کرونا جهش زد؛ کشف گونه جدید در رومانی
۱۱۰۵۶۰۰
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
۱۲ 
گونه جدیدی که در رومانی کشف شده است ممکن است در برابر واکسن ضد کرونا مقاومت کند.

جماران: گونه جدیدی که در رومانی کشف شده است ممکن است در برابر واکسن ضد کرونا مقاومت کند.

دانشمدان دانشگاه «استفان»در رومانی گونه جدید و جهش یافته از ویروس کرونا را که ویژگی های کرونای انگلیسی را نیز دارد، کشف کردند. این گونه از کرونا ممکن است اثر واکسن های ضد کرونا را خنثی کند.

تعداد موارد ابتلا به ویروس جدید جهش یافته کم هستند اما این نگرانی وجود دارد که در برابر واکسن ضد کرونا مقاومت کند.

در همین حال، رسانه ها تأکید کردند که ده ها مورد ابتلا به گونه جهش یافته کرونای آفریقای جنوبی در ترکیه ثبت شده است.

فرانسه 250 میلیون دوز واکسن کرونا در 2021 تولید می کند

فرانسه ۲۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سال ۲۰۲۱ برای شرکت‌های «فایزر-بیون‌تک»، «جانسون اَند جانسون»، «مُدرنا» و «سانوفی» تولید خواهد کرد. انتظار می‌رود در این مرحله، هفت کارخانه در فرانسه در تولید واکسن کرونا مشارکت کنند.

مقصد واکسن‌های تولید شده در کارخانه‌های فرانسوی لزوماً فقط این کشور نیستند بلکه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را نیز شامل می‌شوند.

شرکت دلفارم به عنوان یکی از شرکت‌های تولید کننده واکسن کرونا در خاک فرانسه، از هفته پیش آماده مرحله تولید شده و قرار است اولین بسته‌های دوزهای واکسن «فایزر-بیون‌تک» را روز چهارشنبه آینده توزیع کند.

این شرکت در نوامبر سال ۲۰۲۰ با رعایت استانداردهای مورد نیاز، مجوزهای قانونی لازم را برای تولید واکسن کرونا دریافت کرد. عملیات نگهداری و انتقال واکسن فایزر از آنجا که باید کل زنجیره در دمای نزدیک به منفی ۷۰ درجه سانتیگراد حفظ شود، پیچیده ارزیابی می‌شود.

شرکت دلفارم قرار است پس از دریافت مایع واکسن کرونای «فایزر-بیونتک»، آن‌ها را در ظرف‌های شیشه ای مخصوص واکسن وارد کرده و سپس این دوزها را در مراکز واکسیناسیون توزیع کند.

شرکت دلفارم که یکی از شرکت‌های پیشرو در امور پیمانکاری دارویی است ۲۰ میلیون یورو در بخش تجهیزاتش سرمایه‌گذاری کرده که نیمی از این مبلغ توسط دولت فرانسه تأمین شده است.

این شرکت با این احتمال که شیشه‌های مخصوص نگهداری واکسن به دلیل تقاضای جهانی با کمبود مواجه شود، میلیون ها قطعه از آن‌ها را خریداری کرده است. همچنین دلفارم مجبور شده است حجم زیادی یخ خشک و فریزر برای نگهداری واکسن ها در دمای مورد نیاز سفارش دهد.

از سوی دیگر قرار است شرکت «رسیفارم» که یکی از پنج بازیگر بزرگ جهانی در بخش پیمانکاری دارویی است نیز تا پایان ماه آوریل تولیدات خود را آغاز کند. رسیفارم که شاخه فرانسوی یک شرکت سوئدی است، مسئول پر کردن و بسته بندی دوزهای واکسن «مدرنا» خواهد بود.

سرانجام شرکت داروسازی فرانسوی سانوفی با وارد کردن مایع واکسن «جانسون اَند جانسون» در ظرف‌های شیشه ای که حدود ۱۲ میلیون دوز در ماه برآورد می‌شود، فعالیت خود را در تابستان امسال آغاز خواهد کرد.

همچنین این شرکت داروسازی قرار است در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های بالینی، تولید واکسن خود را در نیمه دوم سال آغاز کند.

۲ تا ۳ میلیارد دوز واکسن کرونا در اروپا

یکی از مقام‌های اتحادیه اروپا با اشاره به آماده‌سازی اولین دوزهای واکسن کرونا در فرانسه گفت که این کشور در آستانه تولید گسترده واکسن کرونا قرار دارد.

بر اساس پیش‌بینی کمیسیون اروپا تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی ۲ تا ۳ میلیارد دوز واکسن کرونا به صورت سالانه در این قاره تولید خواهد شد.

در مجموع ۵۳ کارخانه در اروپا درگیر زنجیره تولید واکسن کرونا هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1400/01/17
عین ما! 300 هزاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار دوز وارد کردیم
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1400/01/17
خدا لعنت کنه اونی که این ویروس رو اختراع کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج