زندگی جنسی در میانسالی؛ نیاز‌ها و ضرورت‌ها
۱۱۱۳۷۹۷
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
۱۵ 
زندگی انسان‌ها با گذر زمان تغییر می‌کند؛ از سن و چهره و اندام تا نیاز جنسی لذا هیچ زن و مرد بالای ۵۰ سالی نیست که معتقد باشد زندگی جنسی او نسبت به زمانی که ۲۰ساله بوده تغییر نکرده است. ممکن است زندگی جنسی فردی بدتر و یا بهتر بشود، اما مطمئن باشید که نیاز جنسی انسان‌ها هیچ گاه متوقف نمی‌شود.

برترین‌ها: زندگی انسان‌ها با گذر زمان تغییر می‌کند؛ از سن و چهره و اندام تا نیاز جنسی لذا هیچ زن و مرد بالای ۵۰ سالی موجود نیست که معتقد باشد زندگی جنسی او نسبت به زمانی که ۲۰ ساله بوده تغییر نکرده است. ممکن است زندگی جنسی فردی بدتر و یا بهتر بشود، اما مطمئن باشید که نیاز جنسی انسان‌ها هیچ گاه متوقف نمی‌شود.

زندگی جنسی در دوران سالمندی؛ نیاز‌ها و ضرورت‌ها

رابطه جنسی یکی از غرایز طبیعی است که خداوند در نهاد همه‌ی انسان‌ها قرار داده است، اما متاسفانه امروزه در بعضی از خانم‌ها دیده می‌شود که سن را ملاک رابطه جنسی می‌دانند و با رسیدن به سنین بالا نمی‌توانند یا لزومی نمی‌بینند که نیاز‌های همسرشان را تأمین کنند و می‌بینیم که آن‌ها با داشتن عروس و داماد با مشکل مواجه شده‌اند که شاید یکی از دلایل اختلاف زوجین در سنین بالا، عدم توجه به نیازهای جنسی و نادیده گرفتن آن می‌باشد. به همین بهانه امروز تصمیم گرفته‌ایم درباره اهمیت نیازجنسی در میانسالی بپردازیم، با ما همراه باشید: 

بدن در میانسالی چه تغییراتی می‌کند؟

اغلب تصور می‌کنند که کاهش میل جنسی با بالا رفتن سن طبیعی است این درحالی است که حقیقت چیز دیگری می‌گوید. درست است که تغییرات هورمونی در میان سالی غیر قابل اجتناب است، اما بر اساس تحقیقات علمی رابطه جنسی در سنین بالا بهتر می‌شود.

آقایان هم مانند خانم‌ها در سنین بالای ۵۰ سالگی به بعد دچار یائسگی می‌شوند و در این دوران میل جنسی مرد کم می‌شود، اما میزان میل جنسی در زنان زودتر از مرد‌ها کاهش می‌یابد. یائسگی با خود علائم دیگری را به همراه می‌آورد و باعث کاهش تستوسترون و استروژن می‌شود و میل جنسی تنها کاهش می‌یابد و از بین نمی‌رود که با استفاده از راه حل‌هایی می‌توان جلوی تاثیرات هورمونی بر عدم تمایل به برقراری رابطه‌ی جنسی را از بین برد.


عوامل تاثیرگذار بر زندگی جنسی در میانسالی

جامعه معمولاً اهمیت بسیار زیادی برای جوانان قائل است و به همین دلیل خود به خود این تصور غلط که افراد مسن علاقه‌ای به برقراری رابطه جنسی ندارند، بوجود می‌آید. مردم هم که به طور طبیعی عادت دارند هر چیزی را که جامعه به خوردشان می‌دهد، بپذیرند، به همین دلیل در میانسالی از برقراری رابطه جنسی دست می‌کشند.

همان طور که بدن انسان با افزایش سن تغییر می‌کند، تمایل جنسی فرد نیز تغییر می‌کند. این تغییرات فیزیکی معمولا در هر دو جنس مرد و زن به صورت کاهش سطح هورمون‌ها و همچنین تغییر در گردش خون و سیستم عصبی است.

این تغییرات معمولا منجر به بروز مشکلات جنسی از جمله اختلال در نعوظ در مردان و خشکی واژن در زنان می‌شود. در حال حاضر برای این مشکلات جنسی و یا مشکلات جنسی مشابه درمان‌های متعددی وجود دارد.

شواهد نشان داده است که گاهی اوقات افزایش سن با کاهش اعتماد به نفس در روابط جنسی همراه است. تقریبا تمام افراد، تغییراتی از این دست را تجربه می‌کنند. اما این قضیه در اغلب افراد مسن پایانی برای زندگی جنسی آن‌ها نخواهد بود.

هر دو عامل جسمی و روحی می‌توانند در رابطه جنسی افراد مسن تاثیر منفی بگذارد. روش‌های درمانی زیادی وجود دارند که به شما در ارتقای زندگی جنسی کمک می‌کنند.

زندگی جنسی در دوران سالمندی؛ نیاز‌ها و ضرورت‌ها


آیا بی‌میلی به رابطه جنسی در سنین بالا طبیعی است؟

خیر این مسئله طبیعی نیست؛ اصلاً نمی‌توان سنی را عنوان کرد که درآن برقراری رابطه جنسی به طور کامل از بین برود. رابطه جنسی سن و سال نمی‌شناسد و ممکن است فردی حتی در ۶۰ سالگی هم تمایل به برقراری رابطه جنسی داشته باشد و نکته‌ی جالب اینکه براساس تحقیقات، بیشتر خانم‌ها در سنین ۵۰ سال به بالا از رابطه‌ی جنسی رضایت بیشتری دارند و اکثر آن‌ها بر خلاف آنکه در سنین جوانی به سختی به ارگاسم می‌رسیدند در این سن ارگاسم‌های لذت بخشی را تجربه می‌کنند چرا که با بالا رفتن سن نگرانی‌هایی مثل داشتن فرزند کوچک که نیاز به مراقبت داشته باشد از بین می‌رود و از طرفی هر چه سن خانم به سن یائسگی نزدیک‌تر می‌شود احتمال بارداری کمتر می‌شود لذا از لحاظ روانی، چون ترس از بارداری موجود نیست و ذهن دغدغه‌ی مسئله‌ی خاصی را ندارد تمام تمرکز فرد صرف لذت جنسی می‌شود و بهتر به ارگاسم می‌رسد.


دلایل کاهش میل جنسی در میانسالی  

دلایل زیادی وجود دارد که فعالیت جنسی را در میانسالی محدود می‌کند، اما خیلی از مشکلات با دخالت مناسب قابل حل می‌باشد. در مورد مردان بزرگ شدن پروستات می‌تواند دلیلی برای دشواری در انزال باشد. در مورد خانم‌ها فقدان استروژن بعد از دوران یائسگی می‌تواند سبب نازک شدن دیواره واژن شود، خاصیت ارتجاعی آن را کاهش داده و لوبریکاسیون نامناسبی صورت گیرد. خانم‌ها دچار کاهش لیبیدو (تمایل جنسی) می‌شوند، زیرا نزدیکی برای آنان دردناک می‌گردد.

برخی دارو‌ها که برای درمان افسردگی یا درمان فشار خون بالا به کار می‌رود می‌تواند میل جنسی را کم کند و در مردان فرایند نعوظ را با مشکل رو به رو می‌کند. چاقی، سیگار کشیدن و آسیب عصبی ناشی از دیابت، ام اس و یا بیماری پارکینسون نیز می‌تواند فعالیت جنسی را کاهش دهد.

علاوه بر درمان‌های دارویی تغییراتی در شیوه زندگی می‌تواند به داشتن فعالیت جنسی و افزایش تمایلات جنسی کمک کند. ورزش کردن می‌تواند با بهبود جریان خون و تقویت قلب به فعالیت جنسی و افزایش تمایلات جنسی کمک کند. عدم استعمال دخانیات و کاهش مصرف نوشیدنی‌های الکلی نیز بر افزایش تمایلات جنسی موثر است. کنترل وزن و داشتن رژیم غذایی سالم نیز با حفظ سلامت قلب و پیشگیری از دیابت می‌تواند کمک کننده باشد.

زندگی جنسی در دوران سالمندی؛ نیاز‌ها و ضرورت‌ها


فواید رابطه جنسی در میانسالی

بهبود سلامت ذهنی و جسمی: رابطه جنسی چربی‌ها را می‌سوزاند و موجب ترشح هورمون اندورفین توسط مغز می‌گردد و به طور شگفت‌آوری اضطراب را کاهش می‌دهد.

امید به زندگی را افزایش می‌دهد: علاوه بر بهبود سلامت فردی، رابطه جنسی می‌تواند به طول عمر نیز بیفزاید.

بهبود روابط بین زوج‌ها: رابطه جنسی موجب نزدیکی و ایجاد رابطه عمیق بین زن و مرد خواهد شد.

ایجاد پناهگاه: رابطه جنسی این شانس را به شما می‌دهد که خشم و هیاهوی موجود در اطراف فرار کنید و در یک محیط آرام جای بگیرید.


تکنیک‌های تقویت رابطه جنسی سالمندان

با افزایش سن تعداد دفعات نزدیکی جنسی کاهش میابد و شاهد کاهش میل جنسی زنان سالمند و همچنین کاهش میل جنسی در مردان سالمند هستیم. آمار نشان می‌دهد که تنها ۴۰ درصد از خانم‌ها و آقایانی که در سن ۸۰-۶۵ قرار دارند از نظر جنسی فعال هستند و خانم‌هایی که در ۷۰ سالگی هستند در مقایسه با آن‌هایی که در ۴۰ سالگی هستند، بیشتر از روابط جنسی خود راضی‌اند و این خیلی تعجب آور است. در ادامه چند تکنیک برای تقویت رابطه جنسی درمیانسالی آورده شده است:

زندگی جنسی در میانسالی؛ نیاز‌ها و ضرورت‌ها

صحبت کردن و برقراری ارتباط با شریک زندگی‌تان

بدن و احساسات شما در دوران پیری تغییر می‌کند و ممکن است از صحبت کردن علنی درباره رابطه جنسی، خجالت بکشید، اما صحبت کردن درباره رابطه جنسی سالمندان و نیازهایشان، بهترین راه برای برقراری رابطه عاشقانه است. بهتر است در دوران پیری با صحبت کردن راجع به رابطه جنسی، احساس نزدیکی بینتان را بیشتر کنید تا رابطه جنسی شما، صمیمیت و لذت بیشتری داشته باشد.

بر معاشقه و لمس عاشقانه، تمرکز کنید

معاشقه اساس عاشقانه و لذت بخش بودن رابطه جنسی سالمندان است. حتی اگر شما به دلیل معلولیت‌های جسمانی که دارید، قادر به برقراری رابطه جنسی نیستید، می‌توانید با بوسیدن و معاشقه، احساس نزدیکی بینتان را تقویت کنید. در واقع با افزایش سن، تغییرات طبیعی در افراد به وجود می‌آید، اما سالمندان باید راه‌های جدیدی را برای لذت بردن از تماس جنسی و صمیمیت پیدا کنند. اگر چه رابطه جنسی سالمندان اغلب کم‌تر از رده‌های سنی دیگر است، اما باید با معاشقه طولانی، نزدیکی و عشق بینشان را حفظ کنند.

خودتان را کشف کنید

به خاطر تغییرات جسمی که با افزایش سن در سالمندان رخ می‌دهد، باید نیاز‌های خود را در رابطه جنسی بازیابی کنند و متوجه شوند که چه چیزی برای آن‌ها به طور مؤثر کار می‌کند (برای به ارگاسم رسیدن، به چه چیزی نیاز دارند؟). رابطه جنسی سالمندان باید با شیوه‌های مختلف و استفاده از عشق‌بازی و بازیگوشی‌های خاصی، انجام شود تا افراد با آزمایش روش‌های مختلف، بهترین روش برای داشتن رابطه جنسی عاشقانه را دریابند.

در رابطه جنسی از چیزی خجالت نکشید و اگر در دوران پیری نمی‌توانید مانند جوانی‌تان، فعال و قدرتمند باشید و یا حتی اگر دچار اختلال نعوظ شده‌اید، سعی کنید با برقراری رابطه جنسی مکرر و تلاش زیاد، رابطه جنسی خود را تقویت کنید.

زندگی جنسی در میانسالی؛ نیاز‌ها و ضرورت‌ها

مراجعه به پزشک برای بهبود رابطه جنسی سالمندان

از دست دادن میل جنسی در سالمندان، موضوعی بسیار رایج است که ممکن است به خاطر استفاده از دارو‌ها (برخی دارو‌ها بر میزان میل جنسی و توانایی ارگاسم تأثیر می‌گذارند) و یا بیماری‌ها مختلف (مانند بیماری‌های قلبی عروقی، فشار خون بالا، دیابت، مشکلات هورمونی، افسردگی و اضطراب) به وجود آید. کاهش میل جنسی در سالمندان تا حدودی طبیعی است، اما اگر میل جنسی شما به طور چشمگیری کم شده است، بهتر است با مراجعه به پزشک مشکل خود را برطرف کنید. دارو‌های مختلفی برای افزایش میل جنسی و تقویت رابطه جنسی سالمندان در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد که بهتر است با مراجعه به پزشک و مشورت با او، از آن‌ها استفاده کنند.

انتشار یافته: 45
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1400/02/12
زندگی چرت مزخرف در جهنم ایران
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
والا، من خودم ناخواسته بودم و هميشه هم مستقیم و غیرمستقیم به روم آوردن که کاش نبودی ، تو جهنم ایرانم که هنوز زنده ام
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
No
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
تو ایران که دور، دور این پیرمرد هاست
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1400/02/12
اینا کاری کردن جوونا هم نیازهاشون سرکوب کنند بخاطر سنت و گرونی فرهنگ جدبد مسخره شون میانسال که هیچ
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1400/02/12
بابا خجالت بکشید.اینا چیست میذارید؟ مگه مسلمان نیستید؟ شرم کنید......
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
این مطالب عین نیاز و ضرورت است ، در هیچ کجای دین اسلام هم‌ گفته نشده پژوهش و مطالعه علمی در مورد روابط زناشویی حرام است ، چیزی که شرم آور است افزایش سن ازدواج بین جوانان و طلاقهای جنسی متاهلین به علت فقدان اطلاعات علمی درمورد روابط زناشویی است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
میخوای بگی خیلی حالیته؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
توخوبی
خ
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
آره دیگه مسلمونا تو میانسالی دیگه باید دنبال قبر و قیمت قبر و مراسم و اینها باشند.
سعید
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
غریضه خدادادیه ربطی به مسلمان و کافر ندار تا کی در بدویت و جهالت میخوای بمونی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اینا طبیعت بدنه
Germany
12:21 - 1400/02/12
بر خلاف این ارتیکل من بالای ۷۰ سال سن دارم ومیل جنسی خوبی هم دارم البته بدون ویاگرا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
حتما وضعیت پولیت خوبه که تو ۷۰ سالگیم میل جنسی داری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
خیلی حالیم نیس ، ولی در این حد می فهمم ، تفهیم شدی ؟ !
بدون نام
Netherlands
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
توهمات پیرمردهای ایرانی ...حالا باز سراغ زنهای جوانتر نرن قابل تحمله
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1400/02/12
واقعا حالم بهم خورد مخصوصا پاراگراف آخر . با سن بالا بلندشن برن دکتر بگن چی ؟ خجالت آوره آخر عمری دنبال مسائل جنسی بودن نفرت انگیزه . اَه اَه
پاسخ ها
سر خوش
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
تا کفش کشی رو نپوشیدی در مورد راه رفتنش قضاوت نکن
عاطفه
United Kingdom
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
چه اشکال داره در سن بالا ارتباط جنسی شما فکر کنم با این طرز فکر حتما باید به دکتر روانپزشک مراجعه کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اگه مرد با زن هم سن خودش باشه هیچ اشکالی نداره مشکل از جایی شروع میشه که مرد 50 ساله میره سراغ زن جوان
شات اپ
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
50 سالگی آخر عمر نیست . شماها که اینقدر طول عمرتون کوتاهه بجای ول گشتن در اینترنت به عبادت و توبه به درگاه الهی مشغول بشید هه
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1400/02/12
مسائل مختلف بچه هاشغلشون ازدواج مسکن ومسایل مالی دراین دوران باعث میشه
ادم از مسایل زناشویی غافل بشه ونتونه بهش فکرکنه
درحالیکه درجوانی باتمامی این مسایل چون فقط به خود ادم مربوط هست راحتر سپری میشه
درکل این مسایل یک نوع بی خیالی می خواد.
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1400/02/12
اینهمه جوان سی ساله رو رسیدگی کنین یه زندگی حداقلی بتونن راه بندازن با تورم پنجاه درصد.
نمیخواد نگران رابطه جنسی چارتا پیر پاتال باشین.اونا زندگیشونو کردن
پاسخ ها
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
یادت باشه من و تو هم پیر میشیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
بی فرهنگ
زن
Netherlands
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
طوری جوان جوان می کنی انگار هزار سال جوان خواهی موند چشم بهم بزنی چهل و پنجاه ساله میشی البته مردها تازه اول عشق و حالشونه تو این سنین در فرهنگ مردسالار
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1400/02/12
واقعا مطلب مفیدی بود خیلی ممنونم ازت برترینهای عزیز.

البته من هنوز مجردم .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
میانسالی شما؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
منم باشماموافقم ممنونم برتراین ها ازمطالب خوبتون اگه میشه مطالبی هم براشادزندگی کردن بذارین باتشکر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
اسنت
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1400/02/12
من که کلا ازدواجو میل جنسی وکارو فراموش کردم به هر دری زدم نشد .عمرماها تلف شد.خدا باعث وبانیشو لعنت کنه
پاسخ ها
محسن
Germany
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
شما مسائل اقتصادی رو حل کن مسئله نعوظ خودش حل میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
ما که میان سال هستیم انقدر فکر خیال جوونامونا داریم که ذهنمون برا اینجور مسائل یاری نمیکنه ادم از خودش خجالت میکشه وقتی یه جوونه سی ساله توی خونت مجرده به این چیزا فکر کنی اونم جوون پاک تحصیل کرده فقط به خاطر بیکاری وبی پولی روش نمیشه بره خاستگاری دختری که دوستش داره بعد منه مادر ۵۰ ساله به فکر اینجور چیزا باشم
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1400/02/12
در جوونی که نچشیدیم. میانسالی و پیری میخاییم چکار؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
باید خودت ارده کنی وازجونی بهتربگم اززنگی خودت خوب استفاده کنی به نظرمن سن فقط یه عدده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
والا زرنگ شدم ولی دیگه توان ندارم. حالا که یاد گرفتیم . دیگه جوونی نداریم.
United Arab Emirates
18:29 - 1400/02/12
گرونی تورم اقتصاد اینده اولاد.مگه میلی میمونه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
همه كه از گروني و تورم و تاثيرش به ميل جنسي گفتن. البته كاملا قابل قبول هست چون خودم هم درگيرش هستم. ولي تمايل جنسي با افزايش سن ظاهرا كاهش كه پيدا نميكنه هيچ بيشتر هم ميشه!‌ لااقل تجربه من كه اينطوريه جوونتر بودم اينقدر لذت نميبردم كه الان ميبرم. شايد هم بخاطر تجربه و ثبات نسبي مالي باشه نميدونم.
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1400/02/12
واقعا کاربر 15:06 درست گفتید .واقعا وقتی ادم جوون عذب سن بالا تو خونه داره .واقعا خجالت اوره که ببینی جوونت نیاز داره ولی به خاطر شرایط مزخرف جامعه نمیتونی سر و.سامونش بدی .اونوقت به فکر مسائل جنسی خودت باشی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
خدا رو شکر ما بچه نداریم که بخواد تو همه چیزمون فضولی و حسودی کنه و شیره جونمونو بکشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
چقدر این موضوع درد آوره.
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1400/02/13
در جوانی با خود گفتم شیر شیر است گرچه پیر باشد چون به پیری رسیدم دانستم پیر پیر است اگر چه شیر باشد
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1400/02/13
سعی کینیم به افکارمنفی کمترفکرکنیم همیشه به داشته هامون شکرکنیم منم قبول دارم زندگی سخت شده ولی دلیلی هم نداره اینقدربهم دیگه گیربدیم زندگی شیرینه فکرنکنین بامیانسالی دیگه همه چی توم شده نه ازش لذت ببرین وتامینونی استفاده کنین
Germany
09:29 - 1400/02/13
هرچیزی یه زمانی داره وتواون زمان خودش جذابه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج