روند رو به گسترش بازگشت نخبگان به کشور
۱۱۱۲۶۱۷
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
۱۸ 
رئیس جمهور گفت: تشکیل و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور و نقش مهم آنان در بهبود اقتصاد وارایه خدمات، نوآوری، فناوری تولید و رونق بازار، شان‌دهنده پیشرفت‌های قابل توجه در زمینه جذب نخبگان از خارج کشور است.

ایرنا: رئیس جمهور گفت: تشکیل و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور و نقش مهم آنان در بهبود اقتصاد وارایه خدمات، نوآوری، فناوری تولید و رونق بازار، شان‌دهنده پیشرفت‌های قابل توجه در زمینه جذب نخبگان از خارج کشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه شنبه در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی پس از گزارش تحقیقاتی بنیاد ملی نخبگان در مورد موضوع مهاجرت و روند رو به گسترش بازگشت نخبگان و اندیشمندان ایرانی به داخل کشور، نخبگان و افراد تحصیل کرده مقیم خارج را سرمایه‌ای مفید و بزرگ برای کشور خواند و بر لزوم تدوین و اجرای سیاست‌های مناسب برای جذب هر چه بیشتر و مانع‌زدایی در راه بازگشت نخبگان و صاحبان دانش و سرمایه به داخل کشور تأکید کرد.

روند رو به گسترش بازگشت نخبگان به کشور
رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به غیرواقعی و مبالغه‌آمیز بودن آمار مطرح ‌شده در رسانه‌ها در زمینه مهاجرت نخبگان و تحصیلکردگان به خارج از کشور بر لزوم روشنگری و ارایه آمارهای حقیقی در این زمینه تأکید کرد و گفت: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در امر شناخت و تدوین روش‌ها و سیاست‌های تشویقی و جذب‌کننده نخبگان و تحصیلکردگان ایرانی خارج از کشور تلاش کند.

در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی رئیس بنیاد نخبگان گزارشی از مهاجرت نخبگان و اجرایی‌سازی سند راهبردی نخبگان کشور ارایه کرد. بر اساس این گزارش ۶۳ درصد این سند مسیر اجرایی سازی را طی کرده است.

در این جلسه همچنین موضوع بازگشت نخبگان ایرانی خارج از کشور مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس مسیر بازگشت ایرانیان نخبه از ۲۰ دانشگاه برتر جهان، شیب تندی در ۲ سال اخیر پیدا کرده و در سال گذشته ۲۲۵۰ نخبه ایرانی به کشور بازگشته‌اند که ۴۰۰ نفر از آنان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها شده و ۲۳۰ نفر در شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Canada
09:21 - 1400/02/08
چرا انقدر واقعیتهای جامعه‌مون با آمارهای آقایون فرق داره؟ آمارها که حتما درستن، حتما واقعیتهامون ایراد دارن!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج