دستنوشته‌های فرانتس کافکا آنلاین منتشر شد
۱۱۲۳۹۹۸
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
۱۴ 
مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌ها، نامه‌ها و طراحی‌های شخصی «فرانتس کافکا»، از چهره‌های سرشناس ادبیات قرن بیستم، پس از ترمیم، فهرست برداری و تهیه نسخه دیجیتال، روی شبکه جهانی اینترنت در دسترس عموم قرار گرفت.

خبرگزاری ایرنا: مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌ها، نامه‌ها و طراحی‌های شخصی «فرانتس کافکا»، از چهره‌های سرشناس ادبیات قرن بیستم، پس از ترمیم، فهرست برداری و تهیه نسخه دیجیتال، روی شبکه جهانی اینترنت در دسترس عموم قرار گرفت.

دستنوشته‌های فرانتس کافکا آنلاین منتشر شد

این کلکسیون دیجیتال شامل سه پیش نویس از داستان تدارک عروسی در روستا از کافکا، دفترچه‌ای که در آن زبان عبری تمرین می‌کرد و صدها نامه، طراحی و سفرنامه شخصی از اوست.

کافکا استعدادش در هنر طراحی را در اولین سال ورود به دانشگاه کشف کرد. بیشتر نقاشی‌های او یا کاریکاتورهای گروتسک از مردمی است که ملاقات کرده بود یا طراحی از چهره خودش.

این مجموعه نفیس از خالق شاهکارهایی چون محاکمه (۱۹۲۵) و قصر (۱۹۲۶) توسط ماکس برود (Max Brod) نویسنده و روزنامه‌نگار یهودی و دوست وی برای کتابخانه ملی سرزمین‌های اشغالی به ارث گذاشته شد.

دستنوشته‌های فرانتس کافکا آنلاین منتشر شد

کافکا آثارش را به برود سپرده بود و خواسته بود پس از مرگش آنها را بسوزاند. اما برود در عوض این آثار را منتشر کرد و باعث شد کافکا به یکی از بزرگترین نویسندگان قرن بیستم تبدیل شود. پس از مرگ برود در سال ۱۹۶۸، کلکسیون کافکا هم ناپدید شد.

اگر برود نبود، آثار کافکا بدون تردید به دست فراموشی سپرده می‌شدند. این نویسنده معروف اهل چک، در سال ۱۹۲۴ پس از هفت سال مبارزه با بیماری سل، در ۴۱ سالگی درگذشت. حدود ۱۵ سال پس از این اتفاق، برود به ناچار از چک اسلواکی تحت محاصره نازی‌ها به تل آویو فرار کرد. وی آثار کافکا را در یک چمدان همراه خود برد و بعدها بسیاری از آنها را منتشر کرد. وقتی برود چشم از دنیا فرو بست، این کلکسیون را برای منشی خود استر هاف (Esther Hoffe) به جا گذاشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج