هشدار جدی به مهاجران ایرانی سنت‌ کیتس
۱۱۰۹۲۵
۰۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۸
۳ 
به‌اصطلاح «گوگلش که کنید» بیش از 68‌هزار صفحه در مورد کشور «سنت کیتس» و «نویس» باز می‌شود که در آنها توضیح می‌دهد که چطور می‌توان به راحتی ویزا و تابعیت مستقیم این کشور را دریافت کرد. شاید تا همین‌جای ماجرا برای مشتاقان مهاجرت کافی باشد اما نکته مهم‌تری هم باقی است. یکی از مزایای اخذ پاسپورت این کشور، امکان سفر بدون ویزا به 131 کشور دنیاست
فرارو: به‌اصطلاح «گوگلش که کنید» بیش از 68‌هزار صفحه در مورد کشور «سنت کیتس» و «نویس» باز می‌شود که در آنها توضیح می‌دهد که چطور می‌توان به راحتی ویزا و تابعیت مستقیم این کشور را دریافت کرد. شاید تا همین‌جای ماجرا برای مشتاقان مهاجرت کافی باشد اما نکته مهم‌تری هم باقی است. یکی از مزایای اخذ پاسپورت این کشور، امکان سفر بدون ویزا به 131 کشور دنیاست.

روزنامه شرق نوشت: در همین بین یک امتیاز مهم دیگر هم وجود دارد: «امکان اخذ ویزای 10ساله آمریکا با ورود مکرر»همین امکان کافی است که وزارت خزانه‌داری آمریکا را بر آن دارد که در اطلاعیه‌ای به موسسات مالی هشدار دهد با این مضمون «ممکن است برخی افراد با دریافت امتیاز شهروندی کشور «سنت کیتس» و «نویس» برای فعالیت‌های غیرقانونی نظیر «دورزدن» تحریم‌های ایالات متحده تلاش کنند.»

ایسنا گزارش داده که اعطای شهروندی به سرمایه‌گذاران خارجی یکی از منابع درآمد دولت «سنت کیتس» و «نویس» اعلام شده است. دارندگان پاسپورت این کشور کوچک برای سفر به بسیاری از کشورهای جهان نیاز به اخذ ویزا ندارند و به همین علت در سال‌های اخیر، دفاتر امور مهاجرتی در ایران از «سنت کیتس» و «نویس» به‌عنوان مقصدی «آسان و سریع» برای ایرانیانی که قصد تهیه پاسپورت کشورهای دیگر را دارند نام برده‌اند. اما ابزار تبلیغی آنها تنها سایت‌های اینترنتی نیست، ده‌ها شبکه عامه‌پسند ماهواره‌ای برای به‌چنگ‌آوردن ذهن مخاطبانشان تلاش می‌کنند و لابه‌لای سریال‌های ترک و کلمبیایی و کره‌ای، تصاویر مسحورکننده‌ای از جزایر «سنت کیتس» و «نویس» پخش می‌کنند آن‌هم با تبلیغ «امکان اخذ ویزای 10ساله آمریکا».

اینها برای مشتاقان مهاجرت که خطراتی مانند سوار‌شدن بر کشتی‌های مستعمل برای ورود غیرقانونی به استرالیا را به جان می‌خرند، تبلیغاتی کاملا فریبنده است. در سایت‌های تبلیغاتی مربوط به این دو کشور نوشته شده که دریافت تابعیت این کشور «امکان سفر بدون ویزا به 131 کشور دنیا را فراهم می‌کند.بی‌بی‌سی نوشته: «دولت فدرالی «سنت کیتس» و «نویس» سال گذشته رسما اعلام کرد اعطای شهروندی به متقاضیان سرمایه‌گذاری از ایران را متوقف کرده است. با وجود این، دفاتر امور مهاجرتی همچنان به تبلیغ خود در این‌باره ادامه می‌دهند.»

دو جزیره سنت کیتس و نویس که در مجموع ۲۶۱کیلومترمربع وسعت دارند با جمعیتی حدود ۵۲‌هزار نفر، در ازای سرمایه‌گذاری به ارزش ۴۰۰‌هزار دلار آمریکا یا اعطای کمک‌های خیریه به مبلغ ۲۵۰‌هزار دلار آمریکا، ظرف چند ماه امتیاز شهروندی اعطا می‌کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج