تحسین کلویی ژائو در اسکار با طعم سانسور
۱۱۱۲۱۵۶
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
۱۰ 
کلیپ های مربوط به کلویی ژائو موفقیت ترین شخص حاضر در مراسم شب گذشته اسکار، در کشور زادگاهش چین از فضای مجازی حذف شد.
خبرگزاری صبا: کلیپ های مربوط به کلویی ژائو موفقیت ترین شخص حاضر در مراسم شب گذشته اسکار، در کشور زادگاهش چین از فضای مجازی حذف شد.
 
تحسین کلویی ژائو در اسکار با طعم سانسور
 
به نقل از گاردین، کلویی ژائو کارگردان چینی فیلم «سرزمین آواره ها» در مراسم اسکار شب گذشته ۲۵ آوریل تاریخ سازی کرد و به اولین زن رنگین پوست برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی بدل شد، با این حال این تاریخ سازی ژائو به مذاق رسانه های چینی خوش نیامد.
 
امروز پس از اعلام پیروزی ژائو و فیلمش در مراسم اسکار، در چین کشور زادگاه این کارگردان پست های مربوط به این سینماگر در جستجوهای فضای مجازی حذف شده و نتیجه جستجوی نام این کارگردان به جای آنکه تصاویر اسکار را برای مردم نشان دهد، یک شخص سطح پایین دولتی چین را که داوطلب دریافت واکسن کرونا شده بود، نشان می دهد.
 
پیش از این اعلام شده بود که مراسم اسکار ۲۰۲۱ در کشور چین پخش نمی شود، با این حال عده زیادی از مردم سخنان ژائو ۳۹ ساله را هنگام دریافت جایزه از طریق پلتفرم مجازی چینی Weibo مشاهده کردند. البته ساعتی پس از دریافت جوایز، کلیپ های مربوط به جایزه بهترین فیلم ژائو از فضای مجازی کشور چین حذف شد به طوری که چندتا از کاربرها اعتراض خود را بابت این موضوع به نماینده کنسول آمریکا در چین رساندند.
 
در همان لحظات اول دریافت جایزه از سوی ژائو، یکی از کاربرها در Weibo درباره اسکار این سینماگر نوشته بود: او افتحار چینی ها و همه مردم آسیاست. دیگری نیز این جایزه را چنین توضیح داد: چهار واژه اسکار، چینی، زن و کارگردان همگی به یک لحظه پرافتخار منتهی شدند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج