ایموجی‌ها درباره‌ی شخصیتتان چه می‌گویند؟
۱۱۰۶۷۱۵
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
۱۲ 
استفاده زیاد از ایموجی‌های خنده، گریه، قلب و ... در شبکه‌های اجتماعی، جنبه‌های مختلفی از شخصیت‌تان را برملا می‌کند.

روزنامه خراسان - پروانه موفقی: هم اکنون ایموجی‌ها بخشی از ارتباطات آنلاین ما هستند. با این حال، در پشت این نماد‌ها چیزی فراتر از یک پیام ساده نهفته است. آن‌ها می‌توانند جزئیات شخصیت کاربر را فاش کنند. طبق مطالعات انجام شده توسط هلن وال و لیندا کای از دانشگاه اج هیل و استفانی مالون از دانشگاه کاتولیک استرالیا، ایموجی‌ها شبیه حرکات بدن هستند که ما در هنگام سخن گفتن از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

رمزگشایی ایموجی‌ها از شخصیت انسان‌ها

این محققان بر این باورند درست همان‌طور که در یک مکالمه رو در رو، جزئیاتی مانند حرکات بدن، حالات چهره و لحن صدا را مشاهده می‌کنیم، در یک گفت وگوی دیجیتالی هم ایموجی‌ها همان عملکرد را انجام می‌دهند. آن‌ها به درک پیام و احساسات نهفته در پشت کلمات کمک می‌کنند. ایموجی‌ها حرکات مجازی ما هستند و به ما کمک می‌کنند تا در ابراز عواطف، احساسات و حالات خود هیچ شکی باقی نگذاریم. بنابراین، آن‌ها به نوعی یک زبان مجازی غیرکلامی هستند. در خور ذکر است که طبق همین تحقیق استفاده زیاد از بعضی ایموجی‌ها، حاوی نکاتی درباره ویژگی‌های شخصیتی افراد است.

تفاوت ایموجی و شکلک

در سال ۱۹۸۰ اولین شکلک را اسکات الیوت فالمن، استاد علوم رایانه در دانشگاه کارنگی ملون آمریکا ایجاد کرد. او اولین بار در یک انجمن اینترنتی، یک پرانتز و دو نقطه را وارد کرد تا افراد بتوانند موضوعات جدی را از موارد شوخی تشخیص دهند. اما برخلاف شکلک ها، ایموجی‌ها نه تنها شامل تصاویر چهره انسان هستند بلکه شامل چهره حیوانات و تصاویر دیگر هم می‌شوند.

رابطه استفاده از ایموجی و برون گرایی

به طور کلی استفاده از ایموجی‌ها با برون گرا بودن هم در ارتباط است. در حقیقت، افرادی که در بیان احساسات خود در زندگی واقعی مشکلی ندارند، بیشتر تمایل دارند که هنگام برقراری ارتباط با دیگران از ایموجی برای انتقال حالات عاطفی خود استفاده کنند. همچنین استفاده از ایموجی‌ها به این معنی است که نگران هستید پیام شما به درستی فهمیده نشود و می‌خواهید از سوءتفاهم جلوگیری کنید. شاید هم شما سعی می‌کنید از نظر عاطفی با شخص دیگر ارتباط برقرار کنید و حس خصوصی بودن بیشتری به گفت‌وگویتان بدهید.

ایموجی‌هایی که می‌فرستید، درباره شما چه می‌گویند؟

خنده

رمزگشایی ایموجی‌ها از شخصیت انسان‌ها

روان شناسان این تحقیق در قسمتی از نتایج‌شان به این جمع‌بندی رسیدند که اگر شما در پیام‌های خود اغلب از لبخند استفاده می‌کنید، احتمالاً فرد شاد و خلاقی هستید و از تجربه‌های جدید استقبال می‌کنید و در روابط بین فردی قابل اعتماد‌تر هستید. در واقع، اگر چنین فردی باشید، احساس خوبی در دیگران ایجاد می‌کنید. همچنین محققان دریافته اند به نظر مردم وقتی کسی از ایموجی‌های شاد یا مثبت استفاده می‌کند، یعنی آن شخص مهربان، مسئولیت پذیر و صادق است.

گریه

رمزگشایی ایموجی‌ها از شخصیت انسان‌ها

استفاده زیاد از این ایموجی یعنی بزرگ‌ترین عیب شما این است که کمی بدبین هستید. در حقیقت، دائم غر می‌زنید. شما همیشه نیمه خالی لیوان را می‌بینید و از هیچ چیز لذت نمی‌برید چراکه هیچ وقت هیچ چیزی انتظارات شما را به طور کامل برآورده نمی‌کند.

قلب

رمزگشایی ایموجی‌ها از شخصیت انسان‌ها

ارسال زیاد این ایموجی در پیام‌های‌تان به دیگران، نشان می‌دهد که شما واقعا دراماتیک هستید. همه چیز برای شما یک مشکل است و در واقع شما از کاه، کوه می‌سازید. به احتمال زیاد بعد از مواجه شدن با هر مانعی، خیلی زود ناامید می‌شوید و ممکن است گاهی پررو و بی ادب باشید.

بچه زبان‌دراز

رمزگشایی ایموجی‌ها از شخصیت انسان‌ها

شاید شما این ایموجی را بامزه بدانید، اما استفاده زیاد از آن نشان‌دهنده این است که شخصیتی نسبتا بچگانه دارید و حتی می‌توان گفت همه تصمیم‌های زندگی‌تان توسط کودک درون‌تان گرفته می‌شود! بس است دیگر! وقت آن رسیده است که دست از بچه بازی بردارید و بزرگ شوید.

ناگفته پیداست که این نکات عمومیت ندارد و ممکن است برای همه مصادیق درست نباشد.

استفاده کنندگان از ایموجی‌های خاص، خلاق‌ترند

توجه داشته باشید افرادی که از ایموجی‌های زیاد در زمان ارسال پیام برای دیگران استفاده می‌کنند احساس‌شان به آن‌ها می‌گوید که دیگران از همان ابتدای پیام آن‌ها را قضاوت می‌کنند، در نتیجه چهره‌های غمگین یا ایموجی‌های منفی را کمتر ارسال می‌کنند. در ضمن کسی که علاوه بر ایموجی‌های معمولی نوع دقیق‌تری از ایموجی را انتخاب می‌کند، می‌تواند فرد خلاق‌تری باشد که می‌خواهد دیگران را غافلگیر کند و احتمالاً توانایی بیشتری در برقراری ارتباط دارد.

شما بیشتر از کدام ایموجی استفاده می‌کنید؟

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1400/01/22
من گریه زیاد استفاده نمیکنم بیشتر خنده میفرستم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج