تارتار: کمیته انضباطی از فیفا سوال غلط پرسیده!
۱۱۱۹۵۸۰
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
۱۲ 
سرمربی تیم پیکان تهران ابراز امیدواری کرد که مسئولان فدراسیون فوتبال در استعلام خود از فیفا سوال غلط نپرسند.

فارس: سرمربی تیم پیکان تهران ابراز امیدواری کرد که مسئولان فدراسیون فوتبال در استعلام خود از فیفا سوال غلط نپرسند.

مهدی تارتار در گفت و گو با روابط عمومی موسسه فرهنگی ورزشی ایرانخودرو (پیکان) با اشاره به ادامه تنش ها پیرامون دیدار تیمش مقابل سایپا عنوان کرد: امروز شنیدیم که مسئولان فدراسیون فوتبال با فیفا مکاتبه کرده اند. به ما گفته اند که سوال غلط از مدیران انضباطی فیفا پرسیده شده است. ظاهرا آنها درباره استفاده از "بازیکن غیرمجاز" سوال کرده اند که این مساله اصلا درست نیست. بر اساس ماده های 61 و 62 آیین نامه انضباطی ما اصلا بازیکن غیرمجاز استفاده نکردیم. بلکه "استفاده غیر مجاز از یک بازیکن" داشتیم. این ها با هم متفاوت است و آقایانی اقدامات حقوقی انجام می دهند این را به خوبی می دانند.

وی ادامه داد: دوستان در فدراسیون فوتبال بهتر است مسیر را اشتباه نروند و موارد را آنطور که هست استعلام کنند. بازیکن ما بازیکن مجاز بوده است. او دارای کارت بازی و قرارداد رسمی نامش هم در لیست تیم حضور دارد. بر اساس آیین نامه انضباطی مشخص است که نمی‌شود بازیکن تعویضی ششم ما را بازیکن غیرمجاز تلقی کرد.

تارتار با اشاره به مقصران اشتباه پیش آمده در جریان بازی با سایپا خاطرنشان کرد: 50 درصد این قضیه از طرف ما اتفاق افتاده و 50 درصد دیگر از طرف مسئول برگزاری ، داور چهارم و حتی داور وسط. داور چهارم اگر تعویض ها را تیک می زد، یا اگر داور وسط در کارت تعویض هایش تیک زده بود، جلوی این تعویض را می گرفتند. ناظر بازی هم اگر برگه تعویضی که به جای یک نفر نام دو نفر در آن نوشته شده بود را کنترل می کرد، نمی گذاشت این تعویض صورت بگیرد. برای همین باید مطابق با مسئولیت و تقصیرها برخورد شود.

تارتار با بیان اینکه "پیکان در رشته های مختلفی به صورت حرفه ای تیمداری می کند" خاطرنشان کرد: باشگاه ما به جز رده های پایه های فوتبال که همواره بازیکنان موثر و متعددی را به فوتبال ایران تحویل داده و حتی لژیونرهایی مثل شهاب زاهدی و شهریار مغانلو را به ارمغان آورده در والیبال هم افتخارات زیادی دارد و پرافتخار ترین تیم آسیا محسوب می شود. امیدوارم برخورد مسئولین فدراسیون فوتبال با این اشتباه و پرونده باعث نشود که ما حمایت مدیران ارشد گروه صنعتی ایرانخودرو را از دست بدهیم و آنها برای ادامه تیمداری دلسرد شوند. این یک هشدار است که ما به کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش می دهیم تا بدانند نهادهای بالای سری ما حاضر و ناظر هستند و همه چیز را رصد می کنند.

وی افزود: از رییس کمیته انضباطی تعجب می کنم که اعلام کرده این بازی شبیه به مسابقه رم و اسپتزیا است. اولا که آن بازی در جام حذفی بوده است؛ ثانیا بازیکن دقایق طولانی در زمین بوده؛ ثالثا نتیجه کلی بازی فرقی نکرده است و رم بازی را در زمین هم باخته بود. از طرفی چون بازی در جام حذفی بوده امتیازی از رم کسر نشده و فقط این تیم به دور بعدی نرفته است. ضمن اینکه 3 بر صفر شدن آن بازی تاثیری در سرنوشت بقیه تیم ها هم نگذاشته است. پس اتفاقات بازی پیکان و سایپا را نمی شود با بازی رم و اسپتزیا مقایسه کرد. همچنین آن بازی تابع قوانین فوتبال ایتالیا بوده و ما هم باید تابع قوانین خودمان باشیم.

سرمربی پیکان در بخش دیگری از صحبت هایش تاکید کرد: به نظر می رسد کمیته انضباطی باید همه موارد در نظر بگیرد و بر اساس شواهد و مستندات تصمیم عاقلانه و منطقی و همراه با عدالت را اتخاذ کند.

تارتار افزود: تاکید می کنیم که بازیکن ما به هیچ وجه غیرمجاز نبوده اما می توانیم بگوییم استفاده غیرمجاز از یک بازیکن انجام داده ایم. آقایانی که در مباحث حقوقی شرکت دارند و کارشان این است می توانند روی آن صحه بگذارند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج