راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!
۱۱۲۹۹۷۵
۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
۱۰ 
شاید شبیه به یک کابوس باشد، اما این راهکار در ترانسیلوانیای رومانی بسیار مؤثر بود.

بی بی سی: شاید شبیه به یک کابوس باشد، اما این راهکار در ترانسیلوانیای رومانی بسیار مؤثر بود.

 "Picturesque Biertan” یکی از هفت روستای واقع در ترانسیلوانیا است که در میراث جهانی یونسکو ثبت‌شده‌اند. گویی زمان در این روستا از حرکت ایستاده: ارابه و چرخ‌هایی که به اسب وصل شده‌اند هنوز هم بخشی از زندگی روزمره است و ساکنان محلی برای تبادل کالا به کالا در مرکز روستا جمع می‌شوند. در قلب روستا، کلیسایی به‌جای مانده از قرن 15 میلادی وجود دارد.

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

داخل محوطه کلیسا و در امتداد دیوارهای بلند، اتاقی تاریک و اندکی بزرگ‌تر از یک انبار وجود دارد. به مدت 300 سال، زوج‌هایی که در آستانه طلاق بودند به مدت شش هفته توسط اسقف روستا در این اتاق زندانی می‌شدند تا مشکلات خود را حل و از طلاق صرف‌نظر کنند.

خیلی وحشتناک به نظر می‌رسد، اما سوابق نشان می‌دهند این زندان بسیار مؤثر بوده. کشیش فعلی روستا گفت: "به لطف این ساختمان مقدس، در این 300 سال تنها یک مورد طلاق ثبت شده است."

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

امروز این زندان کوچک و تاریک به موزه تبدیل شده است. اتاق سقف کوتاه و دیوارهای ضخیم دارد. تنها تجهیزات این اتاق یک میز و صندلی، یک صندوقچه و یک‌تخت کوچک هستند. تخت آن‌قدر کوچک است که گویی برای کودکان ساخته‌شده. زوج‌ها در این اتاق کوچک تلاش می‌کردند ازدواج خود را نجات دهند. در این اتاق مجبور بودند همه‌چیز را به اشتراک بگذارند: میز، بالشت، پتو و ...

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

بااینکه اجازه طلاق در برخی موارد خاص (مانند زنا) داده می‌شد، اما ترجیح داده می‌شد رویه سنتی مسیحیت در جامعه روستایی حفظ شود. به همین دلیل زوج‌ها داوطلبانه نزد اسقف می‌رفتند و در اتاق زندانی می‌شدند تا ببیند آیا می‌توانند اختلاف‌ها را کنار بگذارند یا نه.

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج