نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!
۱۱۳۱۲۰۴
۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
۹ 
نوید محمدزاده در روزهای گذشته با یک استوری کنایه‌آمیز تبدیل به سوژه بسیاری از رسانه‌ها و صفحات زرد اینستاگرام شد.

برترین‌ها: نوید محمدزاده در روزهای گذشته با یک استوری کنایه‌آمیز تبدیل به سوژه بسیاری از رسانه‌ها و صفحات زرد اینستاگرام شد. قصه ‌جایی کلید خورد که این ستاره سینما در استوری‌اش تصویری گذاشت که در آن نوشته بود: «چند می‌گیری تعریف کنی» نویدزاده در یک استوری دیگر که البته سریع حذفش کرد نوشته بود: «به خاطر دوزار این قدر سطح سینما و بازیگری رو نیارین پایین. کار خوب تولید کنین، وقت بذارین، زحمت بکشین، درست کار کنین، به شعور مخاطب احترام بذارید. این قدر هزینه واسه تعریف از محصول معمولی (نهایت معمولی) خودتون نکنید.»

نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!

بعد از انتشار این استوری همه نگاه‌ها به سمت جواد عزتی و «زخم کاری» رفت. سریالی که این روزها در حال پخش است و با توجه بینندگان و موفقیت همراه شده. نکته این بود که نوید محمدزاده در ماه‌های گذشته چند بار برای «می‌خواهم زنده بمانم» دیگر سریال موفق ماه‌های اخیر تبلیغ کرده. سریالی که بازیگر اول آن حامد بهداد است. اما ستاره تمجید شده «زخم کاری» کیست؟ جواد عزتی. بازیگری که هوادارانش می‌گویند در کار تازه مهدویان متفاوت و قدرتمند ظاهر شده و به اعتقاد عده‌ای یک شاه‌نقش را بازی کرده است.

نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!

اگرچه عده‌ای معتقد بودند که استوری و کنایه نوید به سریال «مردم معمولی» رامبد جوان است و تکرار کلمه «معمولی» را باید اینگونه برداشت کرد، کسانی که نوید را از نزدیک می‌شناختند تصور دیگری داشتند. این وسط عده‌ای هم از تماس با رسانه‌ها و خبرنگاران پس از انتشار «زخم‌ کاری» می‌گفتند. تماس‌هایی گلایه‌آمیز بابت ستایش و تعریف از «زخم‌ کاری» و این که چرا از «قورباغه» و بازی نوید در آن سریال چنین تعریف‌هایی نشده و آن همه مورد انتقاد و هجمه قرار گرفته است. واقعیت هم این است که به «قورباغه»، سریال پرهزینه هومن سیدی کم حمله نشد. از همان زمان ساخت انتشار ارقام میلیاردی به عنوان قرارداد نوید محمدزاده باعث شد که او در اقدامی عجیب از رسانه‌ها و روزنامه‌های منتشرکننده شکایت کند. این کشمکش بعد از آن هم ادامه داشت. شاید مشهورترینش اظهارات مسعود فراستی در برنامه هفت باشد. فراستی که به نقدهای بی‌رحمانه مشهور است در این برنامه گفت: «به نظر من «قورباغه» خیلی کار بدی نیست. به نظرم در مورد این فیلم و به خصوص در زمینه کارگردانی می توان در مورد آن حرف زد. سیدی از فیلم قبلی اش جلوتر آمده است اما فیلمنامه آن ضعف دارد.

فیلمنامه خیلی مشکل دارد. اساس فیلمنامه «قورباغه» چیزی است که به اصطلاح هیپنوتیزم می کند. اشکال از همین جا شروع می شود. این برای جلو بردن فیلم رئال کافی نیست. مصداق «قورباغه» هم نوید محمدزاده است که اصلا خوب نیست.»

نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!

کلنجار نوید محمدزاده با دیگر عوامل سینما و ستاره‌ها اتفاق تازه‌ای نیست. او سال‌ها قبل و زمانی که احساس کرد حقش در جشنواره فجر خورده شده و جایزه او را به رضا عطاران داده‌اند (موضوعی که داوران هم بعدا تاییدش کردند) انتقاداتی کرد و جملاتی از قول او منتشر شد مبنی بر این که «من هر وقت اراده کنم پاداش می‌گیرم. آنها که پاداش گرفتند کجا را گرفته‌اند.»

حق با نوید بود. فیلم او «من عصبانی نیستم» در آخرین لحظه بایکوت شده و از لیست جوایز بیرون گذاشته شده بود. اما این حرف‌ها به خیلی‌ها برخورد. مثلا پرویز پرستویی به نوید را حمله کرد که چرا به بزرگترها بی‌احترامی کرده. پرستویی در آن روزها گفت: «نوید محمدزاده بعنوان برترین بازیگر نقش اول سیمرغ بلورین رادریافت کرد، اما آن را به رضا عطاران داد و گفت من هر وقت اراده کنم پاداش می‌گیرم و افرادی که پاداش گرفتند کجا را گرفتند. با این حرف دود از سرم بلند شد. ادعای این فرد که یکی دو تا نقش بازی کرده افسوس برانگیز هست.

انتظامی با چندین سال پیشینه بازی این ادعا را ندارد .با یک کار و یک بازی چنین ادعایی می‌کنیم و حرمت پیشکسوتان را نگه نمی داریم و فکر می‌کنیم که علی آباد هم شهری است. نه جانم دهات کوره‌ای بیش نیست.» اگرچه نوید بعدا و در نشست خبری فیلم «خشم و هیاهو» گفت:«من اصلا این حرف راکه «هر وقت اراده کنم پاداش می‌گیرم» را نگفتم و چنین ادعایی ندارم که چنین برداشت هایي از حرف‌هایم شده. من با هیچ روزنامه و رسانه‌اي گفت و‌گو نکردم و آن را تکذیب می‌کنم. گفت‌وگو با خبرنگاران با حرف‌هاي در تلفن همراه و پچ پچ دوستانه با دوستان فرق دارد.»

نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!

سال 95 که نوید برای فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» و برای نقش مکمل مرد سیمرغ گرفت هم حرف‌هایش آشوبی به پا کرد. او که قبلا به جشنواره و ژوری‌اش معترض بود این بار تعظیم تمام قدی به سیستم کرد و در مقابل کسانی ایستاد که آن سال در برابر جشنواره ایستاده بودند. پس از کسب جایزه روزنامه تماشاگران امروز از قول او نوشت: «پارسال حرف نزدم، امسال حرف می‌زنم. خیلی خوشحالم. اگر از آن پشت سیمرغ «عصبانی نیستم» را به من بدهند، امسال سومین سیمرغ‌ام است! شیطنت‌هایی بعد از اعلام نامزدها کردند که مادرم به من زنگ زد، گفت: «اشکال نداره امسال جایزه نمی‌گیری.» این هیأت داوران عقبه سینما هستند باید به نظر آنها احترام بذاریم. کمترین کار برای علی و وحید جلیلوند گرفتن این سیمرغ است. حالا حالاها دوست دارم بیایم بالا و سیمرغ بگیرم. در ضمن یادتان باشد دیوار این خانه از طلاست.» این کنایه بطور مستقیم به حرف‌های امیرحسین مهدویان هم اشاره داشت. مهدویان که در آن سال بابت نادیده گرفته شدن فیلمش «ماجرای نیمروز» شاکی بود گفته بود:« حرف حق حتی اگر روی دیوار طویله نوشته شود، در همه جا انتشار خواهد یافت.»

این بار هم نوید با صحبت‌هایش خیلی‌ها را رنجانده بود. یکی مثل هادی حجازی‌فر را و یکی مثل میلاد کیمرام را که چند روز پس از اختتامیه، پستی در اینستاگرامش منتشر کرد و خبرساز شد. او با طعنه‌ای که همه آن را پاسخ به محمدزاده تعبیر کردند، نوشت: «عمو جون، قشنگ، کاری به دیوار نداشته باش شما، یاد بگیر اندازه حرفات قد بکشی، دوما با دیوار کار نداشته باش شما، ببین باد از کدوم ور میاد خودتو رها کن، شُل بگیر دنیا رو. سوما شما یک تغییر رشته هم می‌تونی بدی بری تو مسابقات موج‌سواری شرکت کنی، بی‌شک یکی از بهترین‌ها می‌شی. یا رب مباد آن که گدا معتبر شود!»

اما حالا چه اتفاق افتاده که همه گمان می‌کنند نوید محمدزاده به جواد عزتی هجوم برده است. حسادت به خاطر نادیده گرفته شدن «قورباغه»؟ دلگیری‌های قدیمی از مهدویان؟ شاید هم همه اشتباه می‌کنند. خود نوید که سعی کرده در استوری جدیدش آب رفته را به جوی برگرداند. او با جواهر خواندن جواد عزتی و ابراز رفاقت با او کل ماجرا را تغییر مسیر داده. اما حقیقت چه بود؟ او در زدن جواد اشتباه کرده و پشیمان است؟ همه در تعبیر استوری او دچار سوء‌تفاهم شده‌اند؟ یا پشت پرده اتفاقات دیگری افتاده که بعدا افشا خواهد شد؟

واکنش برخی کاربران در این رابطه را بخوانید: 

نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!

نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!

نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!

نوید عقب‌نشینی کرد؛ «تو جواهری جواد»!

 

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج