سری فیلم‌های جیمز باند بر‌می‌گردد و این هنرمند ارزشمند نقش زیادی در شکل‌گیری شخصیت این جاسوس بریتانیایی داشت. شون کانری باتوجه به ریشه اسکاتلندیش در مراسم دریافت لقب شوالیه از دستان ملکه الیزابت با لباس سنتی اسکاتلند (کیلت) حاضر شد.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
کانری بعد‌ها از آن روز به عنوان غرورآمیزترین روز زندگیش یاد کرد و این عنوان را بزرگترین دستاورد زندگی‌اش می‌دانست.

۱. رونالد ریگان
 
دریافت عنوان شوالیه از طرف رونالد ریگان از آن جهت عجیب بود که در طول سال‌ها ر‌ئیس جمهور‌های زیادی این عنوان را دریافت نکرده‌اند.
 
سلبریتی‌هایی که لقب شوالیه دریافت کرده‌اند
 
ملکه الیزابت دوم در مراسمی با حضور بانوی اول سابق آمریکا، نانسی ریگان عنوان شوالیه را به رونالد ریگان تقدیم کرد تا یکی از معدود رئیس‌جمهور‌های ایالت متحده آمریکا باشد که از دستان ملکه بریتانیا عنوان شوالیه را دریافت کرده است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1400/01/12
آدم ها رو بزرگ کردیم
ملکه
خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1400/01/12
پس استاد شهرام ناظری خودمان چی شد؟!
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1400/01/12
همه جا ادم ها فارغ از هر نام و نشانی برده قدرتند
و همه قدرتمندان حرف اول رو می زنند
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1400/01/12
آقا فتح ا... زاده یادت رفت خخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
بابامسعودچی
لنگ
United Arab Emirates
۲۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
لنگ چی
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1400/01/12
چند قرنی عمر کرده ملکه خانوم :)
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1400/01/12
پس شهرام ناظري چي شواليه موسيقي
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1400/01/12
دکتر صفوت که استاد شهرام ناظری بودند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج