سردار آزمون؛ ماجرای یک عشق عجیب و غریب
۱۱۱۹۳۷۴
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
۱۰ 
سردار آزمون علاوه بر آنکه در دنیای حرفه‌ای فوتبال نامی برای خودش دست و پا کرده، دل در گرو دو ورزش دیگر هم دارد: والیبال و اسب‌سواری.
روزنامه شرق: سردار آزمون ستاره ایرانی باشگاه زنیت سنت‌پترزبورگ این روز‌ها حسی دوگانه دارد؛ او که تا هفته پیش خودش را آقای گل لیگ روسیه تصور می‌کرد، با غیبت در آخرین دیدار زنیت و البته سفر به ایران، به ناگاه عنوان آقای گلی لیگ را هم از دست داد و آن را دودستی به هم‌تیمی‌اش تقدیم کرد.
 
سردار آزمون – پالنتینو عشق تمام‌نشدنی!
 
البته که شاید برای سردار آزمون این خبر غافلگیرکننده چندان هم ناراحتی به همراه نداشته باشد، چون هرچه باشد، همان‌طور که خودش پیش‌تر عنوان کرده، قهرمان‌شدن با زنیت در لیگ روسیه برایش اهمیت بیشتری در مقایسه با عنوان آقای گلی دارد. با این حال، کاپیتان تیم زنیت که می‌دانست سردار آزمون از چهارگلی که او در غیاب این ستاره ایرانی زده شوکه می‌شود، به شوخی گفت که وقتی سردار متوجه پوکر من در این بازی شود، حتما از اسبش می‌افتد! شاید در نگاه اول تعبیری که هم‌تیمی سردار آزمون به کار برده باشد چندان قابل فهم نباشد، ولی آن‌هایی که سردار آزمون و عشق او به اسب و اسب‌سواری را می‌دانند، به خوبی متوجه کنایه کاپیتان زنیت شده‌اند.
 
سردار آزمون علاوه بر آنکه در دنیای حرفه‌ای فوتبال نامی برای خودش دست و پا کرده، دل در گرو دو ورزش دیگر هم دارد: والیبال و اسب‌سواری. هر دو هم برگرفته از بندر ترکمن است که این دو ورزش در آن بسیار رایج است و به نوعی خودشان را در این دو رشته ورزشی صاحب سبک می‌دانند. البته که سردار آزمون هم مثل بسیاری دیگر از ترکمن‌ها در این دو رشته ورزشی تبحر دارد و هربار که فرصتی دست دهد برای هم‌تیمی و رفقایش، به غیر از فوتبال، در والیبال و اسب‌سواری هم کری‌خوانی می‌کند. عشق سردار آزمون به اسب تا حدی است که حالا بسیاری از روس‌ها از علاقه‌اش خبر دارند؛ پیش‌تر یکی از مربیان سردار آزمون گفته بود وقتی با این پسر درباره اسب صحبت می‌کنید چشمانش برق می‌زند.
 
سردار آزمون – پالنتینو عشق تمام‌نشدنی!
 
شناختی که سردار آزمون از اسب‌ها دارد آن‌قدر تخصصی است که در چشم به‌هم‌زدنی می‌تواند نوع خوب و بد آن و ویژگی‌هایش را برشمرد. البته که علاقه و تبحر سردار آزمون در رشته اسب‌دوانی او را به جایی کشانده که به صورت حرفه‌ای هم در این عرصه فعالیت کند. او این روز‌ها صاحب اسبی مشهور به نام سرلیک است که در رقابت‌های اسب‌دوانی استرالیا، یکی از مطرح‌ترین رقابت‌ها مسابقه می‌دهد. او برای سرلیک یک مربی و سوارکار مشهور به نام خانم میشل پین هم دارد و در زمینه خرید و رقابت همواره با او مشاوره مستقیم دارد.
 
سرلیک گران‌ترین اسب سردار آزمون محسوب می‌شود. او این اسب را نزدیک به یک سال پیش در استرالیا خریده و برایش هزینه‌ای ۵۰۰ هزاردلاری کرده است. البته می‌گویند به دلار استرالیا خریده و به دلار آمریکا این رقم نزدیک به ۳۰۰ هزار دلار است. هزینه ۳۰۰ هزاردلاری برای سرلیک، این اسب را گران‌ترین اسب اصطبل سردار آزمون هم کرده و با ضرب و تقسیمی ساده مشخص می‌شود که قیمت سرلیک این روز‌ها حدود هفت میلیارد تومان است. شاید سرلیک گران‌قیمت‌ترین اسب سردار آزمون باشد، ولی برای ایرانی‌ها سرلیک، یکی دیگر از اسب‌های آزمون است که شهرت بیشتری دارد.
 
اسبی که در رقابت‌های ایران مقام آورده و حتی سوژه یکی از فیلم‌ها شده است. با وجود آنکه سردار آزمون از سوی عده‌ای، متهم به ریخت‌وپاشِ زیادی می‌شود، ولی او به صورت حرفه‌ای وارد دنیای اسب‌دوانی شده و به نوعی در این زمینه برای خودش بیزینس به راه انداخته است. البته که هرجا بحث بیزینس در میان باشد، طبیعتا اشتغال به کار هم همراهش است و نمی‌توان این‌طور ادعا کرد که سردار فقط برای سرگرمی وارد این عرصه شده است. حالا با توضیحی که در بالا رفت می‌شود یک بار دیگر به صحبت‌های هم‌تیمی سردار آزمون و شوخی‌اش با او که گفته اگر خبر را بشنود احتمالا از اسبش می‌افتد، برگشت؛ به نظر نمی‌رسد که این صحبت بی‌ارتباط با اسب تازه‌ای باشد که سردار آزمون خریده است!
 
سردار آزمون – پالنتینو عشق تمام‌نشدنی!
 
او به تازگی و در همان استرالیا و دوباره در همکاری با میشل پین «پالنتینو» را خریده و برایش هزینه قابل تأملی کرده است. اگرچه قیمت این اسب اصلا قابل مقایسه با سرلیک نیست، ولی آن‌طور که رسانه‌های استرالیایی نوشته‌اند قیمت اسب تازه سردار آزمون ۷۰ هزار دلار است. حالا اگرچه مشخص نشده دوباره این ۷۰ هزار دلار، دلار استرالیاست یا آمریکا، ولی هرچه باشد قیمت این اسب به تومان دوباره بیش از یک میلیارد برآورد می‌شود. خبر خرید اسب جدید را میشل پین، مربی و سوارکار اسب‌های سردار آزمون داده و گفته که این اسب از اوکلندز خریداری شده است. میشل در ادامه اشاره‌ای هم به سردار آزمون و علاقه او {در این سایت استرالیایی به اسم «مسی ایرانی» معرفی شده} به اسب‌ها می‌کند و می‌گوید: «سردار پسر بسیار خوبی است که به اسب‌ها علاقه دارد و از آن‌ها حمایت می‌کند. تا الان که برای ما همه چیز خوب پیش رفته و امیدواریم در ادامه به موفقیت در این عرصه برسیم».
 
آن‌طور که میشل می‌گوید، سردار آزمون علاوه بر تمرینات روزمره، «هر روز» هم آمار اسب‌هایش را دارد و درباره آنها، چه اسب‌هایی که در استرالیا دارد و چه آن تعداد اسبی که در ایران در اختیارش است، کسب اطلاع می‌کند. «من و سردار تقریبا هر روز درباره اسب‌ها با هم صحبت می‌کنیم. او دوست دارد از اسب‌هایش باخبر باشد. سردار در پیست ایران موفقیت‌هایی به دست آورده است و با هم درباره اسب‌هایش در ایران هم حرف می‌زنیم. البته من با مسئول مزرعه‌اش در ایران هم در ارتباط هستم و اخبار اسب‌هایش را از او هم جویا می‌شوم».
 
سردار آزمون – پالنتینو عشق تمام‌نشدنی!
 
آن‌طور که به نظر می‌رسد اسب تازه‌ای که سردار آزمون خریده بیست‌وچهارمین اسبی است که او در اختیار دارد؛ پیش از این «ایران ورزشی» در مطلبی به اسب‌های سردار آزمون اشاره کرده و نوشته بود که او ۲۳ اسب در اختیار دارد. قریب به یک سال پیش، مجموع قیمت اسب‌های او به بیش از ۱۰ میلیارد تومان می‌رسید که قاعدتا با خرید‌های تازه، این رقم بالاتر رفته و بیشتر هم می‌شود. از جمع ۲۳ اسب قبلی سردار آزمون، هشت تا از آن‌ها به نام‌های عربین‌فلایت، شادلیک، هانیل، ایزابلا، دلدار، سولیک، ویوا آنجل و آنی آنجل دختر هستند و بقیه پسر. نام اسب‌های پسر او عبارت‌اند از سریک، کاررا، آرکا، ایلیا، آلگرو، هاتریک، ژوپیتر، ولگا، سردارخان، کارمن، هج دیت، سرلیک، زد میکی، اونیکس و هج تایم.
 
سردار آزمون پیش‌تر در واکنش به تعداد اسب‌هایی که در اختیار دارد گفته بود که هشت دختر دارد و ۱۵ پسر. پیش‌تر در بخشی از گزارشی که ایران ورزشی نوشته بود این‌طور آمده بوده که سردار با اسب‌های چابک و آماده‌ای که در اختیار دارد، عناوین بسیاری هم در ایران به‌دست آورده است: سریک در گروه یک قهرمان کشور شده، کاررا هم این عنوان را کسب کرده و البته نایب‌قهرمان همین گروه شده است. آرکا قهرمان گروه یک ترکمن‌هاست، عربین‌فلایت فرانسوی است و از این کشور آمده و عناوینی هم دارد.
 
سردار آزمون – پالنتینو عشق تمام‌نشدنی!
 
اونیکس دو بار اول شده و یک بار دوم. هج تایم هم سه بار دویده که یک بار قهرمانی به دست آورده و دو بار عنوان سوم. هج دیت یک مقام سومی دارد و البته دو بار هم مصدوم شده که این روز‌ها حال و روز خوبی دارد. سولیک هم یک بار قهرمان شده و یک بار هم عنوانی کسب نکرده. کارمن، ژوپیتر، ولگا و دلدار هنوز دو ساله‌اند و انتظار حضور در نخستین مسابقه را می‌کشند. ویوا آنجل، آنی آنجل، سرلیک، سردارخان، زدنیکی هم ۱۸ماهه هستند و باید دوساله شوند تا در مسابقات شرکت کنند.
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1400/02/28
ی از خود راضی مزخرف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
حالایکی هم پیداشده ی سرگرمی سالم داره خودراضی ومزخرف شد؟
نفر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
چقدر عقده ای تو
رامهر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
واقعا همین طوره اگه راست میگه دست چندتا هم نوع رو بگیر به جای اسب ۷میلیاردی خریدنو پوز دادن
رامهر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
پز باید اون زنی بده که ۴۰ساله داره یه مرد رو ترو خشک میکنه یه مردی که چهل ساله با لوله غذا می خوره توی جنگ بوده از اون باید بنویسین بله سراغ دارم دوستم با هم جنگ بودیم سال ۶۳ نه اسب یه ادم از خود راضی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
چراهمه چی روباهم قاطی میکنین؟
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
دو ماهه دندون درد دادم،پول ندارم بکشم
هیییییییی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
چه ربطی داره ؟تو گزارش نوشته برای سرگرمی این کارو نمیکنه. تو این کار سرمایه گذاری کرده. اگه تو پولدار و معروف بودی هیچ کاری غیر از فوتبال برای خودت دست و پا نمیکردی ؟اینقدر قضاوت نکنین. شما چه میدونین طرف کار خیر میکنه یا نه ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
چقدر مردم حسود و بد خواه و بد دلی داریم .
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1400/02/28
خدا حفظش کنه این جوان خوب ایرانی را.
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1400/02/28
خیلی خوشش از خودش میاد
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
تو خیلی خوشت از خودت نمیاد؟
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1400/02/28
آفرین بر این انسان موفق و حیوان دوست،
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1400/02/28
سردار زاده ی و بزرگ شده ی شهرستان گنبد کاووس است و اسم اسبش هم سریک است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
اینقدر اینطور حفظش هستی قران اینطور بلدی
سلطان پرسپولیس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
سریک نه داداش سرلیک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
خوب که چی؟
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1400/02/28
خوب که چی؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
اول اینکه مرکز والیبال ومرکز اسب دوانی کشور شهرستان گنبد کاووس میباشد .دوم اینکه اینهم یک ورزش وتفریح سالم است.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
خودت خب که چی چرا اومدی بخونی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
یعنی نمیتونید خوشی وموفقیت کسی را ببینید البته تقصیر ندارید روش مملکت همینه
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1400/02/28
چرا بدون شناخت یه عده قصاوت میکنن؟؟؟
ترکمن ها یه اصطلاحی دارن.
میگن، ترکمن یعنی اسب.
شاید به نظر ما خنده دار بیاد. ولی واقعیت اینه که اسب برای ترکمن ها خیلی خیلی اهمیت داره.
علاقه آزمون به اسب، به ریشه ترکمنیش برمیگرده
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1400/02/28
2/5 درصد مرفه بی درد که 85 درصد حسابهای بانکی مال اونهاست .

یک آزمون هم روش ....
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1400/02/28
اگه ادم بود به مردم فقیر مملکت کمک میکرد .بیشتر فوتبالی های این مملکت اینجوری هستند .
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1400/02/28
چقدر برخی عقده‌ای شدن خودش در میاره هر جوری دوست داشت خرج میکنه حسود و فضول نباشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج