شب‌های مافیا، اسیر کم‌هوشیِ سولماز و سروش
۱۱۰۵۶۵۲
۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۲
۱۷ 
سری دوم «شب‌های مافیا» مجموعه‌ای از کم‌هوشی، احتیاط بی‌دلیل و بازی‌های مخرب بود
روزنامه شهروند - یاسر نوروزی: «شب‌های مافیا» همچنان در قالب یکی از پربیننده‌ترین مجموعه‌های فیلیمو در حال عرضه است. هر چند که سری دوم (فصل پنجم و ششم) از جنسی دیگر شد؛ فصل‌هایی که به ترتیب در روز‌های اول و دوم فروردین‌ماه و همچنین چهاردهم و پانزدهم همین ماه پخش شدند. این برنامه که در قالب یکی از بازی‌های جذاب به نام «مافیا» ارایه می‌شود، با دعوت از سلبریتی‌ها توانسته مخاطبان زیادی را با خود همراه کند. کافی است سری به کامنت‌های ارایه مجموعه در فیلیمو بزنید و اظهار نظر‌ها و کامنت‌های فراوان مخاطبان را بخوانید؛ به‌خصوص که فصل‌های گذشته گاهی چنان جذاب و نفسگیر و غافل‌گیرکننده پیش می‌رفت که واقعا حدس و گمان درباره ادامه بازی‌ها دشوار بود.
 
شب‌های مافیا
 
آنچه گذشت
 
اما قبل از پرداختن به دو فصل جدید و پرداختن به آنها، بد نیست سری به بازی‌های گذشته بزنیم؛ چراکه مخاطبان همچنان از بازی‌های بی‌نظیر حامد آهنگ، حسین مهری، مجید واشقانی و مریم مومن یاد می‌کنند. در توضیح باید گفت «حس ششم» یا آنچه از آن با عنوان چنین چیزی یاد می‌کنند، درست است که در بازی مافیا اهمیت دارد، اما این بازی مولفه‌های مهم دیگری هم دارد. در واقع چنانچه شما در حس ششم یا حدس اولیه ضعیف باشید، می‌توانید جای آن را با استدلال، منطق، دفاعیه درست و تهاجم بجا پر کنید؛ دقیقا آنچه در برخی بازیکن‌های فصل چهارم می‌دیدیم.
 
شب‌های مافیا
 
حسین مهری یک‌تنه با اولین حدس‌های درست خود به خال می‌زند، حامد آهنگی به راحتی شهر را مجاب به پیروی می‌کند، مجید واشقانی با قاطعیت گمان‌های کاملا درستی مطرح می‌کند و مریم مومن چنان از حس ششم خود استفاده می‌کند که هر کس نداند گمان می‌کند، روند پخش‌شدن کارت‌ها و نقش‌های بازی را می‌داند. در این میان البته باید به بازی خوب جواد هاشمی نیز اشاره کرد. هر چند طعم جذاب فصل گذشته در فصل ششم یا همان فصلی که در ابتدای نوروز امسال پخش شد، زیر دندان‌مان نماند و بازی‌های عجیب و غریب گروه سلبریتی‌های تازه نقش‌ها را نقش بر آب کرد.
 
مردان کم‌هوش
 
فصل پنجم (یا فصل اول سری جدید مافیا) با معرفی چهره‌هایی شروع شد که برخی از آن‌ها را می‌شناختیم؛ افرادی نظیر نادر سلیمانی، فیروز کریمی، مهراب قاسم‌خانی، پژمان بازغی، نیما شاهرخ‌شاهی، فرزاد حسنی، حامد همایون و…. هر چند در ابتدا گمان می‌رفت به هر حال ترکیب این چهره‌ها به یک بازی جذاب یا دست کم تماشایی تبدیل شود، اما عدم تمرکز، قدرت بسیار پایین استدلال، حدس و گمان‌های اشتباه و پرت درنهایت به چند دور بازی ضعیف منتهی شد. فرزاد حسنی در ابتدای بازی حدس‌های درستی داشت، اما درنهایت با مخاطب قراردادن دیگر شهروندان آن‌ها را به جان هم انداخت و یکی از مسببان باخت شد.
 
شب‌های مافیا
 
نیما شاهرخ‌شاهی متوسط بود. مهراب قاسم‌خانی هر چند در مقاطعی بازی درستی ارایه می‌داد، اما درنهایت به پدیده قابل ذکری تبدیل نشد، نادر سلیمانی با فکت اشتباه خود در یکی از بازی‌ها همه را سردرگم کرد و فیروز کریمی هم غیر از دست آخر که نقش مهمی در بازی داشت، صحبت‌ها یا بازی خاصی در طول این دوره ارایه نداد. در کل، اما پدیده فاجعه‌بار این دور از «شب‌های مافیا» سروش جمشیدی بود که نه در مقام مجاب‌کردن، نه دفاع، نه حدس و نه اتهام‌زدن، چیزی در چنته نداشت. حسین امیدی و محمد نادری هم تا حدودی بازی‌های قابل قبولی ارایه می‌دادند، اما درنهایت هوش اندک شهروندان کمکی به آن‌ها نمی‌کرد.
 
زنان کم‌حرف
 
دور اول بازی در فصل ششم، اما تأسف‌برانگیزتر از بازی مردان قبلی بود. در این دوره که چهره‌هایی نظیر نسرین مقانلو، آشا محرابی، نفیسه روشن، نگار فروزنده، فریبا نادری، حدیث فولادوند و… حضور داشتند، شاهد نوعی بازی کاملا غیرحرفه‌ای از طرف بعضی بازیکنان بودیم که درنهایت هم جذابیت‌های بازی را کاهش می‌دادند و هم به باخت گروه شهروندان منجر می‌شدند. ازجمله می‌توان به بازی بسیار عجیب سولماز غنی در دور اول اشاره کرد که با سکوت‌دادن مداوم به نسرین مقانلو، اعصاب بینندگان را به هم ریخت. در کنار او ساغر قناعت به جای نجات شهروند مهمی نظیر سارا منجزی (که در همان ابتدای بازی حذف شد)، شروع به نجات‌دادن حریف کرد!
 
شب‌های مافیا
 
ترس بی‌دلیل، احتیاط بیش از اندازه، کم‌حرفی بی‌توجیه و درنهایت حدس و گمان‌های کاملا اشتباه از دور اول این مسابقه افتضاحی ساخت که گمان نمی‌رفت بتواند به دور بعدی هیجانی اضافه کند. همین اتفاق هم افتاد و در دور دوم بازی شاهد همان بازی‌های اشتباه از بعضی بازیکن‌ها بودیم؛ نیکی مظفری دوباره بی‌دلیل سکوت را به بازیکن موثری نظیر سارا منجزی داد، سوگل طهماسبی به جای بازی در نقش شهروند، بیشتر نقش مافیا را بازی می‌کرد و حدیث فولادوند پیش از آنکه بتواند شهروندان را از سردرگمی نجات بدهد، از بازی حذف شده بود! با این حال بازی در دور سوم که روز گذشته (یکشنبه، پانزدهم فروردین) پخش شد، هیجان ویژه‌ای به خود گرفت. نسرین مقانلو که یکی از بهترین‌های دوره‌های قبل بود، در همان دست اول با بازی اشتباه و هیجانی حذف شد. اما چیزی که این دست از بازی را مهیج کرده بود، حدس‌های فوق‌العاده آشا محرابی، به همراهی بازی‌های درست سارا منجزی و نفیسه روشن بود. حدیث فولادوند هر چند کم‌حرف، اما موثر بود. هر چند بازیکنان دیگر نظیر مائده طهماسبی و سوگل طهماسبی مثل ادوار گذشته همچنان سردرگم بازی کردن بودند.
 
شب‌های مافیا
شب‌های مافیا
شب‌های مافیا
شب‌های مافیا
شب‌های مافیا
شب‌های مافیا
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1400/01/19
مسخره تر و آشغال تر از اين بازي سركاري نديدم
پاسخ ها
نیما
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
خب نبین
علی محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
تنها نکته مهمش این بود که به میزان هوش بعضی از این بازیگرای پر ادعا پی بردیم یعنی در حد نوزاد نارس
علی محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
جالب اینکه اینا با این میزان هوش پول هم میگیرن برای این برنامه
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1400/01/19
من مسابقه شهروند و مافیا شبکه سلامت را میبینم نه این برنامه از قبل نوشته شده را
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
اره شهروند مافیا عالیا بیست
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1400/01/19
ای چرت پرت ها چیه میسازن
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1400/01/19
تو سری قبل مریم مومن نایت کرد
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1400/01/19
من تو سری های قبل به مهری و ومومن و واشقانی اهنگی ایمان داشتم و دارم ولی نمیدونم چرا نمیتونم قبول کنم که اشا سه تا مافیارو تو شب درست بزنه اشایی که قسمت قبل موقع رفتنش یه شهروندی که از اول بازی واسه خودش نشسته بودو موقع شلیک نهایی زد و رفت نمیتونه یهو انقدر باهوش بشه من حس میکنم امدادهای غیبی بهش کمک کردن مثلا فریبا نادری ای کسی از اون پشت
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1400/01/19
چرا پلی لیست این هفته رو نزاشتین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
پاسخ گو باشین
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1400/01/19
مسابقه شهروند و مافیا شبکه سلامت رو ببینید چون اونا همش بازیکن هستن
ولی این بازیگرها تازه کار و مبتدی بازی میکنن
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1400/01/19
فقط مجید واشقانی کسی که تو تمامی شب ها دذست حدس زد
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1400/01/19
اصلا بازیکن ها اتحاد ندارن کلا چهار تا مافیا هست ولی هربازیکنی به تنهایی به شش نفر شک داره!!
Czech Republic
13:06 - 1400/01/19
سری یک که حامد اهنگی بود خوب بود
اینسری خیلی داغونن بندگان خدا بازی بلد نیستن اوردنشون بنظرم باید تست بگیرن ازشون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
بنظرمن صد درصد افتضاحه
واقعا مسخره وندیدنی هستش این چیه واقعا اصلا چه تاثیرونقشی تو زندگی وحال الان ما داره
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1400/01/19
از زنا باید
اشا سارا نگار و فریبا بیان فینال
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1400/01/19
بیشتر از همه دلیل بد بودن این سری ها این بود که کارگردان وقت کافی برای یاد دهی صحیح بازی به بازیکنان نکرده مثلا وقتی دو نفر تو شب می رفتن بیرون خیلی از بازیکن ها متوجه نبودن که تک تیرانداز شلیک کرده و این فقط به بی اهمیتی کار برای گروه تولید بر میگرده نه هوش بازیگران
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1400/01/19
سروش بنده خدا هم تقصیری نداشت محمد نادری خیلی مسخره بازی در می اورد من جای سروش ناراحت میشدم
جواد خواجوی هم اصن باهوش نبود
در کل به جز گروه اول هیچ کدوم تا حالا خوب نبودن نه گروه شقایق دهقان و خاطره نه گروه ژوله اینا نه هم گروه های جدید فقط فینال و سری اول
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
وااای از شقایق دهقان نگووو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج