قاعدگی زنان و ۱۳ نکته مهم که مردان باید بدانند!
۱۱۰۴۵۵۰
۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
۸ 
قاعدگی خانم‌ها موضوعی‌ست که به‌دلیل اینکه آقایان آن‌ را تجربه نمی‌کند، درک درستی هم از این دوران ندارند و همین موضوع باعث شکایت و دلخوری بسیاری از خانم‌هاست.

برترین‌ها: قاعدگی خانم‌ها موضوعی‌ست که به‌دلیل اینکه آقایان آن‌ را تجربه نمی‌کند، درک درستی هم از این دوران ندارند و همین موضوع باعث شکایت و دلخوری بسیاری از خانم‌هاست. پریود شدن، امری طبیعی‌ست که در این دوران خانم‌ها به‌دلیل تغییرات هورمونی که در بدنشان رخ می‌دهد، شرایط نامطلوبی را تجربه می‌کنند. به‌همین دلیل این موضوع نیازمند اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به آقایان از این شرایط را دارد تا در زندگی مشترک، با درک بیشتر مردان از این موضوع، زنان بتوانند با آرامش بیشتری این دوران را پشت‌سر بگذارند. همانطور که به‌تازگی در صداوسیما هم در یکی از سریال‌ها تلویزیونی(اشاره به عادت ماهیانه خانم‌ها در تلویزیون) اشاره‌ی مستقیم به این موضوع شد، در ادامه نکاتی که آقایان باید بدانند را بررسی کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

۱. متوسط ​​چرخه پریود به طور معمول ۲۸ روز طول می‌کشد. طول روز‌های پریود هم معمولا ۳ تا ۷ روز است.

۲. در طول چرخه پریود، یک تخمک رها می‌شود و به زیر لوله‎‌های فالوپ حرکت می‌کند. اگر تخمک توسط اسپرم بارور نشود، تخمک و دیواره رحم می‌ریزند و باعث خونریزی قاعدگی می‌شود.

۳. درد زیر شکم در دوران پریود به دلیل انقباض رحم برای بیرون ریختن دیواره آن ایجاد می‌شود. در این دوران توصیه می‌شود که زنان از مواد غذایی مثل دارچین و عسل و سایر خوراکی‌های با طبع گرم استفاده کنند.

۴. به طور متوسط ​​، فقط در طی یک دوره بین ۳۰ تا ۸۰ میلی‏‌لیتر خون از رحم زنان خارج می‌شود که شاید روی کاغذ چیز خاصی به نظر نرسد، اما برای زنان تجربه سخت و ناخوشایندی همراه با ضعف و بی‌حالی ایجاد می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که زنان در دوران قاعدگی برای جلوگیری از کمبود آهن حتما از مکمل‌های آهن استفاده کنند.

۵. اغلب زنان در دوران پرویود ۵ تا ۷ روز خونریزی را تجربه می‎‌کنند. این میزان می‌تواند در زنان مختلف متفاوت باشد. برخی از زنان در این دوران نشانه های افسردگی از خود بروز می‌دهند که مردان با حمایت عاطفی خود می‎‌توانند این مشکل را تا حد زیادی تحمل‌‌پذیر کنند.

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

وظایف آقایان در این دوران

۱. صبر، صبر و باز هم صبر

دوره نشانگان قبل از قائدگی بطور معمول ۶ روز طول می‌کشد. یعنی می‌توانید مطمئن باشید که همه این بداخلاقی ها، پرخاش‌ها و اشک‌ها در کمتر از یک هفته از بین می‌روند. در ضمن از یاد نبرید که درک شرایط روحی و جسمی همسر یکی از وظایف شماست. پس تلاش کنید در این دوره کاملاً صبور باشید و نشانگان قبل از قاعدگی را به‌عنوان موقعیتی خاص در زندگی بپذیرید.

۲. به همسرتان ثابت کنید شرایطش را درک می‌کنید

به همسرتان بگویید که از تغییرات هورمونی او در این دوران آگاهید و می‌دانید ممکن است این تغییرات روی اخلاق و رفتارش تاثیر بگذارد.

۳. در آشپزی کمک کنید

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

اگر همسرتان همیشه تمام وعده‌های غذایی را درست می‌کند، به او پیشنهاد دهید در این دوره آشپزی را به شما بسپارد. مطمئنا از اینکه مجبور نباشد هنگام قاعدگی آشپزی هم بکند، قدردان شما خواهد بود.

می‌توانید یک برنامه غذایی بریزید و مواد غذایی موردنیاز برای تمام اعضای خانوده را از قبل تهیه کنید. با این کار همسرتان را از نگرانی تهیه‌ی غذا درمی‌آورید و برایش فرصت استراحت فراهم می‌کنید.

۴. با همسرتان مقابله به مثل نکنید

وقتی شما هم پای به پای همسرتان تندخویی کنید و عصبانی شوید، همسرتان شما را دلیل و منشا عصبانیتش می‌داند.

۵. شنونده خوبی باشید

برای برآورده‌کردن نیاز‌های همسرتان باید شنونده خوبی باشید. یعنی هنگامی که درباره نیازهایش با شما صحبت می‌کند، تمام تمرکز و توجه تان را روی صحبت‌های او بگذارید و حواستان را جمع کنید.

۶. غذا‌ها و نوشیدنی‌هایی مفید درست کنید

برای کمک به همسر خود در دوره پی‌ام‌اس، می‌توانید برایش غذا‌هایی آماده کنید که باعث رفع گرفتگی‌های عضلانی و درد شکمی می‌شوند. ماهی قزل‌آلا، کرفس و سبزیجات تازه مانند شوید و جعفری می‌توانند به کاهش التهاب کمک کنند. شکلات تلخ (حداقل ۷۰ درصد) می‌تواند موجب کاهش استرس شود.

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

۷. در کار‌های خانه به او کمک کنید

اگر کار‌های کوچکی باید در خانه انجام دهد، کمکش کنید. با شستن ظرف‌ها یا لباس‌ها کمی استرس او را کم کنید. این کمی از بار را از روی شانه‌هایش برمی‌دارد و زمانی برای استراحت بیشتر به او می‌دهد.

۸. طوری رفتار نکنید گویی چندشتان می‌شود

به او نشان دهید که چرخه عادت ماهانه او حال شما را بد نمی‌کند، «حتی اگر حقیقتاً احساس خوبی نسبت به آن ندارید». اگر سعی می‌کند درباره آن با شما صحبت کند، صورتتان را برایش کج نکنید و نگویید برو با یکی از دوستان دخترت درباره آن حرف بزن.

۹. به همسرتان عشق بورزید و او را خوشحال کنید

اگر می‌بینید همسر شما در طول دوران قاعدگی‌اش بسیار حساس است و رفتاری عجیب از خود بروز می‌دهد، تنها کافیست او را دوست داشته باشید و درک کنید که او تغییرات هورمونی را تجربه می‌کند. او نمی‌تواند این تغییرات را متوقف کند و هر شخصی انتظار دارد کسی که دوستش دارد، در مواقعی که حال خوبی ندارد نیز کنارش باشد و با درگیری‌های غیر ضروری باعث ناراحتی بیشتر او نشود.

۱۰. کاری کنید همسرتان حس خوبی نسبت به‌خودش پیدا کند

تحسینش کنید. حرف‌هایی بزنید که حس کند در زمان عادت ماهیانه هم مانند زمان‌های دیگر زیبا و باهوش است.

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

۱۱. ناز و نوازشش کنید

قاعدگی می‌تواند تجربه ناراحت‌کننده‌ای برای زنان باشد، زیرا بدن‌شان اغلب درد دارد، پف می‌کند و تحت‌تأثیر هورمون‌ها قرار می‌گیرد. علائم این دوران را می‌توان با یک حمام یا ماساژ تسکین داد. همسرتان را ناز و نوازش کنید تا به او حس خوبی دست دهد.

۱۲. کاری کنید احساس کند دوستش دارید

به او نشان دهید که از اینکه او را در زندگیتان دارید خوشحالید. به او بگویید که دوست و همسر فوق العاده‌ای برای شماست. اگر سرکار است یا از شما دور است، به موبایلش یا تلفن محل کارش زنگ بزنید و حالش را بپرسید. نمی‌دانید این کار‌ها چه تأثیر مثبتی در او می‌تواند داشته باشد.

۱۳. در روابط جنسی او را درک کنید

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

این موضوع شمشیری دو لبه است. از یک سو پریود باعث می‌شود تا زنان احساس سنگینی، نفخ و بداخلاقی داشته باشند. از طرف دیگر، تعداد زیادی از خانم‌ها در زمان پریود نیاز به رابطه جنسی پیدا می‌کنند. این موضوع به این دلیل اتفاق می‎‌افتد که هورمون‌های پروژسترون و استروژن هنگام تخمک‌گذاری افزایش می‌یابند و باعث افزایش سطح میل جنسی می‌شوند. از طرف دیگر طبق گزارشات کمبود میل جنسی در زنان در دوران قاعدگی شایع است. در نتیجه زنان مایل نیستند هیچ تماس جنسی داشته باشند. اما به هر حال اکثر زنان مایل نیستند در دوران قاعدگی رابطه جنسی برقرار کنند.

نزدیکی در زمان پریود می‌تواند نوعی از روابط جنسی پرخطر نیز محسوب شود. رابطه در دوران قاعدگی معمولا با حس مشمئز کننده و ناخوشایندی همراه است. از طرف دیگر در دوران قاعدگی دهانه رحم باز می‌باشد و از طرف دیگر خون، محیط مناسبی برای پرورش و رشد عوامل بیماری‌زا ایجاد می‌کند و احتمال انتقال بیماری‌های مقاربتی و باکتریایی بیشتر می‌شود. بنابراین معمولا رابطه جنسی در این دوران توصیه نمی‌شود تا عوامل خطر کاهش یابد.

رعایت موارد ذکر شده می‌تواند باعث هدیه دادن آرامش به همسرانتان شود و در نتیجه زندگی مشترک شاد و سالمی را تجربه خواهید کرد.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
France
09:31 - 1400/01/15
ممنون از اطلاع رسانی شما
امیدوارم این مسایل هر چه بیشتر در جامعه ما آموزش داده شود تا بسیاری از مشکلات مربوط به روابط زناشویی حل شود.
پاسخ ها
استامینوفن
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
آقایون ایرانی تا دوسه سال قبل که از عوارض دوره پریود چیزی نمیدونستن برای خانم ها بهتر بود .
چون الان تا هر زنی از نقض حقوقش برآشفته بشه یا تندی کنه سریعا میگن پریوده با چند تا استیکر خنده و تمسخر و دهن‌کجی .
زنان حمایت شما رو نمیخوان
فقط رهاشون کنین لطفا
Germany
09:32 - 1400/01/15
اول صبر، بعد اقدامات سازنده
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1400/01/15
کدوم مردی گوش میده اینجا ایرانه:)))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
خه این چه حرفیه میزنی؟ چرا هی میپرین به مرد ها؟
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1400/01/15
چقدر انتشار این قبیل اطلاعات (که قطعاً در استحکام روابط همسران بسیار موثر هست) کار پسندیده و زیبایی هست. افزایش سطح آگاهی زوجین از شرایط خاص طرف مقابل ، میتونه تا حد زیادی از بروز اختلافات در زندگی مشترک پیشگیری کنه. به امید افزایش دانش ، آگاهی و تفکر مردان و زنان سرزمینمان...
Germany
10:39 - 1400/01/15
در توضیح المسایل همه آیت الله هاآمده که در این دوران نزدیکی حرام است واگر بچه ای دراین دوران بوجود آید خیلی ناباب مبشود مواظب باشید حتما مطالعه کنید منم نمیدونستم از دوستام شنیدم رفتم خوندم کامل توضیح داده اند
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1400/01/15
من تو دوران پریودی خیلی درد میکشم متنفرم ازجنسیتم همه ی سختی هاواسه ماخانماست کلاهرچی بدبختیه برای زناست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
هر جنسیتی بد بختی های خودشو داره
مرغ همسایه غازه
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1400/01/15
در مورد شماره ۸ باید بگم مردی که چندشش میشه از این اتفاق بهتره دور ازدواج رو خط بکشه و یه انسان دیگه رو بدبخت نکنه، وقتی کسی رو دوست داری چیز نامطلوبی در اون نمیبینی چه برسه به چندش
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1400/01/15
در دین ما گفته شده که به زنان در این دوره نزدیک نشید چون براشون آزار دهنده است. منظور از نزدیک شدن، رابطه جنسیه نه نوازش و عشق ورزی. علم هم این رو ثابت کرده که باعث بروز بیماریهای مختلف برای مرد و مخصوصا زنان میشه.
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
رابطه جنسی خوب نیست اما تحریک جنسی برای کاهش درد خانمها خوبه طبق منابع علمی
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1400/01/15
مشکل اینه که به همون سه چهار روز یا یک هفته ختم نمیشه.یک هفته قبلش و یک هفته بعدش یعنی عملا سه هفته افسردگی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
آخ دقیقا عملا یک هفته فقط میمونه که اعصاب داشته باشم
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1400/01/15
برم دست و پای ننمو ماچ کنم که ده تا بچه زایید یکی از یکی بهتر و هیچ ناز و ادایی هم نداشت و بابام هم هیچ نازی نکشید!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
بیچاره مادرت، و همه زنانی که این شرایط رو دارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
خانمها در ازدواج دقت کنید که گیر مردانی نیوفتین که شما رو فقط برای بچه و زاد و ولد بخوان
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1400/01/15
هرچی بیشتر نظرات مردا رو میخونم بیشتر متوجه علت عقب ماندگی وپسرفت اجتماع و فرهنگ میشم
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1400/01/15
قاعده ازمصدر قعود به معنای نشستن می باشد یعنی زن در این دوران باید از فعالیتهای سنگین چه درخانه یا سرکار(بازنشیند) وچقدر دقیق نامگذاری شده است خانم معلم یا پرستار یا کارمند دراین دوران باید سرکار نرود تا با دانش آموز یا بیماران از روی بیحوصلگی رفتار نکند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج