واکسن رانتی برای پرسنل از ما بهترونِ صداوسیما
۱۱۲۰۸۲۸
۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
۱۰ 
صدا و سیمایی‌ها زودتر از دیگر اهالی رسانه واکسن کرونا گرفتند
روزنامه شهرآرا - محمدناصر حق خواه: در یک ماه گذشته تمرکز خبر‌ها بر واکسن کرونا، از لزوم ورود زودتر و شروع واکسیناسیون به این سمت رفته است که چه گروه‌هایی باید زودتر واکسن بزنند، زیرا در این مدت، مقادیر نه چندان زیاد، اما نسبتا خوبی از واکسن‌های مختلف کرونا وارد شده و واکسیناسیون بعضی گروه‌های حساس هم آغاز شده است. در این بین انتشار یک خبر عجیب در رسانه‌ها که هنوز به تایید رسمی نرسیده، کمی شائبه برانگیز شده است.
 
واکسن رانتی برای پرسنل از ما بهترونِ صداوسیما
 
بعضی خبر‌ها حاکی از این است که نهاد‌هایی که رسما واردکننده واکسن بوده اند، از دادن اطلاعات و آمار دقیق تعداد واکسن واردشده منع شده اند. هم زمان با این خبر گفته شده است افرادی که به صورت مستقیم در امر انتخابات دخیل هستند، باید در نوبت فوری واکسیناسیون قرار بگیرند. این تصمیم که قرار بود مشمولانش، کادر اجرایی انتخابات و ناظران صندوق‌ها و فعالان اصلی ستاد‌ها باشند، انگار بیشتر به کام بخش بزرگی از کارمندان صداوسیما شیرین شده است.
 
خبری که دو روز پیش منتشر شد، از واکسیناسیون بیش از ۳ هزار نفر از کارمندان صداوسیما می‌گفت؛ خبری که در حد یک شایعه نماند و به سرعت مسئولان رسمی هم تاییدش کردند. کیانوش جهانپور، رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت، در توئیتر نوشت: «مصوبه ستاد ملی کروناست برای عوامل درگیر در انتخابات؛ ازجمله ۳ هزارنفر مشمول آن در صداوسیما هستند، از خبرنگار و تصویربردار تا عوامل فنی».
 
اولویت با کیه؟
 
همان طور که پیش بینی پذیر بود، این خبر با واکنش تند بسیاری از کاربران در فضای مجازی روبه رو شد. کاربری در توئیتر نوشت: «کارمندان صدا وسیما اکنون چه اولویتی داشتن که بهشون واکسن تزریق بشه؟ اولویت با شماست یا اون بچه زباله گرد؟ اولویت با شماست یا اون سرباز تو بیمارستان، پادگان، مرز؟ اولویت با شماست یا خیلی از اون بی اولویت شده‌هایی که دیده نمی‌شن؟» عده‌ای هم اصل ماجرا، یعنی تزریق واکسن به افرادی را که قرار است به طور مستقیم با انتخابات درگیر باشند، قبول کرده، ولی سوال‌های دیگری پرسیده اند.
 
واکسن رانتی برای پرسنل از ما بهترونِ صداوسیما
 
مثل کاربری که نوشته بود: «به ۳ هزار نفر از کارمندان صداوسیما در چند روز آینده به بهانه انتخابات، واکسن تزریق خواهد شد. باید اسامی دقیق و مسئولیت این افراد در پوشش اخبار انتخابات اعلام شود تا فرداروز معلوم نشود که باجناق زاده‌ها و داخل مداری‌ها به بهانه انتخابات، واکسن تزریق کرده اند.» سیامک قاسمی، اقتصاددان و فعال رسانه، هم در توئیتی در این باره نوشت: «هم زمان که به هلال احمر و گمرک هشدار داده اند دیگر نباید آمار واردات #واکسن کرونا را اعلام کنند، بخشی از کارکنان #صداوسیما را به بهانه پوشش انتخابات، خارج از نوبت واکسن زده اند. آقایان کامل برگشتن به تنظیمات کارخانه! رانت و فساد و تبعیض و ناکارآمدی این بار در #واکسیناسیون». این واکنش‌ها و دغدغه‌ها درحالی بود که در یک روم کلاب هاوس هم بعضی خبرنگاران با بردن نام مجریان مشهوری که واکسن تزریق کرده اند، جزئیات واکسن زدن این افراد را اعلام کردند؛ خبری که به صفحات اینستاگرام و توئیتر هم رسوخ کرد.
 
همه روزنامه نگار‌ها دورکار نیستند
 
این صحبت‌ها فقط یک روی سکه است. شاید اگر بخواهیم منطقی‌تر و همه جانبه‌تر نگاه کنیم، نباید آن دسته از اهالی رسانه، خبرنگاران و گزارشگران را فراموش کنیم که در روز‌های پرنوسان کرونایی، هم در محیط کارشان حاضر می‌شدند و هم به گوشه وکنار شهر‌ها سرک می‌کشیدند. اهمیت همین مسئله باعث شد که مدتی پیش، بحث واکسیناسیون خبرنگاران درکنار برخی صنف‌های پرخطر دیگر مطرح شود. موضوعی که واکنش‌های زیاد و متفاوتی را ازسوی اهالی رسانه درپی داشت. عده‌ای معتقد بودند باتوجه به روند کندی که در واکسیناسیون افراد جامعه وجود دارد، دلیلی ندارد خبرنگاران زودتر از سایر افراد واکسن تزریق کنند. درمقابل بودند کسانی که ضمن یادآوری وظیفه خبرنگاری، معتقد بودند بهتر است خبرنگاران میدانی که مدام به این طرف و آن طرف می‌روند و در بسیاری از مکان‌های شلوغ و پرخطر حاضر می‌شوند، از این استثنا برخوردار شوند و واکسن کرونا را دریافت کنند یا دست کم با هماهنگی نهاد‌های صنفی استانی، برای تزریق واکسیناسیون آن‌ها شرایطی فراهم شود؛ همان طور که یکی از روزنامه نگاران در توئیتر نوشته بود: «در جریان گفت وگوی تلفنی با یکی از دوستان رسانه‌ای در شیراز مطلع شدم اغلب خبرنگاران و مدیران رسانه‌ای در استان فارس با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و نهاد‌های صنفی استانی، واکسن تزریق کرده اند».
 
واکسن رانتی برای پرسنل از ما بهترونِ صداوسیما
 
دوستان دیگری از اهالی رسانه هم مثل همیشه به سراغ توئیتر رفتند و نظرهایشان را بیان کردند. فردی نوشته بود: «این یک واقعیته. رسانه‌ها هم در مشاغل گروه یک هستن. تعطیلی ندارن و همه روزنامه نگار‌ها هم دورکار نیستن. شاید برای درک بهتر وضعیت خبرنگاران، بد نباشد گزارشگر‌ها و عکاس‌هایی را درنظر بگیریم که مدام مشغول تهیه گزارش میدانی از بیمارستان ها، آرامستان‌ها یا پوشش برنامه‌های حضوری هستند.»
 
همه اهالی رسانه یا فقط صداوسیمایی ها؟
 
شاید سوال مهم تری که برای بسیاری از کاربران مطرح شده است و البته برحق هم هست، این باشد که اگر خبرنگاران و اهالی رسانه در معرض گروه‌های پرخطر و پرریسک قرار می‌گیرند و واکسن کرونا باید زودتر به آن‌ها تزریق شود، چرا این استثنا فقط برای صداوسیمایی‌ها بوده است. کما اینکه تا به امروز در سراسر جهان داشته ایم خبرنگاران، روزنامه نگاران و فعالانی را که در حوزه رسانه کار می‌کنند و به کرونا مبتلا شده اند و حتی جان خود را از دست داده اند.
 
واکسن رانتی برای پرسنل از ما بهترونِ صداوسیما
 
به هرحال و با وجود تمام این صحبت ها، طبق زمان بندی و گروه بندی برنامه واکسیناسیون ملی، ساکنان زندان‌ها و مراکز تأدیب، نیرو‌های پلیس، نظامیان و سربازان پادگان ها، معلمان و کارکنان مدارس، گرم خانه ها، کمپ‌های معتادان و مهاجران، کارکنان بانک ها، کارکنان حمل ونقل عمومی، آموزش، کارکنان تولید و توزیع مواد سوختنی و خدمات شهری ازجمله گروه‌هایی هستند که مرداد و شهریور، موعد تزریق واکسن برایشان درنظر گرفته شده است و جایی برای اهالی رسانه در این بین نیست.
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1400/03/02
کارکنان.صدا.وسیما.همه.مز.دورن
پاسخ ها
حر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
اونا ازهمه بیشتر درد کشیده هستند اصلا می‌دونی عامه اونا چقد حقوق میگیرن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
من کارمند صدا و سیمای یه شهرستان کوچک هستم نه کلان شهر . تو این پاندمی ،چهار نفر از همکاران رو بخاطر کرونا از دست دادیم. چرا شما گند کاری مسئولان و به پای کارمندهای معمولی مینویسین؟ خیلی بی انصاف هستین
آرمان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
لطفاً صدا و سیما را تعطیل کنید و سهمیه واکسن انها را به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص بدین.هیچکس دوست نداره که تلویزیون و اخبار دروغ شما رو ببینه.
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
این چه حرفیه ؟ کارمنداش چه گناهی کردن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
اول و آخر باید واکسن بزنن بعد این کسی که این مقاله رو نوشته میگه بچه زباله گرد نمیدونه الان واکسن برای زیر۱۸ سال تایید نشده فقط الکی به اسم کارشناس و خبرنگار یه چیزی مینویسید وپخش میکنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
۲۱۱۹
حرف نزنی کسی صداش در نمیاا.نکنه کارمندای صدا و سیما همه بالای هفتاد سالشونه!!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1400/03/02
صدا وًسيما جاي دروغگويان هست
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1400/03/02
،قدرت بیشترامکانات بیشترزندگی بهتر
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1400/03/02
دم از عدالت میزنن ولی بویی از عدالت نبردند ریا کاری ریا کاری
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1400/03/02
خب گزارش ندهید ودنبال گزادش نرید مگه کسی مجبورتون کرده دارید پولش رو میگیرید غیر از خبر یاس ونامیدی وبدبختی وگرانی چه برای مردم دارید
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1400/03/02
صدا و سیمایی ها بوقچی دستگاه
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1400/03/02
واکسن روسی و چینی که شو نداره مال خودتون
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
خدا همتون لعنت کنه، ما مردم ستم دیده ایران از ته دل آه میکشیم خدا جوابتونه بده، خدا به بدترین نحو جواب همتونه بده، آمین
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1400/03/02
مطالبه مردم واکسن تایید شده سازمان بهداشت جهانی هست آشغال های چینی و روسی و کوبایی پیشکش خود مسئولین
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1400/03/02
تعداد كل خبر نگاران صدا و سيما كه بيرون از سازمان كار ميكنند 100 نفر نيست اونوقت به بهانه اونه 5000 پرسنل پشت ميز نشين زير باد كولر را واكسينه كردن ..!!
چند هزار نفر كارگر ايرانخودرو كه چندين كشته كروناي داشت و در تمامي روزهاي قرنطينه حتي 1 روز هم تعطيل نبودند را هنوز واكسينه نكردن ...!!!!
اين است عدالت الويت بندي و رانت تبليغات و بها دادن به تبليغات سياسي
پاسخ ها
کاربر قدیمی
Colombia
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
عدالت کجا بود برادر من ؟ ما از این قوم فقط ضلالت ، قسمتمان شد و بس .
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1400/03/02
اون بدبختایی هم که تو مشاعل ازاد جونشونو کف دستشون گداشتن ووشب روز به مردم خدمت میکنن مثل سوپریها و... که تو صف اول خطر هستند به درک،مهم اینه که اونایی که صداشون بلند تره راضی بشن
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1400/03/02
سیمای میییلی بنگاه دروغ پراکنی
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1400/03/02
حقتونه حالابازم برین رای بدین
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1400/03/02
صداسیماتعطیل بشودبهتراست بودجه اش به مردم هزینه شود من یه کارگرایران خودرو اصلاتعطیلی نداریم تعطیلات هم سرکارهستیم واکسن خبری نیست ولی برای کارمندان صداوسیماکه دروغ به مردم حواله میدهندواجب است
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1400/03/02
کارگرانی که سه شیفت کارمیکنندچی ؟
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1400/03/02
اینا چه دردی از مردم را دوا کرده اند نون به نرخ روز خورها!!!
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1400/03/02
رانندگان تاكسي
كارگران خطوط توليد
بيماران داراي نقص ايمني

ايا اينها در الويت نيستند
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1400/03/02
به کارکنان نیروهای انتظامی نمیزنن که اینقدر با مردم سروکار دارن به صداو سیما میزنن
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1400/03/02
اینها مگه اولویت بندی نکردن پس چرا با اولویت بندی تزریق نمیکنن
۱.کارگران خط تولید
۲.رانندگان
۳.بیماریهای خطرناک
۴.سربازان مرزی و غیره
۵کادر درمانی
اینها اولویت اول هستن
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1400/03/02
شک نکنید که تو واکسن هم فقط شعار میدن آخر رانت است و رانت و دروغ . رای بی رای
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1400/03/02
سلام چرا از واکسن برای دیابتی ها که از اول می گفتند گروه پر خطر هستند خبری نیست نکنه از آخر اول هستند.
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1400/03/02
پدر من حساسیت داره پزشک گفته فقط مجازه واکسن سینوفارم بزنه. هر جا رفتیم نبود اینا الان همشون سینوفارم زدن ما هم از این مرکز به اون مرکز آواره بودیم. ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج