خطر طوفان نمک، پایتخت را تهدید می‌کند
۱۱۰۳۱۷۰
۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
۴ 
دریاچه حوض سلطان قم اگرچه به گفته مسئولان به طور کامل نخشکیده است، اما هر روز وضعیتی بحرانی‌تر از روز گذشته را پشت سر می‌گذارد. حوضه دریاچه نمک حالا تبدیل به کانون گرد و غباری شده است.

انتخاب: دریاچه حوض سلطان قم اگرچه به گفته مسئولان به طور کامل نخشکیده است اما هر روز وضعیتی بحرانی‌تر از روز گذشته را پشت سر می‌گذارد. حوضه دریاچه نمک حالا تبدیل به کانون گرد و غباری شده است.

دریاچه نمک حوض سلطان در ۴۰ کیلومتری شمال شهرستان قم و ۸۵ کیلومتری جنوب تهران و در حاشیه بزرگراه خلیج فارس قرار دارد که در کنار دریاچه نمک از جمله مهم ترین دریاچه های بخش مرکزی ایران به شمار می رود که این دو دریاچه از جمله دریاچه های شور کشور هستند و مقادیر زیادی نمک در خود جای داده اند. دریاچه حوض سلطان قم اگرچه به گفته مسئولان به طور کامل نخشکیده است اما هر روز وضعیتی بحرانی‌تر از روز گذشته را پشت سر می‌گذارد.

حوضه دریاچه نمک حالا تبدیل به کانون گرد و غباری شده است. گرچه کارشناسان می‌گویند که خشک شدن کامل این دریاچه درصد قابل توجهی از جمعیت کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، اما اراده قوی برای احیای این ثروت ملی در میان مسئولان وجود ندارد.

خطر طوفان نمک پایتخت را تهدید می‌کند

 

خطر طوفان نمک پایتخت را تهدید می‌کند

 

خطر طوفان نمک پایتخت را تهدید می‌کند

 

خطر طوفان نمک پایتخت را تهدید می‌کند

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج