رامبد و مردم معمولی؛ سقوط آزادِ یک آرتیست!
۱۱۲۰۴۷۶
۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵
۱۰ 
در پی واکنش‌های منفی گسترده، تغییراتی در سریال «مردم معمولی» به وجود آمد و ۶ قسمت ابتدایی آن از آرشیو حذف شد.
برترین‌ها: سریال «مردم معمولی» به کارگردانی رامبد جوان، از همان ابتدای انتشار با واکنش‌های منفی مخاطبان و منتقدان مواجه شد و مورد استقبال قرار نگرفت. پس از انتشار شش قسمت از این مجموعه، موج انتقاد‌ها بالاخره تاثیرگذار بوده و از قسمت هفتم تغییراتی در سریال به وجود آمد.
 
رامبد جوان
 
مائده کاشیان در روزنامه خراسان نوشت: حذف شش قسمت ابتدایی سریال و در نظر گرفتن قسمت هفتم به عنوان اولین قسمت، از لحاظ فنی و حرفه‌ای هم نادرست است. می‌دانیم که «مردم معمولی» به سبک سیت‌کام (کمدی موقعیت) ساخته شده و با دیگر سریال‌ها متفاوت است، اما در هر صورت شخصیت‌های سریال قسمت اول، به مخاطب معرفی شده‌اند و تماشاگر در جریان فضای کلی سریال قرار گرفته است، در این شرایط نمی‌توان ناگهان قسمت هفتم را به عنوان قسمت اول در نظر گرفت و آن را شروع سریال دانست.  
 
گذشته از این که حذف شش قسمت سریال غیرمنطقی و بی‌توجهی به حقوق مخاطبان است، اما ایجاد تغییر در واکنش به بازخورد‌های مخاطبان بُعد مثبت این اتفاق است که البته در میان دیگر سریال‌هایی که دهه ۸۰ به سبک سیت‌کام ساخته شده‌اند، بی‌سابقه نیست. رامبد جوان پیش از این در سریال کمدی «مسافران» هم تجربه مشابهی داشته است. در قسمت‌های ابتدایی سریال، وجه فانتزی سریال بسیار پررنگ بود، اما آن زمان مخاطب چندان با اتفاقات تخیلی و فانتزی آن ارتباط برقرار نکرد، به همین دلیل استفاده از فانتزی در این مجموعه کمتر شد و به دنبال آن مخاطب، بهتر از سریال استقبال کرد. در سیت‌کام‌هایی که همزمان با پخش، تولید می‌شود امکان تغییر طبق نظر مخاطبان وجود دارد و سازندگان «مردم معمولی» هم از این امکان استفاده کرده‌اند. البته همان طور که گفتیم این اتفاق در تلویزیون قابل قبول است، اما در پلتفرم‌های نمایش آنلاین فیلم و سریال، شاید وضعیت متفاوت باشد.
 
رامبد جوان
 
به‌زعم کارشناسان یکی از دلایل عدم‌موفقیت سریال جدید جوان نبود یک فیلمنامه است؛ ضعفی که این روز‌ها در برخی از سریال‌های شبکه نمایش خانگی به‌خوبی دیده می‌شود.
 
پوریا ذوالفقاری نوشت: پیش‌تر هم نوشته بودم؛ که با ما یک فرقه طرفیم که تصمیم گرفته شده از کارهای‌شان با هر کیفیتی حمایت شود و متصل، حساب‌های بانکی‌شان سرشار گردد. آخرین نمونهٔ این «عزیزکردگی» در ماجرای تولید مجدد «مردم معمولی» پیش آمده که نمی‌دانم چرا برخی رسانه‌ها آن را رخداد مثبتی قلمداد می‌کنند! صورت مسئله این است که رامبد جوان از یک پلتفرم بودجه و دستمزد گرفته که سریال بسازد. حاصل کارش محصولی شده که صغیر و کبیر به آن بد و بیراه گفته‌اند. در شکل درستش باید تولید این مجموعه متوقف می‌شد و نهایتا اگر اصرار بود که جناب جوان کار کند و دریای قابلیت‌ها و استعدادهایش بی‌استفاده نماند، از او می‌خواستند طرح سریال دیگری را بیاورد و قید این طرح و این قصه را بزند، چون خیلی ساده؛ این قصه و این سریال جواب نداد. اما چه کردند؟ می‌خواهند یک‌بار دیگر به رامبد عزیز فرصت بدهند تا همین سریال را بسازد! یعنی دوباره دستمزد میلیاردی بریزند به جیب جناب جوان تا او به روش آزمون و خطا بالاخره در پنجاه‌سالگی برنامه‌سازی و کارگردانی بیاموزد! اول این که این چه ربطی به کارگردانی دارد؟ این که خودش یک بیزینس است! هی پول بگیری و خراب کنی و باز پول بگیری و... یعنی نسبت پلتفرم با ایشان دقیقا نسبت پدری میلیاردر شده با فرزند لوس و بی‌استعدادش که هربار یکی از ماشین‌های گران ابوی را به در و دیوار می‌زند و له می‌کند و هربار پدر می‌گوید فدای سرت و «بالاخره بچه باید رانندگی یاد بگیرد!»
 
رامبد جوان
 
دوم این که ربط این ماجرا با بحث قسمت‌های امتحانی سریال‌های خارجی (پایلوت) چیست؟ آنجا چند قسمت تولید می‌شود، اگر موفق نبود، کنارش می‌گذارند و اگر موفق بود، تازه قرارداد می‌بندند و می‌گویند ادامه بدهید. این‌جا اول قرارداد بسته‌اند، تولید و پخش کرده‌اند، صد در صد بازخورد منفی گرفته‌اند و بدون کنارگذاشتن این قصه گفته‌اند باز پول می‌دهیم که از اول بسازید و دستی به سر و روی سریال هم بکشید. انصافا این که به هر قیمتی بخواهی از یک «پنجاه سالهٔ ننر» که سابقه ساخت هیچ سریال موفقی نداشته، حمایت کنی، به روند تولید سریال‌های حرفه‌ای در جهان شبیه است یا به رفتار مادرانی که وقتی بچه‌شان گندی به بار می‌آورد، دست او را می‌گرفتند و وسط جمع مهمانان می‌آوردند و می‌گفتند: «قول داد دیگه از این کار‌ها نکنه.» بچه هم تا چند دقیقه روی صندلی به حالت دست به سینه می‌نشست که یعنی من دیگه بچهٔ خوبی شدم! حرف آخر؛ بابت چشم پوشیدنِ بفرموده بر خطا‌های رامبد جوان و پروار کردن او با کار‌هایی نظیر صفر کردن کیلومتر سریالش، سر مردم منت نگذارید.»
 
رامبد جوان
 
نیما حسنی نسب در اینستاگرام خود نوشت: دارند سریال رامبد جوان را امحاء می‌کنند! این اولین بار است که در مواجهه با نقد‌های صریح و اعتراض‌های به‌جا و واکنش منفی گسترده مخاطب به یک محصول بنجُل چنین اتفاقی افتاده است. متن خبر، اما هنوز صراحت و شفافیت لازم را ندارد و ممکن است این فقط یک عقب‌نشینی تاکتیکی یا حربه‌ی تبلیغاتی برای فرار از هجوم واکنش‌های منفی مردم و منتقدان باشد؛ این‌که از قسمت هفتم سریال ناگهان چه اتفاقی افتاده که رضایت هشتاد درصدی به دنبال آورده و شده قسمت اول جدید سریال (!) و شش قسمت قبلی را «شیفت/دیلیت» کردند، آدم را کنجکاو می‌کند که باز هم سی دقیقه وقتْ صَرفِ راستی‌آزمایی این موضوع کند. اگر این هجمه‌های تند و تیز به ارتقای کیفیت و تغییر اساسی در یک محصولِ سطح‌پایین منجر شده باشد، موفقیتی مهم برای مخاطب و حتی بیش از آن توفیقی اجباری برای سازندگان و عرضه‌کنندگان این جنس بنجل است. اگر هم باز با یک ترفند تبلیغاتیِ کم‌هوشانه‌ی دیگر طرفیم که باید اتاق فکر این ایده را به‌سرعت اِخراج کنند یا به کار دیگری بگمارند.
 
رامبد جوان
 
«مردم معمولی» با بازی بازیگرانی، چون رامبد جوان، آتیلا پسیانی، شبنم مقدمی، لیلی رشیدی، کمند امیرسلیمانی و... قرار بود فضای جدیدی در میان کمدی‌های اپیزودیک باشد، اما در نهایت جوان و تیمش نتوانست یک کمدی باکیفیت و مخاطب‌پسند را داشته باشد.سریال کمدی «مردم معمولی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رامبد جوان، قرار است از شنبه ۸ خرداد با تغییر در زمان پخش، روز‌های شنبه و پنجشنبه به‌صورت اختصاصی از فیلیمو پخش شود.
رامبد جوان
 
رامبد جوان
 
رامبد جوان 
 
رامبد جوان
 
رامبد جوان
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1400/03/01
بالاخره باید هوای ادم هاشون و داشته باشن
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1400/03/01
کسی هم میبینه این سزیال و خندوانه رو ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
نه دیگه. اصلا.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
اصلا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
من فقط بخشهایی که جناب خان هست میبینم
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1400/03/01
دمت گرم احسنت ایول داری همه چیزیه طرف واژه ننرپنجاه ساله یه طرف درکوتاهترین جمله به قشنگترین حالت رامبدرو معرفی کردی ازاین بهترنمیشدالحق والانصافننرپنجاه ساله بهترین زیباترین وکامل ترین تشبیه برای آقای به اصطلاح جوان میشه بکاربرد
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1400/03/01
رامبد سوگلی صدا وسیما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
رامبد سوگلی نیست
رامبد نوگلی است
برای اطلاع از معنای نوگلی به توضیحات یکی از همکاران رامبد به نام مهران مدیری در قهوه تلخ مراجعه شود
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1400/03/01
تناقض گویی فاحش بین گفتار رو رفتار آقای جوان تو قضیه تولد فرزندش تو کانادا من رو از ایشون و کارهاش به شدت دلزده کرده ، من خندوانه ایشون رو هم نمیبینم چه برسه به سریال مردم معمولی
به گمونم خیلیها مثل من هستند
پاسخ ها
ستاره
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
تو فیلیمو‌پخش شده ها
بعدش از وقتی رفت بچه ش رو کانادا رایید از چشم مردم افتاد
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1400/03/01
سریالها جداً خنده دار هست ولی مخاطب انتظارش بالا رفته
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1400/03/01
تو فضای ملتهب و سیاست زده امروز حالا یکی پیدا شده داره یکم جامعه را از این فضا بیرون می آره آیا باید بکوبیمش آقای جوان یک از با استعداد ترین کمدینهای ایرانه و همیشه نامبر وان بوده دراین کشور بنظرم حتی یک دهم حق هنریشو نگرفته این واقعا دور از انصاف ما الان به این عزیزان احتیاج داریم ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
نامبر وانت که رامبد باشه بقیه رو واویلااااا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
تو یا خود رامبد جوانی یا شاه حسینی
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1400/03/01
والا هفت تا ده هم تعریفی نداره اونم حذف کنه بهتره
United Arab Emirates
12:23 - 1400/03/01
من این سریال رو ندیدم ولی پنجاه ساله که هیچ سریال موفقی نداشته ؟ حتی مسافران که بین کسایی که فقط سریال خارجی میبینن طرفدار داره، سریال های گمگشته و نشانی و توطئه فامیلی کار های موفقی نبودن؟
United Arab Emirates
13:40 - 1400/03/01
اون به ظاهر منتقدی که میگه رامبد جوان سریال موفق نداشته
قطعا سریال مسافران رو ندیده
تو سینما هم دو تا از بهترین کمدی های بعد از انقلاب رو کارگردانی کرده (ورود آقایان ممنوع/پسر آدم دختر حوا)
تو برنامه سازی هم خندوانه جز با کیفیت ترین و پر بیننده ترین برنامه های 30/40 سال اخیر بوده
میخواید انتقاد کنید درستو منطقی انتقاد کنید
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1400/03/01
اتفاقا به نظر من سریال مسافران سریال بسیار خوبی بود. من خیلی از شوخیهاش رو همیشه بخاطر دارم
Germany
19:46 - 1400/03/01
به این مقدار راضی نباشید خخخخخخخ
وقتی فقط و فقط خودیها مورد توجه قرار میگیرند و هزاران هزار استعداد اصلا دیده نمیشوند و قبلی ها هم مجبور به مهاجرت انوقت مردم فکر میکنند با آخر استعداد و توانایی روبرو هستند ( البته در همه زمینه ها)
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1400/03/02
هر کاری که اسمی از این آدم بیسواد و بی ادب باند باز باشه نباید دیدش
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1400/03/02
گاهی فکر میکنم امثال رامبد جوان، فارغ از شغل و تخصصشون، به کی بد کردن!!! حق من و ما تو حقشونه!!! پولمونو بالا کشیدن!!! تو بورس زیر پا خالی کردن!!! مسکن مهر پوشالی تحویل دادن!!! غیر از اینه که به سبک خودشون (برای خندوندن، کتاب خون کردن، ترویج رفاقت و صمیمیت) کار کردن و برنامه ساختن... (ادامه دارد)
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1400/03/02
امثال رامبد متظاهرند یا جامعه و صداوسیما هممون رو متظاهر کرده؟!مگه غیراز اینه که هممون روسری و مانتو تنمون میکنیم ولی خیلیامون هیچ اعتقادی بهش نداریم..مگه غیراز اینه که تو ماه محرم خیلیا عذاداری میکنن اما طول سال تو خونه ها و ویلاهاشون همه خبری هست..قصدم طرفداری و کوبوندن نیست..میخوام بگم افکار رادیکال ما با ما اینکارا رو کرد..ما مردم بیشتر به هم بد کردیم تا دولت و دنیا..باعث مرگ آزاده نامداری ها و رفتن علیرضا فغانی ها بیشتر ماییم تا هرکس دیگه..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج