تراژدی میانکاله پایان یافت
۱۱۰۳۷۶۶
۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
۱۰ 
مرگ پرندگان تالاب میانکاله با مهاجرت آن‌ها به نیمکره شمالی زمین پایان یافت.

باشگاه خبرنگاران: مرگ پرندگان تالاب میانکاله با مهاجرت آن‌ها به نیمکره شمالی زمین پایان یافت.

کوروس ربیعی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران، با بیان اینکه تلفات پرندگان در میانکاله پایان یافته است، گفت: با توجه به اینکه گونه‌های اصلی پرندگان مهاجر به سرزمین‌های خود بازگشتند لاشه جدید پرندگان نیز در چند روز گذشته مشاهده نشده است.

او افزود: گشت‌های منظم یگان حفاظت محیط زیست در میانکاله همچنان در حال انجام است و با توجه به اینکه لاشه جدید پرنده کشف نشده است می‌توان گفت تلفات پرندگان در میانکاله نیز پایان یافته است.

ربیعی ادامه داد: شاید در برخی مناطق روزانه چند لاشه پرنده جمع آوری شود اما هیچکدام از لاشه‌ها مربوط به چند روز گذشته نیست.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران گفت: گونه‌های اصلی پرندگان مهاجر مانند فلامینگو، اردک و چنگر از تالاب میانکاله مهاجرت کردند و شاید حدود ۲ درصد پرندگان مهاجر مانند کاکایی ها اکنون در این تالاب باقی مانده باشند.

او با بیان اینکه برخی پرندگان مهاجر به صورت طبیعی سال‌های گذشته حتی در اردیبهشت ماه نیز در تالاب میانکاله دیده می‌شدند، افزود: با توجه به بازگشت بیشتر پرندگان به نیمکره شمالی، می‌توان پایان زمستان گذرانی پرندگان مهاجر در تالاب‌های مازندران و پایان مرگ پرندگان میانکاله را اعلام کرد.

ربیعی بر لزوم توجه ملی و فراسازمانی به موضوع مرگ پرندگان میانکاله تاکید کرد و ادامه داد: موضوع تامین حقابه تالاب میانکاله و جلوگیری از افزایش آلودگی های محیطی از جمله مواردی است که اگر تعیین تکلیف نشوند امکان تکرار این تراژدی در سال های دیگر وجود دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج